wibako

Odprowadzenie wody ze stawu

Moderator: peckiel

Odprowadzenie wody ze stawu

Postprzez Tomasz-51 » 09 Paź 2016 12:25

Witam. Mam do zrobienia taką robótkę jak w temacie, czyli odprowadzenie wody ze stawu do rzeki. Pracę jaką mam wykonać to zniwelowanie terenu, wykop o głębokości od 2.5m do 1.5m o długości 120m teren piaszczysty obok rzeki czyli za sucho to nie będzie i ułożenie róry drenerskiej oczywiście pod niwelator, w skarpie stawu mam wstawić tzw.mnich. Wodę ze stawu spuszcza inwestor w swoim zakresie.Do dyspozycji kop-ład i koparka gallmac na koniec traktor z bronami wyrownać łąkę po wykopie i dwóch ludzi do pomocy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Reklama

simmet

Re: Odprowadzenie wody ze stawu

Postprzez allman79 » 09 Paź 2016 22:54

Witam. Niecałe dwa lata temu robiłem podobną robotę. Obniżenie poziomu wody w stawie z możliwością całkowitego osuszenia stawu w celu pogłębienia. Wstawiliśmy mnicha ze studni betonowej z zastawą z desek w środku w niewielkiej odległości od brzegu stawu. Potem 110 m rury PVC 200 do rowu przy drodze, w połowie trasy rurociągu studnia osadnikowa DN 1000 pod przyłączenie przyszłego drenażu z pola. Następnie przegłębienie rowu i przełożenie istniejącego pod drogą przepustu betonowego DN 500 12 m.
Potem za przepustem wykopanie ok 100 m rowu do łąk. Na koniec przekopanie się od mnicha do stawu i popłynęła woda :banan: .
Teren: Glina,twardo i sucho. Głębokość wykopu pod rurę 2,5 do 1,5 m. O ile dobrze pamiętam robota za 30 000 zł, cały materiał po mojej stronie.

allman79
Nowicjusz

Maszyna: JCB 4CX, ATLAS 1302, Liebherr A316 Litronic

Firma: WOD-KAN


Odprowadzenie wody ze stawu

Postprzez Tomasz-51 » 10 Paź 2016 07:49

Założenie to samo czyli odprowadzenie wody ale zakres prac dużo większy, dzięki za info, a jeśli chodzi o materiał to już wszystko leży u inwestora na placu.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Odprowadzenie wody ze stawu

Postprzez Tomasz-51 » 16 Paź 2016 21:22

Witam.Powiedziałem za robotę, że będzie kosztowało około 5 tysi no i słuch zaginął, wczoraj chłop zaczął kopać mini i 12m kopał 10 godz. Dziś klient dzwoni że się zgadza na cenę aby tylko zrobić.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Odprowadzenie wody ze stawu

Postprzez zeppelin zm 15 » 16 Paź 2016 22:30

:lol: Mądry Polak po szkodzie
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej