wibako

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Moderator: mechanior

GWARANCJA NA MASZYNY

Postprzez oloaro » 02 Lut 2013 20:23

Witam, widzę trochę stare forum ale się przyłącze z moim przypadkiem. Jestem jeszcze w trakcie zakupu koparko-ładowarki cat 432e premier. Ale transakcja raczej nie dojdzie do skutku poprzez różne naciski BM na prywatnego dostawcę. Sprawy maja się tak maszyna jest z 2011 roku nowa (gość kupił parę różnych maszyn od BM i je sobie sprzedawał i gwarancja się kończy W STYCZNIU 2012 NA TĄ KONKRETNA MASZYNĘ. Dostawca zwrócił się do BM co z gwarancją która tak naprawdę miała lecieć od momentu sprzedaży dalszej tej maszyny lub od jakichś minimalnych motogodzin gdyby maszyna pracowała u dostawcy i ten ja sobie zatrzymał. BM nie chce przedłużyć gwarancji na ta maszynę i szantażuje dostawcę, że jeżeli ją sprzeda to nie dostanie na nią gwarancji, ani jej nie przedłuży. Innymi słowy dostawca ma nową maszynę 0 motogodzin, właśnie skończyła mu się gwarancja i musi sobie maszynę zostawić aby mu łaskawie przedłużyli gwarancję oraz nie fikać bo mu więcej nie sprzedadzą już nic. O co tu chodzi? Przecież jak będę chciał to wrócę do BM, a jak nie to kupię u innego prywatnego, który jest całkowicie nie zależny od BM. A skoro BM nie opuszcza cen to raczej na pewno kupie gdzie indziej z gwarancją na 12 miesięcy ewentualnie mi jej nie przedłużą za dopłata prze zwykłą złośliwość.
Przypomina mi to coś... z przed kilkunastu ładnych parę lat jakiś obłęd.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Reklama

simmet

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 03 Lut 2013 20:22

wytłumacz mi na jakiej zasadzie BM ma przedłużyć gwarancję skoro ta biegnie od daty sprzedania maszyny przez BM, wg mojej wiedzy BM nie ma w Polsce sub-dealerów którzy mogli by sprzedawać maszyny na takich zasadach jak autoryzowany przedstawiciel
sprzedawca chyba wprowadza cię w błąd, tylko po co?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez peckiel » 03 Lut 2013 20:28

sprzedawca chyba wprowadza cię w błąd, tylko po co?

Oby opieprzyć sprzęt a winę zwalić na kogoś innego, że coś nie tak.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez oloaro » 03 Lut 2013 21:45

Powiedzieli sprzedawcy, że przedłużą mu gwarancje ale tylko wtedy jeżeli jej nie sprzeda dalej.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 03 Lut 2013 22:14

co to ma za sens, zastanów się co piszesz, po co sprzedawcy maszyna?
po prostu facet ładuje cię w człona, nie jest żadnym dealerem tylko kupił maszynę z dużym rabatem w celu odsprzedania, a że za długo to trwało to gwarancja się skończyła
BM mu na pewno nic nie przedłuży bo gwarantem jest CAT i za przedłużenie gwarancji BM płaci CATowi
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez oloaro » 03 Lut 2013 22:28

Facet mówi, że BM na nim wymusiło aby nie sprzedawał tej maszyny np. dla mnie. Rozmawiał z dyrektorem w sprawie gwarancji, bo mówi, że inaczej się umawiał jak kupował te maszyny. Inny gość z BM z okolic Wrocławia mówił, że można przedłużyć gwarancje na kolejny rok za około 4.000 zł. Więc też nie rozumiem dlaczego facet się wycofał i nie chce sprzedać, przecież można się było dogadać. Ale gość mówi, że go postraszyli, że nie będą z nim handlować dalej na korzystnych warunkach. Ja tylko przytaczam słowa handlarza, bo temat się wałkuje już jakiś czas i na mnie tez wywierali nacisk tj. BM, aby od niego nie kupować. Przecież wiadomo, że chodzi o cenę, jeżeli w BM dali by mi taka cenę to bym się nie zastanawiał nawet bym dokupił gwarancję na 2 lata, ale oni mnie wyśmiali i powiedzieli że takiej ceny to nie dadzą. Chodzi tu o ok. 230 tys. netto za cat 432 premier z 2011 roku.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez dawidg2 » 03 Lut 2013 22:58

oloaro, weź sobie w Denisonie zamów z tego roku model F a tyle samo pewnie zapłacisz co za tą z 2011 roku.

Widziałem że IH na JCB daje jakieś pakiety teraz na gwarancję na ukł napędowy i coś tam jeszcze (przedłużenie do standartowej) ale oni też muszą zarobić tyle co BM. Olej to BM, oni nie zejdą z ceny bo na 10 ludzi musi ta maszyna zarobić.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 04 Lut 2013 02:22

powtórzę jeszcze raz: jedynym legalnym przedstawicielem CATa w Polsce jest BM więc nie ma mowy o sytuacji gdy jakiś pośrednik sprzedaje maszynę z gwarancją BMu, gość daje ci dobrą cenę ale kupujesz tak naprawdę maszynę używaną i 2 letnią więc nie wymagaj by BM czy inny sprzedawca dał ci taką samą cenę
nie rozumiem całej sytuacji, nie ma szans by BM czy CAT dał nową gwarancję na już sprzedaną i to 2 lata temu maszynę, to po prostu jakieś motanie i bzdury, podstawą liczenia gwarancji jest data wydania DELIVERY CERTIFICATE...
gdybym kupił samochód dajmy na to w Fiacie po czym próbował sprzedać za 2 lata to czy byłaby szansa by Fiat dał na to auto pełną gwarancję? brednie...
btw: ja też mam w ofercie nowe maszyny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez agro_inzynier » 02 Mar 2013 01:23

Witajcie!
Mam w tym miesiącu kupić Koparko-ładowarkę. Praktycznie zdecydowałem się już na CAT 432F. czyli sprawa niby rozwiązana ale… pytanie gdzie kupić. Wstępną ofertę mam z B-M za ok. 275 tys. Dzwoniłem dzisiaj do Euro-Maszyn i Denisona i dostałem oferty na poziomie 250 tys./260 tys.
Różnice warta zastanowienia ale… co z gwarancją.
To że B-M ma ją obowiązek sprawować to już wiem (niejednokrotnie temat poruszany).
Z Euro-Maszyny podesłali mi wzór gwarancji wskazujący na to że to oni biorą na siebie pełen serwis pod warunkiem przeglądów wykonywanych przez nich. Denison się jeszcze nie wypowiedział :/.
W ogóle trudno od kogokolwiek dowiedzieć się ile te przeglądy kosztować będą.
I tu w zasadzie jest moje główne pytanie, jakie macie doświadczenia z przeglądami u tych wszystkich sprzedawców, no i oczywiście jaki to miało wpływ na gwarancję

agro_inzynier
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Lut 2012 11:41
  • Miejscowość: koło Łodzi :)

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 02 Mar 2013 02:57

a może warto najpierw przeczytać temat?
chcesz ofertę na nową maszynę to też zapraszam...
a z gwarancją jest tak jak TY chcesz a nie tak jak ci mówi sprzedawca
żądaj DELIVERY CERTIFICATE
jeśli zdecydujesz się na gwarancję CATa to nic cię nie zmartwi ale zapłacisz za przeglądy
jeśli nie CAT to gwarancję musi dać sprzedawca np DENISON ale pewnie też nie za darmo
wszystko jest opisane, w temacie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez Marcindrze » 09 Kwi 2013 21:11

Kolego Mechanior teraz BM uznaje gwarancje troszke inaczej.Wymienia wadliwe części a za robocizna BM żąda dodatkowej opłaty ponieważ tłumacza się ze fabryka daje gwarancje na wadliwe części a 2 letnia gwarancję BM daje od siebie w celu przyciągnięcia klienta.Firma euro-maszyny daje swoją gwarancję tylko dlatego bo nie chce mieć problemów z BM.Bm naprawiał maszyny nawet te kupowane u brokerów za części cat zwracał a robocizna! Więc BM wystąpił do fabryki o weryfikacje sprzedawców z Anglii jakim brokerom sprzedali maszyny do Polski a sprzedawca z Anglii dostał zonka w postaci kary finansowej dlatego firma euro-maszyny daje swoja gwarancję żeby BM nie zweryfikował po numerze maszyny kto gdzie i jak sprzedał maszynę al to nie ważne bo BM i tak dostał po dupie bo ile maszyny sprzedali brokerzy.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 09 Kwi 2013 22:59

pożyjemy, zobaczymy... do tej pory nasi angielscy dostawcy szli w zaparte że gwarancja na podstawie DELIVERY CERTYFICATE obowiązuje NA CAŁYM ŚWIECIE niezależnie od dealera, bo to CAT płaci za wszystko przez pierwszy rok gwarancji nie tylko BMowi ale innym dealerom również, wystarczy żeby maszyna była zarejestrowana w systemie, no chyba że BM ma inne warunki ale to już ich problem...
BM daje dwuletnią gwarancję żeby być konkurencyjnym wobec innych na rynku, słyszałem że Komatsu już daje 5cio letnią
dyskusje na temat udziału w kosztach napraw mogą mieć swoje źródło w rozliczaniu akcji fabrycznych i modyfikacji dotyczących maszyn już nie objętych gwarancją producenta... a także w niejasnościach wynikających z przedłużonej gwarancji jaką oferuje BM...

prosiliśmy już by w końcu wiążąco wypowiedzieli się przedstawiciele dealera marki CAT, ale jesteście przez nich drodzy potencjalni i rzeczywiści klienci OLEWANI, być może dlatego że sami nie wiedzą jak jest albo wiedzą doskonale i nie mogli by was dalej nieoficjalnie okłamywać i rozpowszechniać dziwnych informacji
a może boją się po prostu kompromitacji...

dzięki poprzednim wyjaśnieniom i opiniom zamieszczonym w tym temacie na forum kopaczka.pl przez nabywców i użytkowników nowych maszyn kupionych w Polsce i za granicą POZA SIECIĄ DEALERSKĄ BM na pewno obroty regionalnych przedstawicieli spadły, znalazło się co najmniej kilkanaście osób które kupiły maszyny w innych firmach na podstawie kilku postów z tego forum...

dobrze by było żeby znów wypowiedzieli się zainteresowani, w tym dealerzy nieautoryzowani jak DENISON czy p. ŻĄDŁO...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez Marcindrze » 10 Kwi 2013 09:03

Kolego Mechanior jedno jest pewne BM dostał ostro od brokerów po dupie w postaci zabrania kasy ze sprzedaży maszyn.Ja sam kupiłem od brokera bo nie bałem się z delivery word do BM :faja: Powiem tak BM dostał po dupie i teraz proponują lepsze warunki w postaci przeglądów na 1500h i 2 letniej gwarancji. Rozumię można zarabiac ale ile.Kolega mechanior zapierdala od rana do nocy jak ja i coś osiągneliśmy tylko jakim kosztem niestety daleko nam do zachodu.Jaka uczciwa stawka powinna być za koparko ładowarkę tak aby pozwolić sobie na pełen wypas serwisu.Ostatnio u kolegi serwis interhandlera pracował i nie doszli co jest ale fakturka przyszła zadzwonił do serwisu i poleciały hu.... to obniżyli o połowę w ramach kosztów.Przysłali jakiegoś młodego mechanika. Kolega wezwał gości od elektryki co naprawia koparko-ładowarki bo coś tam nie łączyło 1h i po sprawie.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez Rajot » 19 Lis 2014 16:07

Koledzy odświeżam nieco temat gwarancji. Jestem na etapie zakupu nowej maszyny. Czy możecie napisać (Ci którzy zakupili sprzęt poza autoryzowanym dealerem) jakie macie doświadczenia z serwisem w B-M. Płacicie za dojazdy/ robociznę w ramach napraw gwarancyjnych? Jak to w końcu jest.

Rajot
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 29 Sie 2007 20:18
  • Miejscowość: małopolska

Maszyna: CAT432F,428C,M312,303CR,302.7D|WN12002|Komatsu PC27|O&K|

Firma: Drogowo-mostowa


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez tamud » 17 Maj 2016 19:57

jacobs73 napisał(a):Handlowiec sprzedający maszyny nie jest osoba odpowiednią do rozmowy na temat gwarancji. On zawsze palnie w ten sposób bo chce sprzedać maszynę i zniechęcić klienta do kombinowania. Trzeba pytać kierowników serwisu lub działu gwarancji. Ja pracowałem w BM i my musieliśmy takie gwarancje uznawać.


Tak jest najprościej. Nawiasem mówiąc, to też jest troszkę niedopatrzenie osób kupujących, że się takimi sprawami niemalże kompletnie nie interesują. Poźniej wychodzą różnego rodzaju problemy, które zazwyczaj ciężko jest jednoznacznie wyjaśniać.

tamud
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Maj 2016 19:49
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: Ursus 123

Firma: Wyroby Kamieniarskie


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez jezior3 » 06 Lut 2019 08:56

Odświeżam nieco temat. Myślę że jest to właściwe miejsce na to pytanie.
Poszukuję ostatnio Cata 432F2 nowego lub używanego. Znalazłem świeżą maszynę bez Adblue i bez DPF. Maszyna posiada certyfikat CE. Chciałem sprawdzić pochodzenie maszyny.Serwisant B-M stwierdzili że maszyna jest na wąskiej ramie...Czy jest możliwość że Cat 432F2 wychodził na dwóch różnych ramach?

Awatar użytkownika
jezior3
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 11 Sty 2013 09:31
  • Miejscowość: Piła

Maszyna: CAT 432E M315D 323D

Firma: Jeziorowski


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez debraplm51 » 09 Cze 2022 13:45

The importer is required to execute a bond undertaking to re-export the goods within six months from the date of official closure of the concerned event or within such extended period. In the event of failure to re-export, the importer is liable to pay the duty leviable but for exemption.
myfiosgateway.com
mobdro

debraplm51
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Maj 2022 06:28

Maszyna: polo

Firma: none


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej