wibako

Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez prezes85 » 08 Sty 2017 20:26

Szanowni Panowie,


Chcę kupić używaną wywrotkę 3 stronną z napędem 6x4, marki MAN z porządną zabudową do 150000 zł netto.
U którego sprzedawcy szukać? Chce nawet więcej zapłacić ale żeby była w dobrym stanie.

Dzięki za informację.


Pozdrawiam
prezes85

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Reklama

simmet

Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez przemula » 08 Sty 2017 23:01

Taka maszyne moim zdaniem kupuję się w leasingu nową.
Tym bardziej że odpiszesz sobie koszty.

przemula
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 12 Paź 2016 22:20
  • Miejscowość: Szczecin

Maszyna: Wózek widłowy TCM FG15

Firma: Produkcja


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez Piotr mc 85 » 09 Sty 2017 08:57

Wiesz ile kosztuje taka wywrotka? To nie kop-ład, taka wywrotka to 600 tys. brutto, nie każdego stać płacić 10 tys. leasingu co miesiąc przez 5 lat. Na nowe auto trzeba mieć 250 dni pracy w roku, a na to mogą sobie pozwolić nieliczni.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez peckiel » 09 Sty 2017 14:03

Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez dzierzan » 09 Sty 2017 14:49

Wydaje mi się, że u tego pierwszego sprzedawcy od Peckiela zaopatrywał się mój poprzedni pracodawca. Kupował u niego chyba wszystkie maszyny i samochody, a trochę tego było i nie słyszałem żeby były jakieś problemy typu ukryte wady itp. Nawet jak sprzedawał samochody to też bezpośrednio do niego bo prowadziłem raz wywrotkę na sprzedaż do Gąbina właśnie. No i jak się chwilę po placu rozglądałem to sensownie te maszyny wyglądały. Nie mam tylko pewności czy to ten sam sprzedawca bo nie pamiętam adresu, ale raczej w Gąbinie nie ma wielu sporych komisów ze sprzętem budowlanym.

A jeśli zamierzasz szukać za granicą to ja mogę polecić tego pana: http://www.mobile.de/pl/Ci%C4%99%C5%BCa ... 44200.html

Półtora roku temu kupiliśmy u niego auto i nie było problemów, znajomy który z nami jechał jako tłumacz też kiedyś u niego był i sobie chwalił. Jedna wada jaką sobie przypominam to raczej ciężko coś u niego utargować :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez prezes85 » 09 Sty 2017 14:52

https://www.otomoto.pl/oferta/man-tga-2 ... bG7A4.html
tą pomarańczową już rok widzę
ciekawe czemu nikt nie kupił...

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez przemula » 09 Sty 2017 15:33

A to przepraszam 600 tyś to sporo . Ale jak odejmiesz wat od tej kwoty to już jest około 450 tyś .
Biorąc pod uwagę że kupisz za około 200 tyś zł używany . I doliczysz naprawy to nie wiem czy jest to zły pomysł .

Nie wiem skąd się wzieła Tobie rata 19 000zł raty

przemula
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 12 Paź 2016 22:20
  • Miejscowość: Szczecin

Maszyna: Wózek widłowy TCM FG15

Firma: Produkcja


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez dawidg2 » 09 Sty 2017 18:19

Jest jeszcze jeden w Gąbinie sprzedawca.

Samo podwozie 6x4 kosztuje 80-90 tys €.

przemula, 10 tys napisał nie 19.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez Pisak312 » 09 Sty 2017 20:43

Auta z "autoiganie" to loteria są ładne ale większość tylko na zdjęciach , ten man za 145 wygląda fajnie kiper równy

Autor postu otrzymał pochwałę

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez screw » 09 Sty 2017 21:17

Perełkę to ciężko w dzisiejszych czasach trafić. Auta, jak i inny sprzęt budowlany, każdy nowe eksploatuje na Maxa. Jak idą na handel to już coś im dolega. Jak od handlarza nie bierzesz często (od jednego) to ci sprzeda co mu zalega może się tobie spodoba. Jak się znasz to coś fajnego sobie u każdego wybierzesz w rozsądnej cenie. Zależy gdzie chcesz używać auta, na budowie dobrze smigaja. F2000 6x4. nie ma w nim co zniszczyć i za 70.000 trafisz. W miasto fajny jest tgs wymieniasz tylko filtry i olej. Na budowie też są ok, ale jak na razie są starsze autka dobre do tych prac. Tak z moich obserwacji.

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez peckiel » 09 Sty 2017 21:37

W połowie grudnia kupiliśmy takiego MAN-a. Auto wiek swój ma, bo to 1996 rok. Kupione od człowieka, który sam nim jeździł i bardzo o niego dbał. Miał tylko jedno to auto. Cena jak na wiek może nie mała, ale za taki stan warto zapłacić było 75 tys. zł netto. Była szybka decyzja, w sobotę znaleźliśmy ogłoszenie, telefon, a w niedzielę rano już byliśmy u gościa na podwórku.
Załączniki
20170104_121638.jpg
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez Pavlo1 » 09 Sty 2017 23:47

Autoiganie mają sporo samochodów ale raczej drogo. Stanu nie znam bo nigdy tam nie zajeżdżałem. Ale niektóre się tam ładnie zadomowiły :)
Przemula o jakich naprawach mówisz? Zadbane auto wiele kasy nie zabiera tak jak i maszyna. A za te bagatela 250 tysi różnicy między używką a nowym to kupi dwie koparki i będą zarabiały kasę. Ja rozumiem dorzuć 50 czy coś tego rodzaju ale jakby kolega miał wolne 600 to by tylko zapytał o markę i u którego dilera. Kolega ma 150 netto a nie 450 i w tym temacie się kręćmy.
Prezes85 jak znasz kogoś kto handluje np. częściami z zachodu albo ma jakiekolwiek kontakty to puść hasło czego potrzebujesz.
Kiedyś tak jednemu klientowi powiedziałem i często dzwonił że coś jest, akurat ja miałem niższy budżet ale do 150 to sporo można znaleźć.
Co do ogłoszeń i tekstów że coś rok stoi to prawda jest taka, że jak coś stoi miesiąc to już później nikt nie zadzwoni. Jak wystawisz drogo ładne auto i będzie stało ze dwwa miechy a później cenę zmniejszysz to każdy powie że coś jest nie tak.
Niedawno kupiliśmy Mana f2000 z 97 roku. Stał na ogłoszeniu ponad 3 miesiące więc nie brałem go już pod uwagę. A le mój ojczulek go wcześniej nie wyszperał i raz u mnie na kompie zobaczył i się uparł... przejechaliśmy się 80 kilometrów i okazało się że elegancki jest i tego samego dnia już stał w garażu.
Pomyśl też kolego czy nie poszukać czegoś starszego z tacho analogowym :D wiadomo jak w życiu bywa :)
Ja osobiście nie lubię kupować u handlarzy chociaż te tzw. osoby prywatne często mają więcej za uszami

Autor postu otrzymał pochwałę

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez kysa » 10 Sty 2017 07:44

Adam ładny maniek, nawet kipruje przez kabinę :mrgreen:
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez peckiel » 10 Sty 2017 17:02

Dzięki Krzysztof :piwo: Czy to u handlarza czy u osoby prywatnej teraz ciężko o zadbany sprzęt tym bardziej o sprzęt z tych lat. Już parę razy tak mieliśmy, że jak coś się ładnego pojawia to trzeba jechać i nie zwlekać, bo sprzątną sprzed nosa. Latem znalazłem ładną ładowarkę Liebherr 564, stan był na prawdę super, maszyna sprawdzona. Zamiast pojechać od razu to odłożyliśmy na niedzielę. W sobotę w południe była sprzedana.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez Piotr mc 85 » 13 Sty 2017 12:57

Tak jest, dobry sprzęt idzie z miejsca, tak samo jest z osobówkami, motocyklami itd., trzeba szukać cały czas bo jak coś się znajdzie to od razu klepać i na oględziny.
przemula napisał(a): I doliczysz naprawy to nie wiem czy jest to zły pomysł .

Kupno nowego auta to nie jest złe pomysł, tylko trzeba odpowiednio zarabiać i mieć zapewnioną pracę na 5 lat. W niektórych firmach (kolega robi w budowlance u Niemców), nowy samochód nawet nie stoi jak kierowca ma 45 min. pauzę, tylko od razu wsiada drugi, więc o czym mowa.
Ja tam kupiłem 3 wywrotki używane i nie narzekam, to co się wymienia oprócz olei, filtrów to paski, hamulce (raz na 6-8 lat), jakaś "grzechotka", raz pompa wspomagania - nie jest to jakiś majątek to co wymieniłem to wydatek 200-500 zł za szt. b. dobrej jakości zamiennik lub oryginał, więc kupno nowego samochodu to za drogo jeśli samochód robi mniej niż 40-50 tys. km rocznie.
Jedyna najdroższa rzecz to opony, w jednym mam komplet firmówek, to koszt 27 tysi za 12 szt. opon (4 Michelin i 8 Goodyear).
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Gdzie kupić używany samochód cieżarowy?

Postprzez Luka » 14 Cze 2018 22:48

Odświeżę temat. Szukam portali z ogłoszeniami HDSów na sprzedaż (samych HDSów, bez aut). Interesują mnie głównie z Niemiec, Francji, Beneluksu, ewentualnie Austrii, Włoch.

Mogą też być konkretne komisy.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej