wibako

Problem z silnikiem Deutz

Problem z silnikiem Deutz

Postprzez kris101010 » 03 Kwi 2016 16:13

Witam.W przesiewaczu Finlay siedzi silnik Deutz BF4M1012C
Obroty stesowane na linke , silnik ciężko odpala ,początkowo nie pokazując dymu z tłumika ,czasami trzeba użyć plaka .Na biegu jałowym pracuje prawidłowo, gdy doda się gazu też i raczej nie dymi. Gdy zejdziemy z wysokich obrotów na niskie to przez pare sekund sie gubi . Większy problem jest wtedy gdy obciążymy silnik ,obroty falują i dziwnie pyrkocze . Nie znam się na tym układzie wtryskowym. Potrzebuję pomocy .Może mi ktoś coś doradzi ?

kris101010
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Lip 2013 17:32

Reklama

simmet

Problem z silnikiem Deutz

Postprzez ksieciunio » 03 Kwi 2016 19:47

Pierwsze podstawowe pytanie : filtry były kiedyś wymieniane?
Jeśli to, to prawdopodobnie ciągnie gdzieś lewe powietrze, do sprawdzenia wszystkie przewody paliwowe między zbiornikiem paliwa a pompką podającą.
Jeżeli to nie pomoże to niech wypowiedzą się inni znający lepiej temat :potluczony:

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: Problem z silnikiem Deutz

Postprzez kris101010 » 03 Kwi 2016 21:01

Filtry świeże a paliwo raczej się nie cofa. Ale dla pewnosci jutro podłączę ”piątkę” bezpośrednio pod pompkę.

kris101010
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Lip 2013 17:32

Re: Problem z silnikiem Deutz

Postprzez Kamal » 05 Kwi 2016 10:09

Podłącz manometr do układu paliwowego i podaj ciśnienie ( na forum pokazywałem jak ) Wyjmij cewkę gaszenia i popracuj bez niej. Cięzkie palenie to raczej układ wtryskowy, zaburzenia pracy to braki w dostarczaniu paliwa. A może je w tym silniku spowodować nawet przytary wtryskiwacz co latwo sprawdzić w ciągu 30 minut. :szukaj:
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Problem z silnikiem Deutz

Postprzez kris101010 » 05 Kwi 2016 10:36

Odpalanie zrobione przyczyną był uszkodzony zaworek na powrocie. Więc pali dobrze tylko pozostaje problem z falowaniem obrotów podczas obciążenia. Oraz po zejściu z wysokich obrotów na biegu jałowym traci równą pracę,aż czasami zgaśnie .

kris101010
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Lip 2013 17:32

Re: Problem z silnikiem Deutz

Postprzez Kamal » 05 Kwi 2016 10:50

Zacznij sprawdzać to co podałem. To w dalszym ciągu aktualne.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Problem z silnikiem Deutz

Postprzez kris101010 » 07 Kwi 2016 21:35

Po wymianie przewodow przelewowych wtryskiwaczy,jest lepiej, lecz nie idealnie. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję za zainteresowanie.

kris101010
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Lip 2013 17:32

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej