wibako

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 21 Lis 2016 16:58

Marka i model maszyny: New Holland b110
Rok produkcji: 2008

Witam mam mały problemik od jakiegoś czasu szwankuje kreska z poziomem paliwa. Raz pokazuje dobrze raz zle ogólnie cały czas oszukuje i najgorsza jest pikająca kontrolka która czasem doprowadza do szału. I takie teraz pytanie czy ten czujnik można jakoś naprawić czy trzeba szukać nowego?? nawet znalazłem 1 sztuke na internecie za 1000zł :( czy są inne możliwości? będe wdzięczny :) pozdrawiam :)

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Reklama

simmet

Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez PiatyElement » 21 Lis 2016 22:06

sss9 napisał(a): I takie teraz pytanie czy ten czujnik można jakoś naprawić czy trzeba szukać nowego??

To zależy od dwóch rzeczy:
1 czy jest rozbieralny czy nie
2. czujnik działa w ten sposób, że zamontowany jest tam rezystor ( ala suwakowy ), po którym pływak przesuwa jedną z końcówek. Jeśli ten rezystor jest wtarty a na 99% tak będzie to nic z tym nie zrobisz. Jednak zdarzyło mi się kila razy, że po prostu końcówka odstawała od suwaka ( odgięła się, poluzowała się na mocowaniu ), wtedy wystarczyło ją podgiąć z powrotem, lub skasować luz i to jest wykonalne.

Trzeba po prostu rozebrać jeśli się da i sprawdzić. Jakiś cień nadziei jest.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez dawidg2 » 22 Lis 2016 15:04

A może ma taki w rurze i pływak w środku chodzi góra-dół wtedy tam się lubi drucik zerwać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez PiatyElement » 22 Lis 2016 17:57

A drut nawinięty na coś, lub ułożony w jakiejś płaszczyźnie gdzie pływak operuje na długości 2-3 cm, a drut rozwinięty na prosto ( o czym piszesz ) gdzie pływak operuje na długości 50 cm to nie to samo ???. Dlatego napisałem, że "ala suwakowy", wszystko zależy o rodzaju czujnika. W New Holland b110 nie wiem jaki jest dokładnie bo nie miałem okazji wyjmować.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez sss9 » 22 Lis 2016 18:33

Panowie pozwoliłem sobie dziś wyjąć ten czujnik, przeglądałem go całego ale nic tam nie widziałem żeby było popsute. Dziwne było bo zamontowałem go pozniej włączyłem koparke i kreska pokazywała poziom paliwa dobrze, potem wyjechałem z placu i pod wpływem chyba wstrząsów zaczęła szwankować (latała raz pokazywała 3/4 baku potem 1/2 potem zero i tak w kółko). Jeszcze jest taki mały szczegół jak kreska nie wstawała włączała sie taka kontrolka pomarańczowa taki zegareczek i on się włącza tylko wtedy gdy kreska nie wstaje. Co to może być? pozdrawiam
Załączniki
20161121_105629.jpg
czujnik poziomu paliwa

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez PiatyElement » 22 Lis 2016 23:48

Zdejmowałeś plastikową osłonę, którą zaznaczyłem Ci w kółku??? na zdjęciu poniżej. Jest tam płytka z wytrawionym drukiem - drugie foto.
plywak.jpg


Na drugim foto, masz płytkę o której pisałem, że jest pod tym plastikiem. Trzeba sprawdzić czy nie są poprzecierane i czy końcówka ramienia pływaka, zakończona stykiem, który po tej płytce się przesuwa ma z nią kontakt na całej długości po jakiej się porusza. Może być minimalny luz, lub zbyt wytarte ścieżki i czujnik będzie głupiał i źle wskazywał.
plywak1.jpg


Rozmawiamy o czujniku. A przewody sprawdziłeś czy nie są uszkodzone? Popękana izolacja, czy się nie zwierają, nie są poprzerywane? Jeśli nie masz miernika, to przekręć kluczyk w stacyjce do zapłonu aby kontrolki się załączyły i poszarp przewodami obserwując wskaźnik paliwa czy nie głupieje.

Co do kontrolki, to musisz zrobić zdjęcie.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez sss9 » 23 Lis 2016 21:55

Witam uuu kolego dziękuje za obszerną podpowiedz tej osłonki nie zdejmowałem ale tak zrobie jak mówisz posprawdzam to wszystko :) pozdrawiam

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez PiatyElement » 23 Lis 2016 22:21

Tylko bądź konsekwentny i napisz co stwierdziłeś po sprawdzeniu.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa

Postprzez sss9 » 24 Lis 2016 17:23

Witam dziś nie miałem bardzo czasu przy tym grzebać ale miałem taki objaw: paliwa jest nieco poniżej pół baku i calutki dzień praktycznie kreska od paliwa była na zero i cały czas zapalała się ta kontrolka z tym zegarkiem i ten wykrzyknik co to może oznaczać? jeśli paliwa jest powyżej pół baku to troche rzadziej sie zapala kontrolka ale zapala... bardziej mnie interesuje co ten zegareczek oznacza? pozdrawiam
Załączniki
20161124_100408.jpg

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez PiatyElement » 25 Lis 2016 01:37

Pomarańczowa kontrolka z wykrzyknikiem to nadrzędna kontrolka ostrzegawcza.
Zapala się z innymi kontrolkami ostrzegawczymi:
- ciśnienia oleju
- braku ładowania
- zabrudzonych filtrach
- MINIMALNYM POZIOMIE PALIWA ( to przypadek u ciebie, jeśli świeci się gdy wskaźnik paliwa pokazuje zero )

Tak więc w twoim przypadku zapala ci się gdy wskaźnik paliwa pokazuje stan zero i ostrzega cię że masz resztkę paliwa.

Zegarek który ci wyskakuje oznacza kilka błędów. U ciebie prawdopodobnie:
- DTC 1043 - "Silnie" zwarty czujnik, napięcie z czujnika powyżej 9V przez 5 sekund.
- DTC 1044 - "Nisko" zwarty czujnik, napięcie z czujnika poniżej 0.5V przez 5 sekund.

Krótko mówiąc masz uszkodzony czujnik poziomu paliwa. Działa on w zakresie od:
Od 6.5 Ohm - pełny zbiornik
Do 320 Ohm - pusty zbiornik
U ciebie te wartości są przekroczone. czyli czujnik albo ma poniżej 6.5 Ohm , albo powyżej 320 Ohm. Ponieważ przekłamuje ci zaniżając poziom do zera obstawiam, że daje odczyty powyżej 320 Ohm.

Wpływ na zwiększenie rezystancji, mają tu 3 rzeczy:
- Albo uszkodzona płytka ze zdjęcia 2 - starte nadrukowane ścieżki, zabrudzony
- Albo styk poruszający się po płytce gubi z nią kontakt - nie styka się z nią
- Albo uszkodzony przewód

To trzy opcje zwiększające rezystancję układu pomiarowego poziomu paliwa.
Więcej już nic powiedzieć się nie da bo nie ma co.
Trzeba zacząć sprawdzać po kolei te trzy rzeczy co powyżej. W teorii pomogłem Ci już maksymalnie
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 25 Lis 2016 18:04

Post 1
Witam kolego bardzo dziękuje za wskazówki jak tylko koparke sprowadze z kopalni odrazu zaczynam działać... jak tylko będe już coś wiedział odrazu napisze:)dziękuje i pozdrawiam

Post 2
Kolego a jeszcze mam takie pytanko z innej beczki odnośnie tego czujnika co dodałem w załączniku kiedy powinno się go wymienić?bo dostrzegłem dziwną rzecz jest na nim napis: "CHANGE FILTER WHEN RED" a on jest czerwony w środku. I teraz pytanie czy powinno się go wymienić? i za co on odpowiada?pozdrawiam

Post 3
Dodam że ten czujnik jest przy filtrze powietrza na przewodzie od turbiny.

PiatyElement
Jeśli chcesz coś dopisać do swojej wypowiedzi, użyj opcji "EDYTUJ" pod ostatnio napisaną przez siebie wiadomością. Nie pisz kilku postów, jeden pod drugim. REGULAMIN
Załączniki
20161122_085603.jpg
Ostatnio edytowany przez PiatyElement 26 Lis 2016 00:40, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Scalono 3 posty

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Lis 2016 19:32

To jest czujnik zapchania filtra powietrza. Jeśli jest na czerwonym polu to powinno się wymienić filtr powietrza a ten czujnik się resetuje.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 26 Lis 2016 17:26

Ale to jeśli filtr powietrza jest zapchany to ten filterek robi się czerwony? i wtedy trzeba filtr powietrza wymienić na nowy a ten filterek zresetować tam u góry wciskając go?a ten czujnik wogóle kiedyś się wymienia czy nie?pozdrawiam

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Lis 2016 18:03

Odp. 1 Tak.
Odp. 2 Tsk
Odp.3 Tylko wtedy jak nie będzie działać. Po prostu pokazuje kiedy filtr jest zabrudzony . Wydaje mi się że powinieneś mieć w kabinie kontrolkę od tego czujnika.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 26 Lis 2016 20:15

"odp.3" i tu jest dobre pytanie...czy przypadkiem to nie jest taka kontrolka taki pomarańczowy romb a w środku wykrzyknik?

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Lis 2016 21:27

Być może. Jak masz wyjęte kostkę od czujnika to też się świeci? Ale tak jak kolega pisze kilka postów wyżej, jeśli coś będzie nie tak np zapchane filtry to ten wykrzykni też ci się zapali. Jeśli masz problemy z czujnikiem poziomu paliwa to może on będzie powodem zapalania się wykrzyknika.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 27 Lis 2016 21:16

Ostatnio odpiąłem kostke od tego czujnika i nawet go wykręciłem ale nic nie pokazało na desce.A co do czujnika od paliwa tak jeśli wskazówka od paliwa jest na zero i pokazuje się ten zegareczek to wykrzyknik się świeci tylko ja mam też jeszcze inny problemik tam pisałem w innym temacie. Zobacz sobie kolego ten temat założony 9 pazdziernik "zapalająca się kontrolka" i wtedy właśnie zamiast tego zegareczka na desce pokazuje się ten romb i w środku jest wykrzyknik i to jest też dziwne co to może być?


Chyba że poprostu też to wszystko może mieć związek z filtrem powietrza tzn że jest zapchany. Tylko że właśnie z tym wykrzyknikiem który jest w rombie on się zawsze pokazuje jak koparka porządnie się rozgrzeje na drodze albo pracuje się przednią łyżka jakieś spychanie ziemi i wtedy są duże obroty. Dziwna sprawa z tym:)

PiatyElement
sss9 - pisałem ci już abyś nie pisał postów jeden po drugim. Jak chcesz coś dodać / dopisać to użyj opcji edytuj przy poprzednio napisanym poście. Czy to takie trudne dla ciebie ??? REGULAMIN
Ostatnio edytowany przez PiatyElement 28 Lis 2016 00:36, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Posty scalono

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Lis 2016 22:18

A temperatura płynu chłodniczego nie wychodzi ci wtedy wysoko?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez PiatyElement » 28 Lis 2016 00:34

Romb z wykrzyknikiem na wyświetlaczu ( w miejscu gdzie pokazuje ci się zegarek ) może oznaczać różne błędy, ale wyświetla się też tylko na sekundę i krótki sygnał dźwiękowy ostrzegawczo i może mieć związek z usterkami jakie do tej pory wymieniłeś.

Zamiast gdybać: a może....., chyba..... itp, weź się do roboty.
Wyświetla ci się kilka kontrolek, które mogą oznaczać różne błędy i masz problem z kilkoma rzeczami. Zacznij je po kolei eliminować to się wszystko wyjaśni.
Popraw lub wymień czujnik poziomu paliwa, wymień filtr, zresetuj czujnik i zobacz co dalej. Bo jak na razie to zaczyna się robić jałowa dyskusja.
Masz 100 pytań do...., które powtarzasz, a nic nie robisz w temacie.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Uszkodzony czujnik poziomu paliwa B110 '08

Postprzez sss9 » 28 Lis 2016 23:25

Kolego zeppelin temp jest ok nie ma z nią problemu. A co kolegi PiatyElement masz racje zrobie to co o czym gadaliśmy i zobaczymy co dalej bo tak to nam do przyszłego roku zejdzie a błędy się będą świecić:)za jakiś czas dam znać co i jak w tym temacie:)pozdrawiam

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej