wibako

Interes, pomoc i porady

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 17 Lis 2016 01:11

Witam wszystkich serdecznie, na wstępie chciałbym podziękować wszystkich za pomoc, fatyge :) :) :) :) :) :)
No to panowie powiedzmy, że do dyspozycji 50-60 tys max. Potrzebna jakaś mała koparka, ale żeby te 2.5 m ukopała jeśli będzie potrzeba :faja: :faja: interesuje mnie czy kupie w tych pieniądzach kopareczke tak żeby z lekkimi naprawami jeszcze 2-3 lata popracowała, mam mechanika po sąsiedzku z traktorami,autami robi cuda także myślę że coniektóre rzeczy na pewno mógłbym zrobić indywidualnie bez serwisu :) :) zastanawia mnie jeszcze czy kąbinować z papierkami i pozwoleniami i jeździć z przyczepka ,czy ładować na autko o dmc 3.5 T i jeździć objazdami :potluczony: :potluczony: Z tego co widzę to ludzie wożą na takich autach te mini. Pierwszą myślą było kupić auto wywrot, ale teraz na myśl przychodzi mi, aby autolawete kupić i w czasie gdy nie było by pracy na koparke może międzyczasie znalazło by się jakieś zlecenie na lawete :D Prace jakie planuje wykonywac koparka to przyłącza, kopanie pod fudamenty, głównie robie drenaże, docieplenia fudamentow, izolacje , osuszenia budynków ,i tu nasuwa się znowy myśl..... CZY WYBRAĆ AUTO LAWETE CZY WYWROT ?? CO MI SIĘ BARDZIEJ PRZYDA?? :bangin: :bangin: :bangin: wójek ma kuźnie często ludzie pytają o podstawy płotu, słupki murki więc mógłby mi zlecać te prace, kupiłbym świder pod słupki. (już rozmawialiśmy na ten temat) po sezonie roboty mało, jest czas by odetchnąć i znaleść coś konkretnego na przyszły sezon więc panowie pomóżcie, doradzcie co w tych pieniądzach byście wybrali na swoim miejscu !! :D Także podsumowując perspektywa na przyszły sezon niezła troche fatygi i może być fajnie, a co los przyniesie - zobaczymy ;) :D :D idę spać , jestem zdeterminowany co do zakupu i nie mogę się doczekać propozycji od was ! :D pozdrawiam miłej nocy - DOBRANOC !!!!

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Reklama

simmet

Interes, pomoc i porady

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Lis 2016 09:13

Lepiej kup wywrotkę bo przy takich pracach będzie naprawdę niezbędna. Robisz drenaże to nieraz będziesz mógł troche kamienia podwieźć czy coś innego. Także tylko wywrotka. Na początek zrób najazdy i ładuj koparkę na auto zwłaszcza że chcesz zobaczyć czy interes pójdzie. Jak się rozkręci będziesz myślał dalej.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Interes, pomoc i porady

Postprzez grzegorz200 » 17 Lis 2016 16:21

w tych pieniądzach, to już Bobcat 319..tylko się upierasz na kopanie 2.5m minikoparką ..mini ? to jednak mini .

Autor postu otrzymał pochwałę
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 17 Lis 2016 19:14

tak też myślałem na początku o wywrotce, ale często jest tak że kupuje kamień na składzie i w cenie dowiozą , ale fakt rury, taczki,łopaty itp będzie gdzie załadować i jeszcze pytanie takie czy szukać auta na bliźniakach z tyłu czy np citroen jumper nie ma bliźniaka i też spoko tylko nie wiem jak mechanicznie, pomożecie ? nie wiem czy się pchać w bliźniaki i więcej opon na głowe i mosty, wały czy kupić takiego jumpera i napęd na przód 4 koła i mieć spokój ? czy raczej jak załaduje koparke na takie coś to nie będę miał spokoju ?? sprawa wygladą tak że jestem brygadzista w firme która zajmuje się głównie drenażami i izolacją fudamentów, nie dogaduje się z szefem i pracuje tylko do końca umowy tj. 18.12.16 r :) noo i na przyszły rok planuje swój biznes rozkręcić , znam się na robocie brakuje mi tylko kursu i troche wiedzy o koparkach bo tutaj u gościa jedziemy łopatami także praca kat. :potluczony: no 2.5m było by miło ,gdyby było tyle ukopu bo czasem trafiają się domy z mieszkalnymi piwnicami i fudamenty maja po 2.20-2.50, no ale w sumie czego nie da rady koparka można ręcznie podciągnąć , więc jęśli możecie podeślijcie jakieś linki z aukcji czy macie może jakichś znajomych co maja sprawdzony sprzęt na sprzedaż ?? pozdrawiam !

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Interes, pomoc i porady

Postprzez Arcio » 17 Lis 2016 19:19

matejko napisał(a):Potrzebna jakaś mała koparka, ale żeby te 2.5 m ukopała jeśli będzie potrzeba

Jest chyba tylko jedna, która spełni Twoje oczekiwania, mam na myśli Volvo EC20, EC20B lub Pel-Job EB200.
Kupisz bez problemu do 50kPLN, mają rozsuwane podwozia, mają zająca, są na pompach tłoczkowych, silnik Mitsu L3E, kopią 2,5m głęboko przy długim sticku no i oczywiście siły nie brakuje, solidne wykonanie.
matejko napisał(a):CZY WYBRAĆ AUTO LAWETE CZY WYWROT ?? CO MI SIĘ BARDZIEJ PRZYDA??

Ja akurat wożę autolawetami, ale znajomi raczej wożą mini na wywrotkach.
Pamiętaj, że wywrotka będzie zawsze miała wyżej powierzchnię paki niż autolaweta więc będą potrzebna dłuższe trapy.
zeppelin zm 15 napisał(a):Na początek zrób najazdy

Szkoda pary, lepiej kupić gotowe z alu.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Interes, pomoc i porady

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Lis 2016 19:31

Jak będzie mokro lub jakieś błoto to słabo na tym pojedynczym kole a na przód napęd. Tym bardziej że bardziej się będzie męczył z ładunkiem 3-4 tony. Znajomy ma mastera to jak wrzuci piachu sporo to słabo jedzie w ciężkim terenie. Fakt na pusto lepiej tym przednio napędowcem ale z ładunkiem i w terenie to tylko bliźniak. Opony na pojedynczych kołach musisz mieć mega mocne bo lubią nie wytrzymywać takich ładunków. Moim zdaniem bliźniak to bliźniak.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Interes, pomoc i porady

Postprzez Pavlo1 » 17 Lis 2016 20:58

Kolego bierz bliźniaki bo wjeżdżając na krawężnik itp to pojedyncza może łatwiej guza złapać i strzelić. Poza tym jeździ się w różnym terenie, po budowach i gwóźdź w jednym kole nie wyklucza dalszej jazdy a tak to stoisz i mażesz się w błocie. Lepsza przyczepność i jazda na błocie jest na bliźniaku. A jak kupisz nowe to parę lat masz spokój. Więc koszt kilkaset złotych na parę lat idzie przeżyć.
Co do auta do 3,5 tony to zależy czy inspekcja kręci się tam gdzie jeździsz, bo 5tysi kary to nie mało. A planują zmienić żeby było jak w przypadku ciężarowych, czyli ładowność przekroczona o 20% i będzie 15 tysi więc to przekalkuluj.
Jak laweta to do 3,5 tony może być bo powyżej trzeba mieć licencję na holowanie i przewożenie aut itp.
A wywrotką takich rzeczy woził nie będziesz więc może być powyżej3,5 tony. Tylko wtedy dochodzi podatek drogowy.
Ps. jeżeli będziesz zakładał firmę to autolawetę do 3,5 tony nie kupuj z wpisem "pomoc drogowa" w dowodzie, jeżeli nie ma fabrycznej zabudowy z homologacją, bo nie wrzucisz paliwa w koszty. Tak mi się obiło o uszy.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Interes, pomoc i porady

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Lis 2016 21:12

Z tego co ja wiem to przeładowanie auta dostawczego dmc 3,5t jest mandat 500zł i zakaz dalszej jazdy. (jak narazie).

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Interes, pomoc i porady

Postprzez Pavlo1 » 17 Lis 2016 21:32

A przypadkiem nie zmienili na 2000zł powyżej 10 procent i 5000 powyżej 20procent. A poniżej 10 procent to 500zł

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Interes, pomoc i porady

Postprzez dzierzan » 17 Lis 2016 21:57

Za ciężarowe z tego co wiem to też 500zł no i trzeba się przeładować w obu przypadkach, tylko w ciężarowych mogą zrobić nalot na firmę :wink:

EDIT MODA :

Wg. mojej wiedzy 2000 to w ogóle maksymalny mandat jaki inspekcja może nałożyć w miejscu kontroli z jednego "rodzaju" przekroczeń, ale też nie mam bardzo aktualnych danych więc się nie kłócę.

Post pod postem przypadkowo :cry:
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 17 Lis 2016 22:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Oj nie ładnie. :D

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Interes, pomoc i porady

Postprzez Pavlo1 » 17 Lis 2016 22:21

To grubo się mylisz jeżeli chodzi o ciężarowe powyżej 3,5 tony. Co prawda największe kary są za przekroczenie nacisków na oś, ale 500 złotych to za delikatne przekroczenie.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Interes, pomoc i porady

Postprzez Pavlo1 » 17 Lis 2016 22:35

Trochę jeszcze poszukałem i na ciężarowe jest 5000 jeśli jest tylko przekroczone dmc a nie naciski na oś. Więc może i to mieli wprowadzić na busy.
Wracając do głównego tematu. Żadne citroeny itp. Bo z kilometra będziesz musiał wyglądać każdego dołka i zwalniać bo ramy tam są nieporównywalne np. z iveco. Tym bardziej że auto już zbyt młode nie będzie.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 27 Gru 2016 13:54

witam panowie .firma idzie bardziej w budowlanke koparka miała być dodatkowo jako usługa niestety, pieniądze z dofinansowania nie pokrywaj zakupów sprzętu używanego :o
nie zabijcie mnie smiechem, ale czy warto chociaż na początek kupić coś takiego ? czy lepiej sobie darować i jechać na sztychu ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: http://allegro.pl/nowa-minikoparka-kopa ... 12907.html ???????? dają gwarancje na 2 lata , to może przez te dwa lata uciłałbym na jakąś starą KUBOTE....
a może znacie jakieś modele koparek tak do 50 tys, tylko nowe wchodzą w gre.
napisze co o tym myślicie, pisza że można troche przytuningować tą ''koparke'' to założyłbym ten silnik diesla LIFAN, troszke w strone ekonomi bo ten benzyniak piszą że pali od 2.5l-3.5l PB / h :o
z wyglądu szału nie robi , przydała by mi się taka maszynka, w celu montowania betonowych ogrodzeń, unosić płyty na pasach, załadować coś na auto, wiertnicą pod słupki dołki robić, czasem jakiś drenaż.... napiszcie co o tym myślicie :) z góry dziękuje pozdrawiam ;)

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Interes, pomoc i porady

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Gru 2016 19:47

Wcale nie wygląda tak głupio. Podejrzewam że cena jest adekwatna do sprzętu. Powinno po chulać z te dwa lata spokojnie. Widać że to prosta maszyna. Wydaje mi się że na pewno lepiej niż szpadlem.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Interes, pomoc i porady

Postprzez markoh » 27 Gru 2016 23:12

A czy ta mini z linku ma obrót konika??? bo jeśli nie to ciężko będzie robić np izolację fundamentów

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Interes, pomoc i porady

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Gru 2016 23:27

Ta akurat kolego nie ma. Ten drugi typ ma ale wtedy wieżyczka się nie kręci. Także lipa jeśli to potrzebujesz.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 28 Gru 2016 01:18

to '360' w opisie to znaczy że koparka wykonuje pełny obrót, model '112' to model który się nie obróci wokół własnej osi, silniki od zagęszczarek, gdybym się zdecydował to zostać przy benzynie czy wybrać tego diesla ? przypomnę benzyna ma 13 km spalanie w granicach 2.5-3.5 l/h , diesel 9.5 km nie podano spalania, piszą że przy zastosowaniu specjalistycznej łyżki wykopie na głębokość 1.80, reszte można sztychem podrzucić i wybrać koparką :faja:

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 28 Gru 2016 01:23

ciekawe czy posiada jakieś chłodnice oleju

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Interes, pomoc i porady

Postprzez matejko » 28 Gru 2016 01:32

panowie doradźcie jeszcze czy lepiej wybrać tą z zakresem obrotu 120 stopni i ze skrętnym ramieniem, czy wziąć tą z pełnym obrotem i ze sztywnym ramieniem ?

matejko
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 14:32

Maszyna: brak

Firma: budmax


Interes, pomoc i porady

Postprzez MARIO/MECALAC » 28 Gru 2016 11:27

A możesz przypomnieć czemu nie używaną maszne? Bo tego wynalazku nawet nie będziesz mógł sprzedać bo ludzie wola używkę od wynalazków. Za 25-28 tyś kupisz fajną mini w przedziale wagowym 1.8 t a posłuży ci zapewne dłużej niż wynalazek. Tam to nawet sterowanie kłopotliwe choć proste, wydajnością też to nie bedzie zadziwiało choć szybciej niż sztychówką. Wiertnicę wątpię byś dał radę podpiąć bo za mała wydajność hydrauliki napotka twardy teren i dziękuje bardzo.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej