wibako

Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 22 Gru 2016 23:03

Witam właśnie znalazłem w świeżo zakupionym fastracu model 3230 z 2009 roku z tyłu za sekcjami rozłączoną kostkę po połączeniu wyświetlił się bład x 019 (brązowa sekcja) co to może oznaczać ?

Proszę o poradę
Pozdrawiam A. Wwerek

Wesołych

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Reklama

simmet

Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 23 Sty 2017 20:33

Witam, proszę o radę.
Walczę cały czas z tym ciągnikiem typu fastrac 3230 z 2009 roku. Już trochę wiem ale w czwartek się umówiłem na serwis JCB, bo nie mam wyjścia. Nieuczciwy sprzedawca sprzedał mi ciągnik z uszkodzoną hydrauliką i teraz odmawia naprawy mówiąc, że to ja uszkodziłem, a fakty są takie:
Wybrałem ciągnik w firmie z Łochowa, szef mówił, że ciągnik będzie za tydzień w Warszawie na testach, bo jest świeżo sprowadzony (czyli będzie woził ziemię z budowy i tam można go wizualnie obejrzeć). Szef Pan Mariusz mówił, że mamy go obejrzeć jedynie wizualnie czy nam pasuje i się podoba, (bo miał kilka innych modeli). Szef twierdził, że dlatego testuje po sprowadzeniu z zagranicy ciągniki aby wyszły wszystkie defekty i on wtedy własnym serwisem wszystko naprawia lub wymienia. Od niego do klienta wychodzi ciągnik w 100% sprawny i po przeglądzie.
Zaufałem temu Panu, bo widziałem kilka ciągników na placu, a przy nich mechaników jak coś naprawiają.
Po dostawie przez firmę zewnętrzną okazało się między innymi, że nie jest sprawna hydraulika (na razie skupię się na tym, a o całej transakcji dla przestrogi dla innych opowiem później).
Ciągnik przyszedł z jedyną sprawną sekcją tj. (dwa wejścia z lewej strony zaraz za szybkim powrotem miał sprawne i można było podłączyć też świeżo zakupiona przyczepę, która przyszła razem z tym ciągnikiem. Po podłączeniu mocno się zdziwiliśmy, że przyczepa podnosi się bardzo wolno ok 8-10 minut do pełnego wywrotu. Ale z racji, że akurat w przyczepie pojawił się malutki wyciek wzięliśmy to na karb tego wycieku i nieszczelnego układu (wyciek to była mała strużka z otworu jak główka od szpilki).
Ale po zaspawaniu tego wycieku przyczepa dalej wolno się podnosiła, dalej myśleliśmy, że może to jakieś te wejścia są słabe i trzeba podłączyć do innych ale nie mogliśmy sprawdzić w innych, bo okazało się, że wszystkie 3 linie pozostałe (czyli 6 szt wtyków jest nie sprawna i nie można wetknąć szybko złącza).
Wezwaliśmy serwis z Łochowa przede wszystkim do nie usuniętych usterek (ale o tym w szczegółach opowiem kiedy indziej) ale również prosiliśmy o naprawę tych wejść do hydrauliki, bo nic nie można było podłączyć. Serwis przyjechał naprawić usterki, które miały być naprawione wcześniej, a nie były. Serwis wymienił nam te wejścia do hydrauliki i wtedy okazało się, że jedna kostka elektryczna jest rozłączona na rozdzielaczu, jak serwis włączył kostkę to wyświetlił sie błąd x019 i w ogóle hydraulika nie działała. W tym też czasie akurat przyjechał zamówiony pług łamany do odśnieżania i w obecności serwisu podłączyliśmy ten pług do nowo założonej sekcji z przodu przy tuzie i okazało się że hydraulika działała tylko w jedna stronę, a z tyłu 3 sekcje w ogóle nie działają. Serwis z Łochowa tylko kręcił głową dzwonił do firmy i powiedział, że oni tego nie naprawią, musi przyjechać ktoś inny.
Do dzisiaj pracownik z firmy z Łochowa pod dyktando szefa pisze do mnie, że to ja uszkodziłem hydraulikę. Tylko, że to oni przeglądali przed sprzedażą maszynę i mieli wszystko naprawić, a nie rozłączać kostki abyśmy nie widzieli błędów na tablicy. Dodatkowo celowo nie wymienili niesprawnych wtyczek abyśmy nie mieli jak sprawdzić pozostałych wejść w momencie odbioru ciągnika.Po za tym jak mielibyśmy coś uszkodzić jak nie można było podłączyć nic do hydrauliki.

Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę w serwisie autoryzowanym JCB przede wszystkim chodzi o tą hydraulikę, bo sprawa chyba skończy się w sądzie i to nie tylko przez tą hydraulikę. Ale o tym kiedy indziej, bo za dużo tego.
Proszę o podpowiedź jaka jest procedura czy mam wezwać jakiegoś rzeczoznawcę, czy papier z serwisu wystarczy do sądu.

Pozdrawiam Aleksander W.
509970352

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Sty 2017 21:04

No to grubo wtedy. Podejrzewam że bez rzeczoznawcy się nie obejdzie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 24 Sty 2017 08:30

Witam , a skąd takiego rzeczoznawcę wziaźć, on też się chyba musi oprzeć na serwis
PoZDRAWIAM

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez IP » 27 Sty 2017 23:12

Nie wiem czy tu bardziej przyda sie rzeczoznawca czy biegły z zakresu konstrukcji i maszyn.
Rzeczoznawca ma uprawnienia do wyceny stanu technicznego i wyceny napraw i określenia sposobu i zakresu ich wykonania wraz z materiałami.
Co innego biegły z tego zakresu który ma kompetencje i uprawnienia w zakresie badań przyczyn i i określenia okoliczności wad np materiałowych, błędnej obsług, nieodpowiedniej naprawy ...

Zdarza sie że biegły może być rzeczoznawcą i odwrotnie.

Listę biegłych (sądowych ) i rzeczoznawców znajdziesz na stronach sądu w swoim rejonie . lista rzeczoznawców powinna byc chyba dostepna
w urzędach wojewódzkich i regionalnych izbach zawodowych. Mniej wiecej od ponad dekady nie miałem z tym do czynienia wiec
przepisy na pewno sie pozmieniały
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 30 Sty 2017 00:47

ok dzięki, wkurza mnie to że tak łatwo dałem się oszukać, trzeba było od razu do serwisu JCB jechać, a nie dać się mamić, że maszyna będzie sprawna, bo oni mają swój własny serwis i sami naprawiają maszyny.

Pozdrawiam

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez dawidg2 » 30 Sty 2017 00:51

To tak każdy sprzedawca mówi jeśli ma zaplecze remontowe. Chodź idzie trafić na porządny sprzęt nieraz albo wymagający małego wkładu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez serwisant » 03 Lut 2017 19:28

Witam .
Powiem tak . Jeżeli wpinasz brązowa sekcje i pozostałe przestają działać brązowa sekcja jest uszkodzona. Kod o jakim piszesz oznacza tyle ze elektronika sekcji nie wykrywa położenia suwaka.
Moźe to byc wina uszkodzoneych suwak ów sterujących , lub uszkodzonej elektroniki. Jak jedno tak i drugie kwalifikuje sekcje do wymiany. Elektronika najczęściej zostaje uszkodzona przez wilgoć , lub chemie -nawozy itp jezeli pracowal w rolnictwie lub soli jezeli w utrzymaniu drog- układ śniedzieje lub po prostu rdzewieje. Sposób handlarzy odpiać sekcje ( osobiście spotkałem się z tym ze wycięta była cała wiązka zasilająca sekcje , że niby ktoś ukradł. Po odtworzenie wiązki okazało się ze sprawna ale elektronicznie jest tylko jedna. Do wymiany były wszystkie) .
Jeżeli chodzi o pozostałe sekcje nalezy przeprowadzic diagnostykę. Za pomocą komputera , jak też wykonać pomiary ciśnień i przepływów. Sprawdzić działająca sekcje za pomocą komputera czy wysterowuje na pełen przepływ , lub czy przepływ sekcji nie jest ustawiony na minimum. Regulacja przy dźwigni uruchamiając sekcje lub w podłokietniku ( nie podałeś nr ser wiec nie wiem) za pomocą pokrętła . A czy nie ma błędów od pozostałych sekcji?
Myślę że rzeczoznawca stwierdzi jedynie ze coś nie działa ale nie poda przyczyny.
Moim zdaniem jeżeli umowę masz na zasadzie " widziały galy co braly" i nie masz na piśmie to sprawa trudna.
Ale jeżeli dogadasz się ze sprzedającym ze wzywasz serwis i on pokryje koszty naprawy - oj może być na bogato oby nie- wynikające z f-ry lub oferty naprawy ( nie zapomnij o spisanie tego) tobyloby to najlepsze rowiazanie.

Chyba ze temat już ogarnięty?
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 06 Lut 2017 08:49

Witam, tak jak kolega mówi. Sprzedawca celowo odpiął sekcję, żeby sie błąd nie wyświetlał, celowo też nie wymienił gniazd hydraulicznych z tyłu (zamontowane były niesprawne-nic nie można było podłączyć) I PRZYJĄŁ TAKTYKĘ, ŻE TO NIBY MY OD RAZU PO PRZYJĘCIU CIĄGNIKA ZEPSULIŚMY HYDRAULIKĘ. Na mailach i też mam świadków umówiliśmy sie, że jego serwis przejrzy maszynę i wszystko naprawi. Maszyna miała być w 100% sprawna. Już wysłałem mu pisma i maile jak sie umawialiśmy. Od samego poczatku nie przyjmował do wiadomości, że hydraulika jest niesprawna i to właśnie poza tą wypiętą wtyczką jest dowodem, że doskonale wiedział o co chodzi. Dwa razy przysyłał serwis do maszyny, bo egzekwowałem zapisane nienaprawione usterki i zapomniał domontować wom z przodu, a był zapłacony i za każdym razem nie próbował robić tej hydrauliku (serwisanci nie mieli materiałów i narzędzi do hydrauilki-chociaż cały czas zgłaszałem ten problem.
Najlepsze jest to, że nadpłaciłem mu z góry za tura do przodu i osprzęt łyżkę jak do koparko-ładowarki kwotę 27.000 zł. Sprzedawca zobowiązał się do założenia tura o udźwigu ok.3 tony (chwalił się, że takie mu właśnie produkują). Miał kosztować od 18-20 tyś netto + reszta na łyżkę. Następnie tak kręcił, żeby na mnie zarobić, że odmówił tego producenta co dla mnie robił tur (facet został z kosztami, bo dwa razy już robił przymiarki i ma wycięty już tur) i zamówił u innego producenta małego tura o udźwigu 1500 kg max, który kosztował ok 8-10 tyś zł (przyjechała ekipa na przymiarki ale jak się dowiedziałem, że taki numer chce mi wyciąć to odmówiłem takie tura, bo niezgodny z zamówieniem.
Na razie mam nie sprawną maszynę i nadpłacone pieniądze za niezamontowany osprzęt, który miał być zamontowany do końca grudnia i przerzucam się mailami i pisze pisma do Martina z Łochowa. Sprawa się skończy raczej w Sądzie.
Mam za miar obciążyć go kosztami przestoju maszyny (a mam umowy pod nią przy odśnieżaniu ale nawet pługa nie mogę założyć) i oskarżyć za celowe ukrycie wady towaru to chyba karalne oraz za wyłudzenie nadpłaconych pieniędzy za osprzęt.

Pozdrawiam i przestrzegam przed takimi sprzedawcami.
Aleksander

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez dzierzan » 06 Lut 2017 10:55

oloaro napisał(a):Mam za miar obciążyć go kosztami przestoju maszyny (a mam umowy pod nią przy odśnieżaniu ale nawet pługa nie mogę założyć) i oskarżyć za celowe ukrycie wady towaru to chyba karalne oraz za wyłudzenie nadpłaconych pieniędzy za osprzęt.


I bardzo dobrze :ok: trzeba takich tępić. Mógłbyś jeszcze podać jakieś namiary na niego ku przestrodze.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez dawidg2 » 06 Lut 2017 11:15

Podał. W google znajdziesz, zresztą na taką skalę to on tylko fastracami w polsce handluje.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 21 Lut 2017 20:55

Witam czy ktoś zna może firmę hydro-siła K.Puszczyk z Inowrocławia, zaproponowała mi naprawę ale nie znam firmy ,może ktoś uż korzystał z nich.
Pozdrawiam Aleksander

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 21 Lut 2017 21:49

Wracając do poprzedniego postu to jednak nie polecam nikomu transakcji z Firmą Martin z Łochowa. Pan Krysik handluje maszynami JCB. Ja kupiłem od niego FASTRACA 3230 Z 2009 roku i mocno żałuję ,że dałem się tak łatwo nabrać na jego marketing. Zaufałem temu Panu , bo opowiadał ,że maszyny co prawda sprzedaje używane ale po jego przeglądzie i naprawach wychodzą do klienta jak nowe. Powiedział do nas przed zakupem ,że każdą maszynę po sprowadzeniu testuje na budowach i po kilku dniach zna wszystkie felery i defekty maszyny , a jego serwis naprawia te wady i sprzedając jest pewny ,że maszyna jest bez wad. Okazało się jednak ,że to stek bzdur , a maszyny puszcza tylko w wynajem i na tym zarabia- oczywiście z zalożenia nie ma zamiaru nic naprawiać chyba ,że maszyna w ogóle nie będzie jeździć.
Ja zawarłem z nim umowę na dostawę maszyny , którą mi zaproponował, obiecał ,że ją przetestuje i wszystko naprawi, mówił o wadach ukrytych ,których nie widac gołym okiem. Ogladając maszynę na budowie w Warszawie przez ok. godzinę zwróciłem uwagę na jedynie defekty widoczne wizualnie ( zresztą zgodnie z jego zaleceniem , bo powiedział ,że maszyna za parę dni wraca na warsztat i będzie gruntownie przeglądnięta i naprawiona -nam powiedział ,że mamy tylko zwrócić uwagę na typ maszyny i stan wizualny , czy się nam podoba) , nie musze mówić ,że spodobało mi się takie podejście do klienta.
Poobejrzeniu wizualnym dzwoniłem do niego i wysłałem maila na potwierdzenie naszych ustaleń co do naparwy widocznych feerów maszyny tj. z ważniejszych (wyciek płynu chłodzącego z zbiorniczka wyrównawczego oraz za dopłatą wymianę tarcz hamulcowych na nowe) dodatkowo umówiłem się ,że domontuje przedni tuz i wom. Wszystko wraz z naprawami miało kosztowac 198 tyś netto.
W rzeczywistości dostałem ( wyciek płynu nie usunięty , ogrzewanie nie działało -cały układ chłodzenia zabity glutami, tarcze nie wymienione na nowe-a za nowe zapłaciłem-opowiadał ,że dał używane ale lepsze od nowych zamienników , bo oryginalne (tylko zapomniał ,że tarcze już zużyte i nie trzymały wymaganej grubości, womu z przodu nie zamontował a też zapłacony był , pociągnięta linia hydrauliczna do tuza nie działała, z tyłu na cztery linie hydrauliczne sprawna tylko jedna- ta do której w Warszawie była podpięta przyczepa). Oczywiscie nie podpisałem protokołu odbioru maszyny tylko od razu dzwoniłem co jest grane i pisałem maile. Po kilkunastu dniach przysłał jednak serwis (dwóch młodych chłopaków)- szukali przyczyny wycieków ze zbiorniczka chłodzenia i wymienili pęknięty zbiorniczek ale wyciek dalej jest. Zajrzeli do niesprawnej hydrauliki , wymienili niesprawne 6 końcówek hydraulicznych i okazało się w trakcie ,że z jednej linii brązowej na rozdzielaczu jest odłączona kostka elektryczna, po włączeniu kostki wyświetlał się błąd x 019 i cała hydraulika nie działała .Chłopaki rozłożyli ręce i powiedzieli ,że nie mają części i na tym się nie znają.Od razu napisałem maila i dzwoniłem do Martina co to ma być dlaczego ukryli taką wadę, przecież wiedzieli ,że jest sekcja uszkodzona , bo ciągnęli nowe linie na przód ciągnika. Martin tj, szef pan Krysik odpowiadał ,że to my uszkodziliśmy hydraulikę tj. tą niesprawną brązową sekcję ( ciekawa jak mieliśmy to zrobić ,jak wejścia były niesprawne i nic nie można było podłączyć do tej sekcji- dopiero jego serwis wymienił te wejścia i wszystko wyszło na jaw).
Dlatego nie polecam tego sprzedawcy , bo potrafi z premedytacją dla swojego zysku ukryć wadę i wcisnąć uszkodzoną maszynę dla klienta.

P.S.
Wom jednak zamontowali ( bo udowodniłem ,że był w ofercie )oczywiście używany .

Jeszcze zapomniałem dodać najlepszego. Zapłaciłem (nadpłaciłem) dla Martina za dostawę i montaż nowego tura o udźwigu ok. 3 tony z osprzętem tj. łyżką taką jak koparko-ładowarce. Zapłaciłem ponad 33 tyś złotych i do dzisiaj nie chce zwrócić pieniędzy , ani zamontować tura wg zamówienia.
Ten facet to jakiś koszmar cały czas zwodzi i wykręca kota ogonem. Proszę na niego uważać , bo ja mam już dosyć i wszystkich przestrzegam- nawet jak macie z nim coś na piśmie to nie robi na nim wrażenia.

Pozdrawiam Aleksander

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez Traktorzysta » 03 Mar 2017 23:15

Zachowanie typowe dla kazdego jednego handlującego uzywanym sprzetem! Ale trzeba byc nie lada pierdołą zeby kupując używany traktor nie sprawdzić działania hydrauliki choćby przez podpięcie jakiegokolwiek sprzetu. Zepsute wtyczki??? Litości...

Traktorzysta
Pomocnik operatora

Maszyna: MF5455 2009, Mecalac 12MSX 2005

Firma: Gospodarstwo rolne.


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 04 Mar 2017 09:23

Witam, nie podłączyliśmy nic, bo nie było jak, były zepsute wtyczki i dodatkowo inne gwinty Angielskie, sami nie wymienialiśmy, bo z Agromy nie pasowały i akurat tak się złożyło, że ten sprzedawca jednak wysłał serwis w sprawie wycieku płynu chłodniczego i wtedy jak wymienili te wtyczki przy okazji (przywieźli jakieś przejścia, a wtyczki były nasze) to odkryliśmy rozłączoną kostkę na sekcji brązowej na rozdzielaczu i ,że hydraulika na pozostałych sekcjach nie działa, bo akurat wtedy przyjechał pług do odśnieżania i wszystko wyszło na jaw. Oczywiście jego serwis nic nie zrobił i od tego czasu sprzedawca wmawia nam ,że to my zepsuliśmy hydraulikę. Tylko ciekawe jak, przecież nic nie mogliśmy podłączyć i z resztą to oni rozłączyli w Łochowie wtyczkę. Jak się wtyczkę wpięło to nic nie działa i jest błąd. Uważam dlatego ,że to powinna być karalne, bo to specjalnie ukryta wada i specjalnie najpierw nie wymienili tych wtyczek z premedytacją , abyśmy od razu się nie połapali.
Dlatego uważam ,że to są oszuści.
Pozdrawiam

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Mar 2017 10:49

Napisz jak się coś popchnie w twojej sprawie.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez markus354 » 29 Mar 2017 22:10

Walcz o swoje bo czujniki w tych zaworach mają wadę i pękają. Bosch przekombinowal i użył kiepskich materiałów, pęka jedna z cewek w czujniku położenia. Powinni to zrobić na gwarancji bo to jest znana wada tych zaworów.

markus354
Fizol

Maszyna: JCB 3CX

Firma: MARKUS


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 01:23

Hydraulika działa ?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez oloaro » 30 Cze 2017 07:05

Nie ale sprawa zajmuje się prawnik , bo firma Martin z Łochowa celowo odłączyła wtyczkę na rozdzielaczu aby nie wyświetlał sie błąd i cokolwiek działało tj. działą tylko jedna całą sekcja i połowa drugiej z czterech istniejących.
Bardzo nieuczciwy sprzedawca,
Pozdrawiam

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Fastrac 3230 '09 błąd x019 po podłaczeniu wtyczki

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 09:24

Szkoda tylko, że maszyna jest niesprawna a sprawa będzie toczyła się miesiącami , kiedy ona jest potrzebna...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej