wibako

Blokada międzymostowa Volvo A30D

Moderator: peckiel

Blokada międzymostowa Volvo A30D

Postprzez tomaszkk20 » 27 Kwi 2017 13:12

Marka i model maszyny: Volvo A30D
Rok produkcji: 2003
Numer seryjny: A30DV10667

Witam.
Kupiliśmy wozidło. Przed zakupem wszystko było sprawdzane tylko nie w terenie. Maszyna poszła do roboty i okazało się że podczas jazdy rozłącza się blokada między mostowa, tzn. wyłączy się na 2-3 s i z powrotem się zapnie.Gdy jest załadowany i ma ciężej dzieje się to rzadziej, jednak na pusto i gdy koła zaczynają buksować dzieje się to częściej i słychać wtedy zgrzytanie. Wiem że przyczyny trzeba szukać w skrzyni rozdzielczej. Miał ktoś kiedyś taki przypadek? Nie chciałbym niepotrzebnie rozbierać skrzyni rozdzielczej

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

Re: Blokada międzymostowa Volvo A30D

Postprzez Piotr mc 85 » 28 Kwi 2017 12:04

Na początek, przełącznik, dalej wiązka do elektrozaworu. Jak to nie pomoże, wtedy dalej. Której/ których osi nie załącza?
Zgrzyta również gdy wszystko sprawne, kiedy blokada się załącza pod obciążeniem, to normalne. Co prawda z wozidłem nie miałem do czynienia, ale w ładowarce Volvo też tak jest kiedy kiedy włącza się blokadę kiedy jest duża różnica prędkości kół - blokada różnicowa na przedniej osi. Jak się o tym przekonałem więcej nie próbuję, lepiej włączyć wcześniej jeżeli to konieczne, użycie blokady na kopalni to raczej rzadkość.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Blokada międzymostowa Volvo A30D

Postprzez tomaszkk20 » 29 Kwi 2017 00:07

Blokadę na skrzyni załącza cewka sterowana pneumatycznie. Blokada normalnie się załącza tylko podczas jazdy potrafi się rozłaczać

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Re: Blokada międzymostowa Volvo A30D

Postprzez czesciarz » 29 Kwi 2017 23:24

do rozebrania dropbox. uszkodzona blokada mechanizmu, przy nie właściwej eksploatacji to częsta usterka.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


Re: Blokada międzymostowa Volvo A30D

Postprzez tomaszkk20 » 03 Maj 2017 22:34

Witam. Jest tak jak kolego piszesz. Skrzynia rozdzielcza jest już rozebrana. Zęby na kołach są objechane i przeskakują. Skrzynia była już naprawiana i ktoś źle wyregulował i koła mało wchodziły w pracę.

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej