wibako

Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez PRI2013 » 17 Cze 2016 22:28

Witam, potrzebuję pomocy osób znających się na motoryzacji :)

Chcemy kupić nowego dostawczaka do firmy. 6-7 os. w zabudowie L2H1.
Obecnie mamy Dwa Ople Vivaro 2003 i 2004 i szukamy czegoś salonowego z dobrym silnikiem.

Obecnie oglądaliśmy:

Fiat Ducato L2H1:
Silnik 2.3 130 km, euro 5+, 2016r. rozrząd na pasku.
DMC do wyboru 3.0, 3,2 3,5 t

Peugeot Boxer L2h1:
Silnik 2.2 130 km, euro 5+ ale 2015. 2016 będzie już na euro 6 z tego co zrozumiałem. Rozrząd na łańcuchu.
Wizualnie to samo co fiat ducato i cena bardzo zbliżona do ducato. DMC także do wyboru

Volkswagen transporter L2H1:
Gabarytowo zdecydowanie mniejszy niż powyższe oraz zdecydowanie wyższa cena.

Do odwiedzenia mamy jeszcze salon Opla
- Vivaro - tutaj troche obawiamy się silnika 1,6 z 115 km lub bi turbo z 120/140 km.
- Movano - na jego temat nie zasięgaliśmy jeszcze żadnych opinii


Czy ktoś z Was użytkuje któryś z powyższych samochodów ? Może ewentualnie bardziej polecicie inny samochód w tej zabudowie ?

Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez 23MATTI95 » 18 Cze 2016 09:30

Z tych co wymieniłeś to najbardziej polecam Opla Movano (ew. Renault Master bo to prawie to samo).

Cena ich jest przystępna, a Fiaty i Peugeoty się przy nim chowają.
Kolega jeździ w kurierce i ma takiego z 2014r, 60tys przejechane i nic się nie dzieje, drugi ma mastera i też nie narzeka.
Jakbyś wybierał silnik to bierz mocniejszy, spalaniem się minimalnie może różni, a mocą już bardziej. Spalanie w trybie mieszanym ok. 8,5L/100

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez Chuck_M » 18 Cze 2016 14:25

Mamy Fiata Ducato z 2012r 80tys przejechane silnik 3.0 180km wersja max zero problemów. Śmiga aż miło więc jeśli ktoś wymienia olej co 40tys km niech się nie dziwi że ma problemy

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez Kamal » 19 Cze 2016 10:07

Fiat Ducato, Peugot Boxer, i Citroen Jumper. To te same samochody. Różnią się troskę dostępną gamą silnikowa. Co do trwałości i niezawodności nie nam większych zastrzeżeń ( oprócz co niektórych silników zwłaszcza Fordowskiego 2,2 serii PUMA) właściwości jezdne bardzo dobre, auto ciche, hamulce OK. Trochę szwankuje ergonomia kierowcy. Ale autko fajne i tanie. VW drogi i niestety dręczony drobnymi awariami elektryki i elektroniki których ilość zaczyna rosnąć z wiekiem i przebiegiem. W niektórych egzemplarzach wręcz lawinowo. Z Mowano mam tylko doświadczenie że starszymi modelami. Silnik 1,9 palił mi troskę mniej niż 2,5 w Boxerze, ale cena części eksploatacyjnych i częstotliwość ich wymiany była większa dla Opla.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez Peter_ck » 19 Cze 2016 10:38

Nie bierzesz pod uwagę renault? Mam mastera 2,3 z 2012 i naprawdę śmiało mogę polecić. Oprócz wymiany części eksploatacyjnych nic złego się nie dzieje. W chwili obecnej ma 330 tys. przebiegu bez żadnej awarii. Wcześniej miałem boxera ale starszy rocznik, również udane auta.

Peter_ck
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 08 Gru 2010 14:42
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 2

Maszyna: Case 580Sle, Cat 428D, Scania 113, Iveco 75E15


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez mechanior » 19 Cze 2016 12:00

Polecam MASTERA/MOVANO 2.3 125/165 HP
Dobrym wyborem jest też samochód z grupy PSA ale tylko z silnikiem 3.0 bo to niezajebywalny motor (gdzieś czytałem że to adaptacja z jakiejś ciężarówki). No i dynamika jazdy wywala z butów... wielokrotnie bywałem przez takiego wyprzedzany przy 140-150 km/h a ci co mnie tutaj znają to wiedzą że "gazu" nie oszczędzam...
Master ma słabe skrzynie, słychać je podczas jazdy i czasem się sypią ale naprawa z wyjęciem z auta zamyka się w 1000-1500 pln i trwa w dobrym układzie 48 godzin.
Spalanie w moim H2L1 2.3 dci125 2013 rok to 10-11 litrów/100km w cyklu mieszanym, da się zejść do 9 ale poniżej takiej średniej to już chyba trzeba się nogami odpychać, prędkości rzędu 130-140km na godzinę to może nie problem ale czuć już wysiłek silnika.
Mam znajomego który od ponad 5 lat kupuje tylko ten model i ma ich w tym momencie 5, aktualnie najstarszy ma 700.000 (na dowód mam gdzieś zdjęcie licznika bo mnie z butów wyrwało jak to zobaczyłem) bezawaryjnego przebiegu (od nowego u jednego właściciela z różnymi kierowcami)... przy takim przebiegu padła przekładnia kierownicza - osłabło wspomaganie, ale nie cieknie i nie stuka.
Mechanicy polecają wymiany filtrów i olejów częściej niż przewiduje instrukcja czyli co około 20.000km, przy takim przebiegu filtr paliwa jest i tak czarny jak smoła więc chyba warto. Często też ponoć wymienia się klocki hamulcowe, zawias jak to zawias, zależy od drogi i obciążenia.
Ja na razie niewiele mogę powiedzieć bo zrobiłem jakieś 6000 km ale jestem zajebiście zadowolony: duży, wygodny, ergonomiczna kabina, mam wersję z radiem BT, czujnikami cofania i w pełni wyściełaną kabiną, jest cichszy i wygodniejszy od poprzedniego Citroena JUMPY 2008 którego miałem od nowości.
Tego kupiłem używanego na początku tego roku z przebiegiem 59.000...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez PRI2013 » 22 Cze 2016 23:11

Dzięki wszystkim za podzielenie sie swoim doświadczeniem. Decyzja padła na Peugeota boxera 2016 z nowym silnikiem 2.0 a nie 2.2 bo mieli błąd w systemie. Zamowienie złożone, Czas oczekiwania to 3 msc wiec dopiero pod koniec września będziemy mogli sie cieszyć :) :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez mechanior » 24 Cze 2016 00:57

Ile koni?

Ja już raz kupiłem auto NOWE Z PIERWSZEGO ROKU PRODUKCJI i nigdy więcej tego NIE ZROBIĘ... z tego co widzę to jakiś nowy "dałnsajzingowy" silnik... niedobrze... będziesz miał zaszczyt brać udział w testach eksploatacyjnych, przyczynisz się do rozwoju marki.
Przez 25 lat wyrobiłem sobie zdanie na temat zakupu samochodu... fabrycznie nowego już z własnej woli nigdy nie kupię. A nowego modelu w pierwszym roczniku nawet w używce.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez PRI2013 » 24 Cze 2016 09:13

Bodajże 130 km

Może nie będzie tak źle. :) Do tej pory mieliśmy vivaro, zawsze kupowane używane i zawsze jest coś do zrobienia. Osobówkę opel combo mamy z salonu od listopada 2004 r. Do tej pory tylko raz zawieszenie robione i nic więcej, przebieg prawie 240 tys. więc miejmy nadzieję, że i w tym przypadku nowe okaże się bezproblemowe :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez Kamal » 29 Lip 2016 22:17

Idź do Fiata popatrz na nowe Doblo, a potem do salonu Opla i popatrz na Combo. Zobaczysz to samo auto tylko znaczek inny. Naprawdę chcesz pogadać o wytrzymałości Opla? Ale rekordzistą jest Fiat Scudo 7 marek jak mnie pamięć nie myli.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez frk » 10 Paź 2019 08:18

A co powiecie o Combo Cargo od Opla? Ktoś go może już użytkował?

frk


Samochód dostawczy z salonu - co wybrać ?

Postprzez rosomak85 » 10 Paź 2019 08:40

Starszym Combo jeździłem nowszym już nie, i nie Cargo aczkolwiek zależy do czego potrzebujesz, jak dla mnie jest trochę za mały, co do utrzymania jak to opel tani w eksploatacji ale też nie należy do najtrwalszych. Tym co jeździłem była tragedia jeśli chodzi o silnik (1.4) a raczej jego moc, coś cięższego załadowałeś to tak jakbyś kotwice rzucił. W nowszych wersjach z tego co widzę też zarzucili takie słabe jednostki. Jeśli będzie to do jazdy po mieście z "pierdołami" to raczej nie powinno być problemu, gdyż jak nie jest załadowany to pali zdecydowanie mniej od większych dostawczaków. No ale coś kosztem czegoś.

Awatar użytkownika
rosomak85
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 02 Wrz 2019 11:20
  • Miejscowość: Biała Góra
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT 305

Firma: Prace Ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej