wibako

PC30MP-1 Olej hydrauliczny

PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez romek30 » 06 Mar 2017 18:08

Marka i model maszyny: Komatsu PC30MP-1
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: 15887

Witam drodzy koledzy chciałby wymienić olej hydrauliczny w mojej Komatsu. A nie wiem jaki był na lany. Czy możecie mi doradzić jak będzie najlepszy? Dziękuje z góry za pomoc.

romek30
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 30 Gru 2014 23:15
  • Miejscowość: Żywiec

Maszyna: Komatsu PC30Mr-1

Firma: Ergokop


Reklama

simmet

Re: Olej hydrauliczny

Postprzez Koobras » 07 Mar 2017 22:39

Uklad powinien być zalany olejem Komatsu TO - 10W. Ale polecam tańszy Shell SPirax S4 CX 10W porównywałem kiedyś karty charakterystyki i wychodzi ze to jest ten sam olej. Dodatkowo Shell produkuje wszystkie oleje dla Komatsu.

Koobras
Nowicjusz

Maszyna: D61

Firma: Cat


Olej hydrauliczny

Postprzez mechanior » 13 Mar 2017 15:53

W Polsce to FUCHS jest dostawcą olejów do Komatsu, odpowiedni olej to FUCHS TITAN UTTO TO4 SAE 10W.
Mam też tańszy odpowiednik z DAYTONA.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez Koobras » 15 Mar 2017 19:16

Z tego Co wiem od jakichś 3 lat Fusch już nie dostarcza oleju do KOmatsu. Dostarczał tylko chwilowo co przerodziło się na zwiększona awaryjność maszyn.
W tym momencie olej do Komatsu dostarcza Tylko Shell.

Koobras
Nowicjusz

Maszyna: D61

Firma: Cat


PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez mechanior » 15 Mar 2017 20:34

W zeszłym roku na magazynie Fuchsa w Gliwicach widziałem bańki Fuchsa z naklejkami Komatsu.
Fuchs był dostawcą prawie od momentu gdy Sumitomo założyło siedzibę w Sulejówku. Shell oczywiście jest producentem oleju dla KOMATSU, miałem oryginalne bańki/wiaderka z tym olejem i są opisane identyczne jak Shell. Nawiasem mówiąc zajebisty patent.

Olej przyczynia się do awarii? To oficjalne stanowisko Komatsu? Czy twoja opinia?
Ciekawe co na to dział prawny Fuchsa... są strasznie wrażliwi na takie publikacje :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez Koobras » 16 Mar 2017 12:04

Olej jest jedna z najczęstszych przyczyn awarii z tego co wiem a Tak doświadczony Mechanior jak Ty już dobrze powinien o tym.wiedzieć:)
Oleje z Fuchsa nie są i nie były na pewno dostarczane w ostatnich 3 latach jak są to możliwe że pozostałości lub też sprzedawane jakimiś innymi źródłami poza Komatsu Poland.
Pozatym Fusch ma banki opisane - wyprodukowano do Komatsu Poland .itd,

Jest to opinia Mechaników z Komatsu jak i Moja.

Koobras
Nowicjusz

Maszyna: D61

Firma: Cat


PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez mechanior » 17 Mar 2017 01:36

Koobras napisał(a):Olej jest jedna z najczęstszych przyczyn awarii z tego co wiem a Tak doświadczony Mechanior jak Ty już dobrze powinien o tym.wiedzieć:)


Jakich awarii, czego dokładnie? Gdybać można, strzępić język i stawiać zarzuty bez pokrycia w faktach. "Tak doświadczony Mechanior jak" twierdzi że najczęstszą przyczyną awarii jest brak zainteresowania stanem maszyny, następnie wady materiałowe jak i fabryczne a olej... olej jest na samym końcu piramidy i jego działanie widać dopiero po tysiącach przepracowanych godzin... no chyba że nalejesz JASOLa HL do nowoczesnej koparki - wtedy efekty widać od razu :mrgreen:
15 lat leje FUCHSa do wszystkich maszyn jakie obsługiwałem, są wśród nich takie które mam pod opieką od samego początku i znam je na wylot - zagwarantuję że ten olej jest co najmniej równie dobry jak SHELL, TEXACO, AKCELA, GULF i wiele innych marek a na pewno lepszy niż wiele popularnych tanich produktów...

Bańki Fuchsa dla KOMATSU miały wielki napis KOMATSU i małymi literami w prawym dolnym rogu WYPRODUKOWANE PRZEZ FUCHS OIL CORPORATION.
Bańki i beczki FUCHSa dla MERCEDESA mają znaki MERCEDESA i są SIWE.

Najprawdopodobniejszą przyczyną zmiany dostawcy przez KOMATSU nie była jakość oleju (nikt nikomu oficjalnie nic nie zarzucił) tylko osoba decydująca o zaopatrzeniu oraz ujednolicenie wizerunku firmy.
Fuchs dostarczał olej do wielu innych serwisów znanych marek (nawet do CATa w opcji tanich przeglądów) ale nie wytrzymał konkurencji z WIZERUNKIEM firm które większą wagę przywiązują do szyldu niż jakości że nie wspomnę o pieniądzach, bo po co dawać zarobić jakiejś mało znanej firmie jak można sprzedawać WŁASNY BRAND i zarabiać podwójnie?
Jak pisałem, z FUCHSem współpracuję od 15 lat, jedyny zarzut jaki mogę do nich mieć to ceny, sztywna polityka handlowa - NIE NISKA JAKOŚĆ - dlatego coraz mniej bierzemy od nich oleju ale nadal pozostaje w ofercie jako opcja.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PC30MP-1 Olej hydrauliczny

Postprzez indoor35 » 19 Mar 2017 19:48

witam wszystkich na forum jestem nowym forumowiczem jesli i chcialem zasiegna informacji na temat oleju hydraulicznego do mojej koparki komatsu pc20-5 jest to stara maszyna ale sprawna mialem w niej wyciek oleju hydraulicznego z rozdzielacza obrotowego ktory jest pod kabina i bylem zmuszony wymienic kpl uszczelnien a tym samym wymienic olej na własciwy ,olej wymieniłem na sea 10w ale w systemie był jakis czerwony :? :bangin: i wygladł mi na jakis ATF I teraz pojawił mi sie problem poniewaz pieni sie on strasznie czy to jest wina nieodpowietrzonego systemu czy tez ze wymieszał sie on ze starym olejem dodam tylko ze maszyne mam od kilku miesięcy i wczesniej olej juz kapał wiec zabrałem sie za naprawe prosze o jakies sugestie

indoor35
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Mar 2017 19:16

Maszyna: komatsu pc20-5

Firma: phu piter


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej