wibako

SPAM i reklama

SPAM i reklama

Postprzez mechanior » 08 Lis 2013 00:57

W związku z nagminnymi przypadkami zaśmiecania forum reklamą z fałszywych kont zwracamy się z prośbą do stałych użytkowników forum o pomoc przy odnajdywaniu i likwidacji takich prób.

O co chodzi?
Generalnie schemat wygląda tak: jakiś szczyl wynajęty przez firmę zajmująca się promocją w internecie siedzi całymi dniami przy kompie (bo koledzy go nie lubią i nie ma z kim gadać, iść na browca, ani nawet do kogo pisać na Fejsie) i za dosłownie kilka groszy od linku zakłada konta na każdym możliwym forum, które znajdzie, pakuje na te fora bzdetne i nic nie znaczące posty, byle tylko wżenić link do określonej strony,
co głupsi bezpośrednio walą linki, ci sprytniejsi ukrywają je pod słowami kluczowymi a ci najbardziej cwani piszą do kilku-kilkunastu postów na całym forum po czym po 2-3 dniach wklejają w swój podpis kilka linków zarabiając jednocześnie na kilku zleceniach
Na całym świecie ten proceder już prawie wymarł, jest obecny tylko w krajach trzeciego świata ponieważ jeszcze tylko tam ludzie żyją w epoce anonimowości w necie, pozostała ludzkość zdaje sobie sprawę że w czasach zaawansowanego trackingu, rejestrów wymiany danych, telefonii komórkowej, ECHELONU oraz policji internetowej KAŻDEGO DA SIĘ ODNALEŹĆ i jest to tylko kwestia determinacji poszukującego

Jest nieprawdą że adresaci linków nic o takiej reklamie nie wiedzą, a jeśli nawet nie wiedzą jak to się odbywa to sami zlecają promocję w internecie firmom które stosują takie mało etyczne a nawet nielegalne sposoby na podniesienie rankingu i zysku bo jak wiadomo SPAM jest karany w prawie UE i polskim oraz większości cywilizowanych krajów świata

Prosimy o raportowanie do administracji przypadków zgodnych z przedstawionym szablonem

Jak to robić?
w prawym górnym rogu posta jest przycisk z WYKRZYKNIKIEM
po jego wciśnięciu pojawia się formularz raportu
wybieramy typ zgłoszenia np: Raportowana wiadomość jest reklamą...
jeśli powód raportu jest inny albo wyśledziliście inne niezgodne z zasadami postępowania autora opisujecie to w polu komentarza
klikacie WYŚLIJ i raport dociera do administracji
o odczytaniu raportu i jego zamknięciu zostaniecie powiadomieni majlem

Ponieważ bardzo często posty ze SPAMEM mają formę zdawkową i neutralną prosimy naszych użytkowników o powstrzymanie się od odpowiadania w sposób: DZIĘKI, OK, BARDZO POMOGŁEŚ, JESTEM WDZIĘCZNY, JA TEŻ TAK MAM, MAM TEN SAM PROBLEM, TEŻ TEGO SZUKAM
Tego typu wypowiedzi będą kasowane jako nic nie wnoszące do tematów albo służące tylko do nabijania liczników postów
Podziękowania za rozwiązanie problemów i każdą inną pomoc wyrażamy punktami POMÓGŁ
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

SPAM i reklama

Postprzez elpronjcb » 16 Mar 2016 11:14

mechanior,


Witam

proszę o informację na temat możliwości zamieszczenia reklamy oraz ceny.

elpronjcb
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 Sie 2013 12:50

Maszyna: JCB 3CX


SPAM i reklama

Postprzez Brandix » 16 Mar 2016 17:34

Może nie jestem mechanior, ale odpowiem Ci na Twoje pytanie.
peckiel napisał(a):IV. REKLAMA:
1. Zakaz używania loginu który jest adresem strony internetowej.
2. Zabrania się pisania nic nie wnoszących postów, w celu wyeksponowania podpisu zawierającego reklamę i odnośniki.
3. Zabrania się zakładania wątków bądź pisania postów, które są reklamą.
4. Linki do swoich stron firmowych można wstawiać dla użytkowników co najmniej 3 miesiące po założeniu konta i 100 postów.(dozwolony 1 link w podpisie, za wyjątkiem specjalnej zgody Administracji)
5. Obowiązuje całkowity zakaz ukrytych linków w postach pod rygorem natychmiastowego BAN-a!
6. Reklama jest dozwolona w dziale specjalnie do tego przeznaczonym.


viewforum.php?f=18 - dział, gdzie ogłaszają się serwisy, sklepy z częściami itp.
viewforum.php?f=53 - dział, gdzie ogłaszają się osoby wynajmujące sprzęt
viewforum.php?f=81 - dział, gdzie ogłaszają się osoby, które chcą zlecić komuś innemu jakąś pracę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


SPAM i reklama

Postprzez mechanior » 16 Mar 2016 21:08

Kolego ELPRON, kontaktuj się z ADMINISTRATOREM forum, kolegą RUDESMEN, jego numer znajdziesz w powitalni.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


SPAM i reklama

Postprzez justys7 » 13 Kwi 2016 01:14

witajcie jestem nowa i chce wam pomóc z walką ze spamem denerwuje mnie że wszędzie są wiecznie takie same posty z reklama typu co kupić mamie na urodziny i link sklepu;/

justys7


SPAM i reklama

Postprzez w.fubar » 13 Kwi 2016 16:32

justys7,

W takim razie zmień pracę i zapomnij o tym forum. :patyk:

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


SPAM i reklama

Postprzez justys7 » 13 Kwi 2016 16:50

nie rozumiem twojej docinki

justys7


SPAM i reklama

Postprzez w.fubar » 13 Kwi 2016 16:58

Nie rozumiesz? To wiele wyjaśnia...

No nic, czekamy na Twój link.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


SPAM i reklama

Postprzez justys7 » 13 Kwi 2016 20:20

heh no tak mogłam się tego spodziewać nowa osoba na forum i już podejrzenia że spamer;)

justys7


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej