wibako

Zrywanie trawy

Moderator: peckiel

Zrywanie trawy

Postprzez PRI2013 » 26 Cze 2016 22:30

Witam,

Potrzebuję pomocy w wycenie zrywania samej trawy z powierzchni działki. Działka jest już zabudowana - budynek kostka, krzewy itp. lecz klient chce pozbyć się trawy aby podnieść trochę teren lepszą ziemią i zasiać od nowa. Obecna trawa jest slabo zakorzeniona i odrywa się od ziemi jak mech. Robota do zrobienia minikoparką z skarpówką. Największy problem to to, że nie można wjechać ciężarówką itp. aby ładować na krypę tylko trzeba przerzucać to za siebie i na bieżąco zrywać,a następnie przerzucić wszystko za ogrodzenie i tam rozciągnąć po drodze gruntowej nieużytkowanej.
Łączna powierzchnia do zerwania i wyczyszczenia to jakieś 600 m2. Przy krawężnikach ,drzewach itp. trzeba będzie ręcznie. W miejscu od którego będzie najdalej do drogi planuję zrobić hałdę i potem wywieźć ją taczką spalinową aby było lżej. Na koniec zagrabić aby zostało w miarę czysto i miło dla oka :)
Liczę, że max 3 dni roboty dla koparki z operatorem i pomocnika.
Koszt wynajęcia taczki spalinowej to jakieś 150 zł + paliwo.

Zrobiłem podglądowy rysunek :menel: czarna linia to ogrodzenia, czerwona to kostka, a czerwona przy ogrodzeniu to miejsce skąd będę wszystko przerzucał za ogrodzenia i potem rozciągał to po drodze. Zamazane zielonym to teren gdzie jest trawa.

https://zapodaj.net/b99a694029586.png.html

Ile można krzyknąć z m2 za taką robotę? czy lepiej z godziny lub ile po prostu od całości ?

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Zrywanie trawy

Postprzez slepy101 » 27 Cze 2016 12:19

A Ty tą " lepszą" ziemią tez będziesz się zajmował ? Chodzi mi o rozrzucenie i wyrównanie terenu ? Czy tylko masz robic to co opisales ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Zrywanie trawy

Postprzez PRI2013 » 27 Cze 2016 14:27

Raczej tylko to co opisałem.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Zrywanie trawy

Postprzez dawidg2 » 27 Cze 2016 15:26

Nie prościej przekopac ewentualnie glebogryzarka przejechać? I tak będą sypać można przed spryskać trawę raudapem ale to by trzeba odczekać z 2 tyg przed robota by uschła i wtedy glebogryzarka.

Nie wiem jaki klient ale kiedyś też taki areał do zrobienia miałem i 1200 nie chcieli dac ale wywóz z 5km w jedną stronę był. Sprzęt to akurat tylko ladowarke mam ale rekinem by szło zbierać.

Gdzieś tu powinien być mój temat.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zrywanie trawy

Postprzez PRI2013 » 27 Cze 2016 18:15

Proponowałem to klientowi ale stwierdził, że woli to zerwać aby po nasypaniu nowej ziemi nie zaczęło mu to wyrastać od nowa.
Tutaj robota do zrobienia tylko minikoparką, skarpówkę mam 120 cm więc powinno iść w miarę dobrze. Największe utrudnienie to to, że trzeba przesypywać to z kupki na kupkę aby nie jeździć z łyżką z jednego końca w drugi koniec. Na koniec przerzucić to przez płot i potem porozrzucać wzdłuż ogrodzenia po drodze.
Liczę, że max 2-3 dni roboty z jednym pomocnikiem i ewentualnie wypożyczenie na 1 dzień taczek spalinowych. Myślę, że powinienem krzyknąć za całość jakieś 2500 zł

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Zrywanie trawy

Postprzez dawidg2 » 27 Cze 2016 22:13

bierz od razu taczkę czy wozidło małe na gąsce.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zrywanie trawy

Postprzez PRI2013 » 27 Cze 2016 23:06

Z wozidlem za wiele nie poszaleje bo trzeba przejeżdżać po kostce i jest ryzyko jej zarwania. Najwyżej duże taczki spalinowe i co będzie daleko to zeby nie przerzucać minikoparka to porobić kupki a potem wywieźć taczkami.

Cena 2500 nie będzie za wysoka z wynajęciem taczek na 1 dzień ? Myśle ze 3 dni roboty trzeba liczyć.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Zrywanie trawy

Postprzez slepy101 » 28 Cze 2016 18:10

Powinno byc okej :) ewentualnie dolicz sobie cene taczek i po odliczeniu bys mial 2500 na reke :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej