wibako

Atlas 1604 grzeje się

Re: Atlas 1604 grzeje się

Postprzez mechanior » 15 Wrz 2016 22:42

ananas12 napisał(a):
mechanior napisał(a):
ananas12 napisał(a):a z tym Wisko to ciekawe rozwiązanie silnik nie musi spalać bez potrzeby dodatkowo paliwa do napędzania wętylatora


A skąd się bierze moc do napędzania wentylatora? Z kosmosu?
Wentylator ma napęd z wału przez paski, pomyśl zanim coś napiszesz.
Wisko przenosi moment w ograniczonym stopniu i jego wartość jest zależna od temperatury, oznacza to że przy niskiej temperaturze chłodzi słabiej ale ciągle. Dopiero podniesienie temperatury powoduje wzrost momentu i zwiększenie intensywności chłodzenia.
Często w maszynach są sprzęgła wisko-magnetyczne z elektroniczna kontrolą momentu.

Co do konkretnego tematu: też miałem taki przypadek w DEUTZu. Pęknięcie uszczelki po przegrzaniu...
Na allegro są testery po 25 złotych do wykrywania spalin w wodzie.

Witam pana Mechanior widzę ze nie zrozumiał pan mojej wypowiedzi.
Pan jako taki doświadczony mechanik powinien wiedzieć skąd
Więc ja panu powiem skąd bierze się moc do napędzania wentylatora otóż to że nie z kosmosu ,każdy wie że wentylator jest podłączony do silnika. Do wytworzenia mocy jest potrzebna energia w tym przypadku ze spalonego paliwa np wentylator obraca się siłą bezwładności to nie potrzeba zbyt wiele energi, po załączeniu się sprzęgła wiskotycznego pod wpływem wzrostu temperatury wentylator zaczyna pracować z pełną mocą bez uślizgu na sprzęgle wiskotycznym ,a przepływajace powietrze stawia opór na łopatki wentylatora i dla pokonania oporu wentylator potrzebuje więcej mocy wytworzonej przez silnik ,analogicznie rzecz biorąc spalenia większej ilości paliwa do wytworzenia siły potrzebnej do napędu tegoż wentylatora?

ps proszę zauważyć żeby nasz temat nie zszedł na inny tor jak to zwykle na forum bywa
Jak w tym Polskim kraju ma być dobrze jak tacy ludzie zamiast starać się innym pomóc to tylko sykają i szukają zaczepki.
Ja jestem starej daty i nie posiadam walizeczki z tajnymi eliksirami do naprawy silnika a ty kolego jak byś się doczytał to byś wiedział że sprężarka powietrza jak się zepsuje to ten twój tajny eliksir nic nie da .


To nie tajne eliksiry do naprawy tylko sprzęt diagnostyczny.
Tego używają prawdziwi żeby nie powiedzieć nowocześni mechanicy zamiast wróżyć z fusów i gdybać. Zresztą skąd masz to wiedzieć, skoro skupiasz się na wyszukiwaniu problemów zamiast rzetelnie tłumaczyć działanie systemu który chwalisz.

Widać jakie bolesne jest dla niektórych jak ktoś inny jest w stanie udowodnić że wie więcej i potrafi się tym podzielić, wyjaśnić itepe...
Masz 10 postów na forum i już się zachowujesz jakbyś miał prawo wszystkich dokoła pouczać co i jak jest najlepsze. Widać chyba nawyki z życia codziennego no ale to tutaj nie działa...

Pozdrawiam.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Atlas 1604 grzeje się

Postprzez ananas12 » 16 Wrz 2016 08:26

Starkop
KiedyŚ też grzała się koparka z silnikiem chłodzonym powietrzem zadzwoniłem do znajomego kto takie silniki naprawia bo myślałem że jest przytarty ,ten znajomy mi powiedział czy mam takie gąbki uszczelniające żeby ciepłe powietrze z silnika, z powrotem nie wracało do silnika. powiedział że nie jeden już zrobił remont a on się nadal grzał. Taki przypadek znajomy ma z silnikiem chłodzonym wodą brak gąbki między chłodnicą a komorą silnika . W dobrze uszczelnia się pianą rozporową do okien potem po zastygnięciu ,nadmiar nożem się odcina

ananas12
Nowicjusz

Maszyna: atlas

Firma: mik


Atlas 1604 grzeje się

Postprzez starkop » 16 Wrz 2016 19:49

Wracając jeszcze do postów kolego ananas nie rozumiem tego tematu gąbek. Wiatrak zasysa powietrze przez chłodnicę dmuchając bezpośrednio na silnik. Wiatrak posiada szczelny tunel przy radiatorach. Także nie ma strat w "wietrze". A gorące powietrze ucieka poprzez otwory w masce i kratkach no bocznych drzwiach.

Ale mimo wszystko dzięki ze wszystkie podpowiedzi.
Pozdrawiam

EDIT MOD :

Witam. Nadeszła wiekopomna chwila mianowicie Koparka została uleczona. Oczywiście z pomocą innych. Dzięki ATL, poduszka powietrzna w chłodnicy usunięta, a drugą przyczyną było uszkodzone wisco. Zblokowałem wiatrak i teraz nie ma opcji o wyższej temp. Czasami na błahych sprawach można się wyłożyć i przysporzyć sobie kosztów.
Teraz bez obaw można działać i cieszyć się pracą na maszynie. :lol:
Pozdrawiam

starkop
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 13 Lis 2011 21:22

Maszyna: zeppelin, cat


Atlas 1604 grzeje się

Postprzez dawidg2 » 16 Wrz 2016 20:07

starkop, wentylator pompuje dużo że jest lekkie nadciśnienie w komorze silnika więc wypycha wszystkimi szczelinami, jak luka między komorą a wlotem do chłodnicy to może tam zasysać. Poza tym jak niema nadciśnienia to powietrze krąży w komorze silnika podnosząc temperaturę.

U mnie w JCB wentylator tak dmucha że nawet dmucha pod skrzynią lekko.
W Schaeffie są gąbki, uszczelki też wszystko szczelne.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Atlas 1604 grzeje się

Postprzez Atl » 17 Wrz 2016 01:25

Cieszę się, że mogłem pomóc. Teraz radzę pomyśleć o nowym wisco bo zimą termostat będzie się co chwila przymykał a to nie będzie miało zbyt dobrego wpływu na jego żywotność.
Wisco do kupienia w Atlas Części tel 530965444.
Pozdrawiam.

Ps. Wbrew pozorom temat gąbek jest ważny. Podciśnienie wytwarzane przez wentylator potrafi zassać gorące powietrze z komory silnika. Najważniejsze by oddzielić komorę chłodnicy od komory silnika.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3903
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej