wibako

Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Maniek80 » 07 Cze 2017 14:56

Marka i model maszyny: Komatsu WB93R-5
Rok produkcji: 2007

Witam. Mam problem z koparko-ładowarką Komatsu WB93R-5 z 2007r. Podczas pracy przednią łyżką czyli częścią ładowarką grzeje się silnik. Silnik Iveco. Podczas pracy tylną łyżką wszystko jest ok. Wyciągnąłem już termostat i dalej to samo. Umyłem chłodnice z zewnątrz bo była trochę zanieczyszczona, wydmuchalem sprezonym powitrzem. W wewnątrz tez przeplukałem plynem do czyszczenia chlodnic i tez nic to nie dało dalej się grzeje. Wiatrak pracuję normalnie. Może miał już taki przypadek to proszę o jakieś wskazówki.

Maniek80
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Mar 2017 15:16

Maszyna: Komatsu wb93r 2007r

Firma: Martus


Reklama

simmet

Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez k1rzysiek2 » 07 Cze 2017 19:34

Do naprawy pompa hydrauliczna.Za bardzo obciąża silnik i stad to przegrzewanie.W trakcie pogłębiania się usterki powinno od czasu do czasu zadusić silnik w trakcie normalnej pracy hydrauliką,a z czasem coraz częściej.Pompa to 95% przypadków takiej usterki.Pozostaje jeszcze 5% na rozdzielacz.

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 09 Lip 2017 13:43

Mam tak samo . W prawdzie moja maszyna to WB97s 5 ale to ten sam motor. Nawet za czyjąś radą zamontowaliśmy dodatkową chłodnicę z nagrzewnicy i nic nie pomogło. U nas po przejechaniu ok 5 km na czwartym biegu też trzeba nogę z gazu zdjąć bo wskazówka wlezie na czerwone pole. Muszę jeszcze sprawdzić jazdy bez załączonej pompy hydrauliki.
Maniek i co? wymieniłeś tą pompę ,czy może zregenerowałeś? Napisz co w temacie.
Krzysiek ,a czy ty miałeś podobnie .Bo piszesz pewnie ,tak jak byś to przerabiał lub naprawiał?
Proszę napiszcie ,bo nie wiem co z tym robić ? Podobno gdy zamiast drogiej oryginalnej chłodnicy .Ktoś włoży tańszy zamiennik tż są podobne objawy> Co wy na to?

-- Nie Lip 09, 2017 12:43 pm --

Jestem jeszcze głupszy niż wczoraj. Pisząc poprzedni post. A mianowicie ,dziś rano sprawdziłem stan wody w chłodnicy ,wsiadłem do koparki i odpaliłem silnik bez załączonej pompy hydraulicznej. Pracował ok o,5 godziny na dwóch tysiącach obrotów. Temperatura ledwo drgnęła. ( w tej chwili mamy wyjęty termostat ). Natomiast jak ruszyłem w drogę po ok 2 km. Z max prędkością czyli 40- 45 km/h, temperatura wzrosła do granic czerwonego pola ale po zdjęciu nogi z gazu powoli znów wróciło do normy. Faktem jest , że maszynę mamy 3 miesiące i po dwóch tygodniach od zakupu zginęła 2 . a skrzynię mamy automatyczną. Może to ona nadmiernie obciąża silnik ??

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Maniek80 » 10 Lip 2017 08:03

Witam. Ja już sam nie wiem co robić bo już tyle mechaników było sprawdzać tą moją koparke i co drugi mówi że na 90% uszczelka pod głowicą. Jestem w trakcie naprawy tej głowicy i jak sprawdzę to napiszę czy to był powód że się grała podczas jazdy i podczas pracy przodem.

Maniek80
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Mar 2017 15:16

Maszyna: Komatsu wb93r 2007r

Firma: Martus


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 10 Lip 2017 14:03

Tez tak mówili ,że uszczelka. Ale test na zmianę zabarwienia na obecność CO2 nic nie dał . Mimo to zapadła decyzja o zdjęciu głowicy .Po sprawdzeniu czy nie pęknięta ,zrobieniu zaworów, splanowaniu jej . Sprawdzenie wtryskiwaczy Ponowny montaż . I wszystko bez zmian. Czyli grzeje. U mnie podejrzana jest skrzynia biegów . Bo na bank padła w nie 2. Może to przez to. Dziś pomierzymy pompę hydrauliki. Podobno jak się coś w niej zawiesi to podaje cały czas na maxa . A nie powinna.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Maniek80 » 10 Lip 2017 20:46

Witam. Uszczelka wymieniona,głowica była w planowaniu, nowa pompa wody,termostat,pasek klinowy a silnik jak się grzal tak się grzeje! Po kilku jazdach próbnych zauważyłem że grzeje się już wszystko od spodu(wczesniej tego nie sprawdzalem czy sie grzeje). Pompa hydrauliczna,reduktor i nawet tylny most był ciepły. Jutro mają sprawdzać ciśnienie na pompie hydraulicznej ale czy to coś da????

Maniek80
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Mar 2017 15:16

Maszyna: Komatsu wb93r 2007r

Firma: Martus


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 10 Lip 2017 21:51

Ja sprawdziłem dziś. Po zapaleniu było ok 40 barów. Ponoć super. A pod obciążeniem 220 barów.
Jutro lub pojutrze powtórzymy te pomiary na rozgrzanej maszynie . Ale niestety nadal się grzeje . Ja nadal u mnie stawiam na skrzynię biegów . Za dwa tygodnie wymieniam na wolną od wad. Napiszę o efektach. Jak po tej wymianie nie pomoże to pozostaje jeszcze chłodnica . Mimo ,że czysta . Może to być zamiennik ne oryginał. Ponoć też są takie objawy.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez mechanior » 10 Lip 2017 21:53

Jakie są pompy hydrauliczne w waszych maszynach, odpowiedź że ciężkie i czarne mnie nie urządza :D

Pompy CASAPPA miały wadę w postaci zacierających się panewek sferycznych płyty wychylnej co powodowało ciągłe obciążenie lub problemy z regulacją wydajności, ale na chłopski rozum - co pompa hydrauliki ma do jazdy?
Ja jednak stawiam na układ wtryskowy, za niskie ciśnienie i do tego wtryski leją a to powoduje złe spalanie i przegrzewanie silnika...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 10 Lip 2017 22:23

To jak wytłumaczyć ,że maszyna pracuje na odpalonym silniku na obrotach ok 2 tys przez godzinę nie grzeje się.
U mnie wtryski były ok. Fakt pompy nie ruszaliśmy. A może ją ruszyć ????????? A może pompiarz ,źle ustawił wtryski .A wie ktoś na jakie ciśnienie powinny być ustawione?

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Coval » 11 Lip 2017 01:48

CASEWIESIEK napisał(a):To jak wytłumaczyć ,że maszyna pracuje na odpalonym silniku na obrotach ok 2 tys przez godzinę nie grzeje się.


Bo nie ma obciążenia !

CASEWIESIEK napisał(a):U mnie wtryski były ok. Fakt pompy nie ruszaliśmy. A może ją ruszyć ????????? A może pompiarz ,źle ustawił wtryski .A wie ktoś na jakie ciśnienie powinny być ustawione?


Może tak, może nie. Trzeba zdiagnozować. Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza, powinno być wybite na obudowie .
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 11 Lip 2017 06:56

Coval napisał(a):Bo nie ma obciążenia !


Ja też tak myślę . Więc co go obciąża . Albo skrzynia , albo pompa. Nie ma innych odbiorników mocy w tej maszynie. Pompę sprawdziłem .Zostaje skrzynia. Albo ,jak pisze Mechanor kład zasilania silnika szwankuje . Ale to najprościej sprawdzić i wyeliminować.
Chyba ,że macie jakieś inne pomysły??

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez mechanior » 11 Lip 2017 15:03

CASEWIESIEK napisał(a):
Ja też tak myślę . Więc co go obciąża . Albo skrzynia , albo pompa. Nie ma innych odbiorników mocy w tej maszynie.


NIEEEE!!
Silnik się grzeje pod obciążeniem które normalnie nie powinno mu szkodzić!!
Więc problem jest w SILNIKU a jak znam życie to w UKŁADZIE WTRYSKOWYM ew. zużycie układu korbowo-tłokowego.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Maniek80 » 11 Lip 2017 21:13

Dzisiaj po całym dniu szukania przyczyny grzania się silnika na koniec dniowki wymieniłem dwa zawory zwrotne przy redaktorze na powrocie na takie zwykłe że jak dmuchalem ustami powietrze to się otwierały te co były zamontowane to ledwo ledwo mogłem wcisnąć je palcem tak ciężko działały. Zrobilem krótką próbę i maszyna sie juz nie grzala przynajmniej podczas jazdy ok 30 min i na ok 2000 obrotach. Jutro doleje jeszcze oleju hydraulicznego na tyle ile ma byc (brakuje ok 35l) i wszystko odpowiecze i zobaczymy co i jak. Jak narazie i jest mala poprawa.

-- 11 Lip 2017 20:13 --

Sorry dwa zawory zwrotne przy rozdzielaczu na powrocie a nie redaktorze!!!

Maniek80
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 Mar 2017 15:16

Maszyna: Komatsu wb93r 2007r

Firma: Martus


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 11 Lip 2017 23:07

Maniek80 napisał(a):wymieniłem dwa zawory zwrotne przy redaktorze na powrocie


o jakich zaworach piszesz?
U mnie też troszkę lepiej. Wywaliłem klucz dynamometryczny . Wziąłem do ręki rurkę ok 1 metr . I po dociągałem na czuja. Na razie trochę lepiej. Zniknęły maleńkie bąbelki z chłodnicy . Nie rozumiem tylko czemu nie zadziałał tester CO2. Ale co tam ,jest lepiej. A może te twoje zawory jeszcze powymieniam ????

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez Coval » 12 Lip 2017 01:13

Zbyt duże przedmuchy na pierścieniach , gazy spalinowe uciekają do miski olejowej i tam mogą podnieść temperaturę silnika.
Temperatura oleju w skrzyni biegów jak i w hydraulice jest ok ?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 12 Lip 2017 15:52

Waśnie nie ,nie jest ok .Dziś przyjechali fachowcy zdiagnozować pompe hydrauliki. Zimną ,ciepła gorącą. Wyszło że walnięta i się zacina. I jest do naprawy lub nowa . Wie ktoś kto to zregeneruje??

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez k1rzysiek2 » 12 Lip 2017 19:38

MANIEK80 te zawory na powrocie powinny utrzymywać 5 bar.Dlatego ciężko je otworzyć.Brak 35 litrów olej w zbiorniku to dużo.Szkoda tak męczyć pompę (Do zbiornika wchodzi w sumie 40l więc zostało 5l).
CASEKWIESIEK samo wpięcie zegara to za mało zęby sprawdzić pompę.Miejmy nadzieję że ci ostatni dobrze to sprawdzili.Pytanie jaką masz pompę?Przed modernizacją czy po.Jak po to nie powinno być problemu z naprawą jeśli to standardowa usterka.Przed modernizacją jest gorej bo obudowa może być zużyta i się nie opłaca.Owszem próbują naprawiać i takie,ale z różnym skutkiem.Zdarzają się nawet tacy magicy co potrafią naspawywać ubytki a później szlifować szlifierką i ma działać (to nie żatr) .Zrób zdjęcie pompy od tyłu to będę wiedział którą pompę masz w maszynie.Parę sztuk tych pomp po modernizacji udało mi się naprawić przy maszynie,a później oczywiście regulacja.

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 12 Lip 2017 22:39

Krzysiek. Mam tę starszą z tymi kulami . Mam kilka zdjęć .Podaj proszę swój tel lub zadzwoń do mnie na mój nr 605697603. Chętnie wyślę. A co do pompy to po solidnym rozgrzaniu .Przy pracy , a lepiej na przelewie potrafi zgasić motor. Zadzwoń proszę.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez mechanior » 13 Lip 2017 10:04

Mogę mieć taką pompę na wymianę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Grzeje się podczas pracy przednią łyżka

Postprzez CASEWIESIEK » 28 Lip 2017 08:31

Mechanior . Jednak pompa była ta nowsza . Wystarczył ten tłoczek i tulejka ( wiesz które).
Ale to prawna POMPA w tych maszynach musi być sprawna . Zablokowana bardzo obciąża silnik .BARDZO. O tego należy zaczynać.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej