wibako

Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez maksyM » 16 Cze 2017 21:05

drkoo napisał(a):Kolego max firma w której robię to delegacja. Firma w której byłem na rozmowie jest odemnie 3 km roboty które wykonują roboty do koła komina. Podobno dobre czasy idą delegacja to tułaczka lepiej na miejscu. Jednak powtórzę pytanie jak przekonać bo robota na miejscu.

No to jak masz na miejscu to o co kaman? Nie pasuje dojazd to siedź na czterech literach. Masz szansę wynegocjować lepszą kasę tylko wtedy gdy Cię proszą żebyś podjął pracę. Potem raczej zapomnij. Chyba że naprawdę jesteś As.
Mój sąsiad dostał właśnie propozycję na kop-ład w Warszawie w delegacji. Mają zapłacone lokum, jeden posiłek i zjazd raz w tygodniu służbowym autem. 17 zł na rękę. Nie wiem jak z ZUS.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Reklama

simmet

Re: Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez drkoo » 17 Cze 2017 20:55

Witam

Kiedyś były stawki równe teraz podwyżki niema szybciej można dostać podwyżkę w postaci zmiany pracy pytanie jakie realne stawki zadać pytałem chłopaków z tej firmy gdzie miałem rozmowę każdy milczy nawet nie pomaga że będę robił za 12 zł. Pytanie tacy przestraszeni czy stawki się nie boją tylko ile powiedzieć żeby nie psuć rynku ale i dobrze zaproponować

drkoo
Pomocnik operatora

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 27 Paź 2009 11:04
  • Miejscowość: wawa

Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Cze 2017 21:34

Nie potrafisz używać znaków interpunkcyjnych? Masakra żeby zrozumieć twój post.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Cze 2017 10:34

Czytanie postów porażka, po 3-4x trzeba czytać by zrozumieć. Jak można iść robić na maszynie za 12 zł? Ludzie ogarnijcie się. Odpowiadasz za maszynę ludzi i za 12 zł? To taki na łopacie może mieć co nie ma odpowiedzialności. Jak chce cię podkupić to mów 16 zł choć to teraz stawka min jaką powinno się mieć. Możesz wywalczyć jeszcze przynajmniej za połowę godzin kasę za dojazdy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez drkoo » 19 Cze 2017 20:28

12 zł to miała być wkużajaca podpucha. Jak ich pytałem tacy byli przestraszeni że nikt nic nie powiedzał.

Napisałeś o dojazdach tylko jak do tego przekonać że się należy

drkoo
Pomocnik operatora

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 27 Paź 2009 11:04
  • Miejscowość: wawa

Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Cze 2017 10:41

Słuchaj oni ciebie chcą kupić więc niech się wysilą, o swoje trzeba walczyć. Nikt ślubu z daną firmą nie bierze
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez Seba350 » 13 Lip 2017 09:27

Jarewa napisał(a):Nie wiem co masz na myśli ale u nas też o to chłopaki walczyli z pozytywnym skutkiem.

Kodeks Pracy
Art. 128. § 1. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.

Czyli jeśli pracodawca wyznaczył ze masz być na bazie o 6:30 bo jest zbiórka i rozprowadzenie pobieranie narzędzi co gdzie itd. to już jest czas pracy i dojazd z bazy na miejsce pracy wlicza sie w czas pracy jak i powrót na bazę.
.


Czyli pracodawca zamiast wykonywać gest dobrej woli , za darmo pracownika wiezie do miejsca pracy, powinien powiedzieć : "na 6tą przy koparce" - i problem z głowy, on nie płaci a Ty rowerem czy swoim autem za swoje pojawiasz się w pracy ...
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez Jarewa » 15 Lip 2017 10:05

Seba350 napisał(a):Czyli pracodawca zamiast wykonywać gest dobrej woli , za darmo pracownika wiezie do miejsca pracy, powinien powiedzieć : "na 6tą przy koparce" - i problem z głowy, on nie płaci a Ty rowerem czy swoim autem za swoje pojawiasz się w pracy ..



Prawnie nie masz racji, ale tez technicznie i przepisowo wtedy pracodawca na budowie musi zapewnić zaplecze sanitarne szatnia a to raczej już mu się nie opłaca, na większych budowach widziałem 20 kontenerów i w tym sanitarne zimna ciepłą woda wtedy jak najbardziej to co mówisz jest prawdą, ale nigdzie na budowie krótkiej gdzie 1 miesiac czy tam na tydzień nie opłaca się tego targać podłączać wtedy pracodawcy omijają przepisy tym że jest na bazie w siedzibie firmy, wiec pracodawca nie wiezie pracowników "gratis" za darmo lecz po to by omijać spore koszta.

Pisałem wyżej też "uwmowa o pracę" tam jest wyszczególnione miejsce wykonywania pracy , czas pracy. Każde inne niż na umowie to podróż służbowa. A odległość nie ma znaczenia czy to będzie 3km czy 300km.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Dojazd z bazy na budowę Płatne czy nie

Postprzez Piotr mc 85 » 17 Lip 2017 12:23

No i teraz wszystko jasne, nawet jak komuś nie chciało się studiować Kodeksu Pracy.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej