wibako

Problem ze skrętem

Problem ze skrętem

Postprzez gruszon18 » 26 Cze 2017 16:57

Marka i model maszyny: JCB 4CX Super
Rok produkcji: 2005

Witam. W firmie mam problem z maszyną na której pracuje. Jest to maszyna kupiona używana, co nie dziwne że coś może być z nią nie tak, ale że kupiona za "grosze" to jakoś trzeba będzie się męczyć. Ale jako że mnie pewne rzeczy denerwują to zamierzam coś z tym zrobić. Ale żeby coś zrobić muszę zasięgnąć języka bo zawsze łatwiej się dobrać jak wie się co z czym można zjeść.

Do rzeczy. Koparka ma problemy z przełączaniem systemu jezdnego.. To jest, po pierwszych dniach użytkowania, tylna oś w pewnym momencie zacięła się i nie wróciła do prawidłowej pozycji, po czym funkcja przełączania trybu jazdy się zacięła magicznie i nie chciało działać. Koparka jedynie z przednią skrętną osią po szosie jechała jak "piesek" Po jakimś czasie się odblokowało i działało do zeszłego piątku. Dziś znów były problemy, ale podniosłem maszynę na stopach i łyżce do góry i to pomogło, do pierwszego przełączenia trybu..

I mianowicie.. Od czego zacząć aby doprowadzić to do ładu. Gdzie znajdują się te czujniki i przekaźniki, i prosiłbym o poradę od czego zacząć. Pieniążki na części nie grają roli, bo firma zapłaci, jedynie chodzi o to aby uporać sie z tym własnymi środkami. . Prosiłbym o nakierowanie mnie jak zacząć z naprawą tego problemu. Od razu śliczne dziękuje z góry..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Re: Problem ze skrętem

Postprzez umanek82 » 26 Cze 2017 19:04

Witam z jakiego woj. (czyżby Lublin) jesteś? Z którego roku ta maszyna ? Nr VIN pasowałoby podać aby można coś poszukać w serwisówce.
Pierwsze posprawdzaj odległości czujników od talerzyków powinno być ok 2mm.
Czujnik po zbliżeni metalowego przedmiotu ma zaświecić się dioda w czujniku.
Do sprawdzenia czujniki blok zaworowy od trybu skrętów i moduł.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Problem ze skrętem

Postprzez gruszon18 » 26 Cze 2017 19:24

Z góry dziękuje za odpowiedz! Woj Lubelskie, dokładniej powiat Świdnik. Vin jak nie zapomnę to załatwię jutro, rocznik bodajże 2005 ?

Co do sprawdzenia czujników, diody mają się zapalić bez względu na ustawienie skrętu ? Czy może ma być włączona tylna oś skrętna?

Dodatkowo powiem że jeszcze pod maszynę nie zaglądałem, więc zapytam czy jeśli przerwy miedzy talerzykami będą większe niż te 2mm , to mam w jakiś sposób probówać niwelować te odległości np na końcówkach ? Bo wspomnę jeszcze, że po tej pierwszej awarii skrętu , lewe tylne koło ucieka bardziej w prawo niż prawe tylne, ale to tylko "gołym okiem" sprawdzone a nie w żaden konkretny sposób.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Problem ze skrętem

Postprzez umanek82 » 26 Cze 2017 19:27

Pasowałoby wyregulować przód i tył na czujnikach.
Jak będą za duże odległości to czujnik po prostu nie wychwyci położenia talerzyka.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Problem ze skrętem

Postprzez gruszon18 » 26 Cze 2017 19:28

Rozumiem, dziękuje za wskazówki, jutro w wolnej chwili wskoczę raz dwa na kanał i spojrze co tam możę być nie tak. Dziękuje z góry i czekam na kolejne wskazówki !

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Problem ze skrętem

Postprzez umanek82 » 26 Cze 2017 19:30

Jakby coś to mogę podjechać w wolnej chwili.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Problem ze skrętem

Postprzez gruszon18 » 27 Cze 2017 15:23

Witam, pobawiłem się dziś przy maszynie. Przede wszystkim mam nr VIN SLP4CXFS2E0925489 . Rocznik Maszyny to 2002.

Co do wcześniejszych założeń. Odległość między talerzykami to mniej więcej 3mm. Po przyłożeniu do czujnika czego kolwiek metalowego nic się nie świeciło..

Pogrzebałem w bezpiecznikach, bezpiecznik od skrętu jest dobry, i po wyjęciu zapalał się bodajże tryb psiego chodu . Po wyjęciu stycznika od trybów jazdy zapaliły się wszystkie kontrolki trybów, ale żaden ten manewr nie naprawił tego aby ten skręt tylnej osi zaczął działać.

Druga sprawa, jak sprawdzić sterownik od skrętu i gdzie on sie znajduje w maszynie z tego roku ? Pod kierownicą czy pod panelem bocznym ?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej