wibako

Przewóz mininikoparki a tachograf?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Przewóz mininikoparki a tachograf?

Postprzez rafal16220 » 11 Sty 2017 16:55

Witam. Od niedawna posiadam własną jednoosobową firmę polegająca na usługach minikoparka. Koparka 1,5t chcę ją przewozić na aucie i teraz moje pytanie potrzebny jest tachograf do tego?
czy w takiej sytuacji jeśli auto nie przekroczy 3,5t potrzebny jest tacho, a co jeśli przekroczy zalicza się to pod przewóz nie zarobkowy?
I jeszcze jedno. Jakby na przykład ktoś, akurat chodzi o mojego ojca jechał tym autem z koparka potrzebne tacho albo badania na przewóz towarów?
Z góry dzięki za odpowiedzi bo jako początkujący przedsiębiorca nie chce wtopić, nie potrzebnie mandaty które ponoć za to są dość konkretne.

rafal16220
Pomocnik operatora

Maszyna: minikoparka JCB 8015

Firma: własna


Reklama

simmet

przewóz mininikoparki a tafograf

Postprzez dzierzan » 11 Sty 2017 17:26

Do 3,5t nie musisz mieć tacho, poza tym poszukaj dobrze bo to było wałkowane już kilka razy.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Przewóz mininikoparki a tachograf?

Postprzez jendrek » 05 Lut 2017 21:53

kolego na samochodzie dostawczem co DMC nie przekracza 3,5t nie muisz miec tacho

jendrek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 29 Lis 2016 16:24

Maszyna: Jcb8018

Firma: Własna firma Budowlana


Przewóz mininikoparki a tachograf?

Postprzez PIOTREK 1570 » 27 Lut 2017 20:50

Maszyna 1,5 t ciekawe ile masz ładunku na samochodzie czy nie będzie przeładowany :D Jak nie to śmigasz tylko dzwoni, do 3,5 t prawo jazd kat B . Kurs na przewóz rzeczy jest powyżej i kat C oraz tacho.

PIOTREK 1570
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 18 Maj 2016 20:11
  • Miejscowość: Zembrzyce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat m 315 i inne

Firma: P.P.H.U TRANS KOP


Przewóz mininikoparki a tachograf?

Postprzez colvic » 04 Cze 2017 21:32

Jest jeden sposób na przekroczenie 3,5t i nie posiadanie uprawnień zawodowych. Wystarczy auto osobowe z odpowiednią przyczepką. Potrzebne jest wtedy prawi jazdy E do B ale dzięki temu nie podlegasz pod ITD. Jak dobrze dobierzesz to i koparkę ponad 2,5 tony przewieziesz. Maksymalna masa przyczepy w UE do auta osobowego to 3,5t. Taki uciąg na haku mają auta terenowe np Discovery woziłem takim jachty po całej europie i wodowałem w ciężkich warunkach to i do koparki się nada. Raz wyciągałem w Chorwacji na slipie prawie utopiony traktor i jacht na jego zaczepie razem jakieś 6 ton i dałem rade. Niestety w Polsce z przyczepą ponad 750 kg podlegasz pod Viatoll.

colvic
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Cze 2017 17:05

Maszyna: Nie mam

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej