wibako

jaki traktor+ tur do prac ziemnych

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 11 Cze 2017 18:12

Witam
Mam pewien plan nie wiem czy ma sens dlatego pisze tutaj. Z góry proszę o rożne propozycje i pomysły mile widziane nawet te bardzo krytyczne :)
Plan jest taki ze chciałbym zakupić Traktor do tego tur + tandem + koparka 5 ton na gąsienicach. Taki mały zestaw sobie stworzyć żeby świadczyć usługi. Odrazu mówie że koparko-ładowarką nigdy nie jeździłem nie ma doświadczenia jedyne doświadczenie jakie mam to teoretyczne zaczerpnięte z forum i to bardzo płytkie. Jeśli chodzi o Ciągnik to cos człowiek się otłukł na ursusach w życiu :) ale bez tura. Chodzi mi o to żeby ktoś mi doradził jaki typ traktorka z turem do 70 tyś zakupić, model marka itp. Taki żeby dobrze pospychał ziemie i fajnie się nim pracowało przy załadunku ziemi ,żeby nie odstawał od koparko ładowarki . Jakie koła jaki tura jak z hydraulika w takim traktorze czy ona sobie daje z przodu rade jak w koparko-ładowarce. Czy to ma sens w ogóle.

Ponieważ stwierdziłem ze jeśli taki traktor z dobrze dobranym turem miałby sens wielo-zadaniowy transportował bym nim koparkę na roboty , i zawsze można pozapinać rożne maszyny na tył.
Wiem z doświadczenia że koparka jest według mnie do kopania i tutaj czasowo wygrywa od koparko-ładowarki nie pomijając spalania, a najwięcej używał bym koparki do do wykopów pod fundamenty,kable itp. i taka 5 ton to sobie już radzi w różnym terenie.

Bo patrząc to za jakaś koparko-ładowarke na dużych kołach to 100 tys trza dać i wątpienie żeby się Jeszce do tego tandem opłacało dopinać. Ponieważ mając traktor z turem to zawsze ktoś będzie ładował woził a drugi będzie kopał na koparce i robota idzie.

Dzieki z góry za POMOC :)

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Cze 2017 21:05

Wszystko dobrze tylko traktor z turem do pchania ziemi się nie nadaje. Jak będziesz miał rowek wykopane to go tym zepchniesz ale nic nie zrobisz w ciężkim terenie. Sprzęgło w traktorze nie jest przystosowane do takich obciążeń i raz dwa je zjedziesz. Do transportu na bliskich odległościach to się sprawdzi bez problemu koparkę też tym przewieziesz ale aby coś nim pchać to sobie odpuść.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez Fifi » 11 Cze 2017 21:43

Szukaj zachodniego ciągnika w przedziale 100-130KM, z szybką skrzynią (40km/h), koniecznie mokre sprzęgło (wtedy z tym spychaniem i ładowaniem nie powinno być tak źle jak pisze Zeppelin), jakiś mocny tur (pamiętaj że to nie koparko-ładowarka, został stworzony do ładowania słomy i gnojownika więc min. 1500 kg udźwigu), fajnie gdyby się udało znaleźć łyżkę typu krokodyl (masz wtedy możliwość chwytania, wyrywania i łatwiej się pcha).
Co do przyczepy typu tandem, te niskie wywrotki z najazdami z tyłu (wysokość platformy od podłoża 90-100cm) są bardzo sprytne i mocne ale mają wąskie opony (najczęściej 215/xx). Trochę deszczu albo głębsze błoto i siedzisz tandemem na osiach...

Fifi
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Cze 2017 22:05

Tylko jeszcze jedna sprawa jest jaki kolega ma budżet?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 13 Cze 2017 14:05

Czy dobrym wyborem bylby john deere 6910 albo deutz 150 konny . Tak oglnie chialem przeznaczyc na traktor I tur max 60 tys. Poza ta cene bede rozwazal juz raczej koparko ladowarke na poczatek a jak nie to koparko ladowarke starszy model do tego jakis traktor tylko do ciagniecia tandemu I zeby taka koparko ladowarke zaladowac haha

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Cze 2017 17:53

W tych pieniądzach nie kupisz dobrego ciągnika do pchania. Musiałbyś mieć lawetę co najmniej 2 osiową. My mamy zetora z przednim napędem. Ciągnie tandema ciężarowego wywrotkę. Ładunek 13 ton na przyczepę i jeździ. Nie robi szału ale do krótkich odcinków się sprawdza. Ponąć renault są w miarę dobre do transportu.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez Pająk » 13 Cze 2017 21:05

JD -serii 6..10 widziałem kilka,co bez większych scen mają przepracowane po paręnaście do dwudziestu tys mth.
Według mnie do ładowacza czołowego podstawą jest rama,którą JD ma -ładowacz jest mocowany do ramy ciągnika,a nie do korpusu (silnik,skrzynia,most). Model z 6 cylindrowym silnikiem będzie zawsze mniej zwrotny (praca z ładowaczem) niż model z 4 cyl..Atutem będzie na pewno waga,rewers elektro-hydrauliczny,półbiegi zmieniane pod obciążeniem.O sprzęgło nie ma obaw trzeba dobierać takie przełożenie,żeby zawsze prędzej zrywał przyczepność,a nie dymił ze sprzęgła.Jeżeli chcesz kupić zestaw,to zrób przymiarkę: wysokość wyładunku ładowacza-wysokość burty przyczepy,są rolnicze tandemy na które ciężko coś ciągnikiem załadować. Szukaj też ciągnika z pneumatyczną instalacją hamulcową do przyczepy,nie wszystkie modele mają.Przyczepa raczej z hydrauliczną stopą podporową,bo po załadowaniu ciężko ręcznie korygować do wysokości zaczepu ciągnika,lub przy ciągniku zaczep hitch (najlepiej z wysuwanym hakiem -będziesz widział końcówkę haka z kabiny).Piton-fix,albo zaczep polowy jest bardziej upierdliwy,jeżeli ciągle trzeba się rozpinać (transport/załadunek).
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 13 Cze 2017 22:39

coś teraz już mi sie troche obraz zrobil.Jeśli chodzi o tura to sam sobie uspawam czy zmodyfikuje to nie jest jakas magia dla mnie tylko z innego wymiary zapierdzielic siłowniki też idzie sobie w częściach kupić i złożyć w tedy wychodzą taniej.
Mam pytanie do kolegi kilka postów wyżej co to jest sprzęgło pływające olejem zalane ? Mechanikiem nie jestem muszę się doksztalcic
Tak patrząc po Youtube to koparko ładowarki aż tak głęboko zbitej ziemi nie pchają i tak się zastanawiam czy taki 130 konny traktorek z masywnym turem odstaje od standardowych koparko ładowarki. Wiem że sprzęt huddig, lannen albo volvo 6300 to nie ma porównania do standardowych kop. Ładowarek typu 4cx cat casse i volvo bl I tutaj polka cenową jest inna i sprzęt jest inny zupełnie
Temat rzeka ale najfajniejsze w traktorku to to że co bądź można zapiąć I jest wielko funkcyjny i różne typu usługi można robić od wyciągania drewna z lasu po załadunki transport i nie ma tacho hehe nawet koparko ładowarkę przetransportoje

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez Fifi » 14 Cze 2017 14:08

ibanezrg1989 napisał(a):coś teraz już mi sie troche obraz zrobil. Jeśli chodzi o tura to sam sobie uspawam czy zmodyfikuje to nie jest jakas magia dla mnie

może i nie magia, ale dziadostwo na pewno ... :oops:
Tur a'la ZróbToSam nie ma sensu do prac o jakich piszesz, bo zakładam, ze tak jak chcesz oszczędzić na zakupie czegoś oryginalnego, przyoszczędzisz też na gatunkowej stali, siłownikach, rozdzielaczu a po kilku dniach spawania i wycinania wyjdzie coś co może i podniesie i załaduje, ale będzie odbiegać od produktów fabrycznych, nie mówiąc już o spasowaniu elementów do siebie, dokładności wymiarowej poszczególnych części itp. czytaj rozsypie się przy załadunku pierwszych 100 ton materiału.
Samo podejście do tematu tj. ciągnik + tur może i ma sens, ale dobry zachodni ciągnik rokujący nadzieję na kilka lat bez kosztownych usterek to 100-150 tyś zł. Kupujesz i masz spokojny sen, a maszyna zarabia na Ciebie pieniądze. Kupisz trupa (sam piszesz, że nie bardzo się znasz) za 50 tyś, posypie ci się mokre sprzęgło i jesteś lżejszy 5-10 tyś zł (mokre czyli w kąpieli olejowej).
Podsumowując, nie stać Cię na sensowny ciągnik z turem, szukaj koparko-ładowarki.
Na koniec ciągnik z turem mojego pracodawcy.
Załączniki
21122014846.JPG

Fifi
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez dawidg2 » 14 Cze 2017 14:30

Jedna podstawowa różnica między ciągnik+TUR a kop-ład to waga, ciągnik taki tam 120KM z turem obciążeniem ma tam pewnie z 6 ton wagi, a kop-ład to już jest 8-9t, fakt że jest osprzęt kopiący.

Fifi, taki ciągnik to już kwota 300+. I za dużo elektroniki do psucia i moce z 4 L 4 cylindrowego silnika pod 170KM i więcej.


Ja bym celował w Deutze starsze, albo w JD serii 6x10, 6x20, 6x30 te ostatnie to kwoty już większe ale i ciągniki młodsze produkowane od 2006 roku.
Są jeszcze wspomniane Renault i późniejsze Claasy.
Niestety też ciągniki z przedziału mocy 90-150KM trzymają cenę bo są bardzo uniwersalne.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 14 Cze 2017 23:21

Fifi Racja na pieniadzach nie spie bo jakbym tak zaszalał to za sprzety lekko mosial bym wydac 500 tys. To juz bym wolal stacje skp.otworzyc I zeby ludzie na.mnie robily hehe. Wiesz wyrzucajac taka kase to jest dlugi okres odrobic a gdzie podrodze dobra wyplata dla praciwnikow I jak cos sie spieprzy no to juz nie mowie a druga strona rynku nie znam bo mnie w kraju nie ma wiem tylko ze ceny za uslugi w momim okregu typu koparko ladowarka to jesli robisz przodzem to 120 zl a tylem 80 a sa I tacy ze na mini koparce 3 t biora 60 zl z roboczogodzine za kopanie fundamnetow to moje maszyny nie mogly by stygnac. Ale mniejsza o to co do spawania konstrukcji to jest tak jak piszesz stal jest rozna ale.sam w garazu zrobisz przy takim turze 80 procent roboty I tu nie ma.polityki I bedzie wszytsko gralo I pasowalo kwestia jestw twojej glowie rekach
Traktor fajny ale ja jestem za starszym sprzetem z przekonania I jak najmniej elektroniki tam gdzie.nie trzeba.
Dzieki za wszystkie rady I prosze I jakies propozycje z traktorkami

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2017 23:26

Ty chcesz ten ciągnik koniecznie do tura? Z tym turem samoróbnym jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Niech się coś urwie i komuś krzywdę zrobi to kryminał.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez dawidg2 » 14 Cze 2017 23:26

Nie pospawasz tak jak w fabryce a jeśli pospawasz to będzie cięższy o 50% i lipa z udźwigiem. Pozatym układ samopoziomowania. Gra nie warta świeczki jeśli używany tur można kupić za 10-15 tys. Nowe 30-40 tys kosztują na mniejsze ciągniki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 14 Cze 2017 23:41

Zawsze drutem mozna podwiazac na 3 razy hhhee. Nie nawidze sie chwalic ale cos powiem u mnie w firmie robimy modyfikacje do sprzetow wlasnych co uzywamy w robocie sa to sprzety,maszyny od 30 ton do 50 mamy tez male maszyny 3 tonowe 7 ,8 itp I sa to maszyny do palowania ,wiernice a do tego rozny osprzet I tez zawsze myslalem ze takie cacka to naprawde jest cos skomplikowanego ,kto to robi itp a jak juz zaczniesz robic przy takich maszynach to zaczynasz rozumiec ze to stworzyl czlowiek I tylko tyle na ten temat tak z grubsza bez magi

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2017 23:53

Zgadza się, wszystko robi człowiek. My sami też różne rzeczy robimy przenośniki, przesiewacze, itp. Tylko nieraz nie da się czegoś zrobić jak w fabryce lub po prostu będzie to nie ekonomiczne.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 15 Cze 2017 06:54

JA rozumiem ale jesli chodzi o tura to sama ram nawet sworznie I tuleje gniazd mozna zrobic wymienne doprowadzic smarownice dobrac metal wieksza filozofia z metalem w tym przypadku to np zrobic lyzke typu krokodyl tutaj material wazny reszte rzeczy dokupisz ale to tak z grubsza bo tak jak pisal wyzej kolaga 15 tys za uzywany tur I godny uwagi jak sie trafi na rynku to owszem lepiej kupic ale jak ostatecznie nie mozna by bylo.cos godnego kupic a wydawac 35 tys no to chyba widac roznice jak sobie sam czlowiek to wykona.reszta zostaje na piwo hhhaa. Milego dnia

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez Fifi » 17 Cze 2017 02:20

Gdyby było tak jak piszesz, czyli budowa tura to trochę cięcia, spawania i dobierania podzespołów, po co producentom byłyby biura projektowe i całe hale maszyn do obróbki metalu? Przecież pan Mietek umie spawać i obsługiwać kątówke, a pan Zdzisiek po dwóch piwach jest mistrzem mechaniki płynów, zawezmą się i zbudują tura lepszego niż wszystkie firmówki razem wzięte...
Jesteś małorolnym gospodarzem i chcesz sobie ułatwić wrzucanie bel słomy na przyczepę, proszę bardzo ale tur do budowlanki musi być mocny, dobrze wykonany i mieć przemyślane rozwiązania. Chcesz uniwersalności, kup traktor z turem a potem go ew. wzmocnij albo pomyśl o 3-sekcji do otwierania łyżki, ale nie pisz że sam zrobisz to równie dobrze a tańszym kosztem :)
Co do ciągników za ok. 50 tyś, musisz mieć świadomość, że każdy będzie miał ponad 10 tyś mtg. Jeden wytrzyma kolejnych 5 tyś, inny nie. Patrz na JD, Renault, ew. Case IH, Deutz-e mają drogie części i nie są tak pancerne jak 3 pierwsze.

Fifi
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


jaki traktor+ tur do prac ziemnych

Postprzez ibanezrg1989 » 05 Wrz 2017 15:23

Co sadzicie o marce massey ferguson pod tura I do ciagniecia tandemu .Jaki model polecacie .zalzey mi zeby byl szybki, mocny

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej