wibako

Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Moderator: mechanior

Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Postprzez Krzysiek366 » 17 Cze 2017 11:19

Marka i model maszyny: CAT M313C
Rok produkcji: 2003

Witam,

mam następujący problem z Catem 313c, mianowicie od pewnego czasu uszkodzony jest monitor (wyskakuje bład: monitor error) ale wartosci pokazuje.
Problem polega na tym, że raz na jakiś czas wchodzi w tryb awaryjny, włacza się wentylator na chłodnicy, wyłączają wszystkie funkcje, blokuje koła i włacza stabilizatory - wszystko to na dosłownie 3sec i wszystko wraca do normy raz dzieje sie to 2 razy dziennie a nieraz 3 razy w ciągu 15min, niby Mechanior stwierdził, że można z tym robić lecz ostatnio operator jadac drogą aby zjechać z roboty praktycznie wypadł z kabiny, bo koła się zablokowały.. (tak jakby jechać cała predkościa i nagle wbić hamulec do oporu wraz ze stabilizatorami), raz, że to niebezpieczne bo dość trochę sie jezdzi po drogach, a dwa w konću coś sie rozwali, jesli rozpędzone 15t bedziemy takim zrywem hamowac..

Ma ktoś jakiś pomysł w jakiej sferze szukac? Może to mieć powiązanie z uszkodzeniem monitora ?
Miał ktoś może podobne symptomy ?

Pozdrawiam.

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Reklama

simmet

Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Postprzez Kamal » 17 Cze 2017 11:52

Monitor to monitor po prostu wyświetlacz stanu. Gdzieś pewnie gubi zasilanie.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Postprzez mechanior » 19 Cze 2017 00:41

Nic podobnego nie mówiłem o takich objawach, gdy maszyna była u nas z problemem pompy wtryskowej kilka razy włączył się jedynie wentylator (na jakąś sekundę po czym wszystko wracało do normy), innych problemów nie zauważyłem. Błąd monitora prawdopodobnie nie jest związany z tymi objawami ale wypadało by go naprawić bo pokazuje głupoty.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Postprzez Krzysiek366 » 19 Cze 2017 05:38

Mhh.. Powtarzam tylko zbiór informacji jakie słyszałem bo było, że jakiś przedmuch, natępnie tryb awaryjny, no ale finalnie nie wiadomo co się dzieje.

Jak sie dowiedziałem to dolegliwość występowała od dość dawna raz z wiekszym, raz z mniejszym nasileniem, nawet termostat był wymieniany na oryginalnego Cat bo była sugestia, że to wzrastająca temperatura, ale jednak nie :/

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Cat M313C - tryb awaryjny, blokowanie kół

Postprzez mechanior » 20 Cze 2017 21:49

Nikt mnie wcześniej nie informował o blokowaniu kół, właściciel wspominał o tym wentylatorze i sam to stwierdziłem u nas na warsztacie bo silnik pracował po wymianie pompy wtryskowej jakieś 6-8h i nie zauważyłem innych problemów.
Sprawdzałem wyłącznik trybu awaryjnego.
O monitorze mówiłem kilka razy - żeby być pewnym wskazań TRZEBA NAPRAWIĆ.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej