wibako

Zakup minikoparki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 28 Cze 2017 19:03

Witam wszystkich. Na początku chciałbym opisać moją sytuację wraz z zapytaniem jak w/w. Aktualnie pracuję w DE jako glazurnik, aczkolwiek na pogarszający się stan mojego zdrowia muszę zmienić swój zawód. Mamy okazję kupić dom 30km od Szczecinka, 50km od Koszalina i 30km od Białogardu (nie są to moje rodzinne strony więc nie znam zapotrzebowania na tego typu usługi) i chciałbym wziąć kredyt 200 tys z czego 40 tys chciałbym przeznaczyć na minikoparkę. Chciałbym otworzyć firmę świadczącą usługi minikoparką i wywrotką dmc 3.5t. W pracach ziemnych jestem amatorem, przepracowałem zaledwie kilka godzin na minikoparce Zeppelin w DE. jest to minikoparka mojego kolegi. Bardzo mi się to spodobało i chciałbym zacząc tak pracować. W związku z powyższym chciałbym zapytać czy będę w stanie zarobić min 4 tys na czysto na tym sprzęcie??? Większość z was zaraz mnie skrytykuje negatywnie za bezpośrednie pytanie itd. Ale muszę zmienić branżę, ze względu na stan zdrowia i w Reichu też nie jest pięknie... Na operację kolan muszę czekać ok rok czasu, później rehabilitacja itd. Jeśli nie podejmę się leczenia, w przeciągu 5 lat czekają mnie kule a później już tylko wózek na dwóch kółkach... Żeby nie zastrzyki z kwasem hialuronowym regularnie, już dzisiaj bym chodził o kulach. Więc zapytam jeszcze raz czy będę w stanie zarobić 4 tys złych na czysto (rata kredytu i na życie, mamy dwoje dzieci a trzecie urodzi się lada dzień)????, Jaką minikoparkę polecacie w kwocie do 40 tys złych do 1.6t??? Czy ford transit wywrotka na bliźniaku ok 1.8t ładowności będzie się nadawał do takiej działalności. Proszę o odp i pozdrawiam Kuba

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Reklama

simmet

Re: Zakup minikoparki

Postprzez konrad2512 » 28 Cze 2017 19:38

Witam. Kolego nikt nie odp ci wprost czy tyle zarobisz. Jednego miesiąca możesz zarobić o wiele wiecej niż podałeś a drugiego nie starczy na kredyt. Bardzo ryzykowne posuniecie. Nie znając w ogóle tematu pchać się w kredyty i dopiero się uczyć... Ciężki temat.
Pozdrawiam

konrad2512
Fizol

Maszyna: jcb

Firma: prywatna


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 28 Cze 2017 19:48

Wiem,że jest ryzykowne i to bardzo. Wiem, też że jeśli ktoś ma zdolności manualne to może wiele, ja z zawodu jestem stolarzem(miałem najbliżej na praktyki a w domu się nie przelewało więc nie mogłem iść gdzieś indziej), a posłuchałem mojego znajomego żebym spróbował na budowie, gdzie nikt niczego mnie nie uczył. Na dzień dzisiejszy jakakolwiek praca w budowlance nie jest dla mnie nowością włącznie z hydrauliką i elektryką, do warsztatów z samochodem też nie jeżdżę tylko robię sam na podwórku. Więc myślę,że na minikoparce też bym sobie poradził... Nie znam tego tematu. Jedyne co więcej pracowałem to jak miałem okazję u mojego niemieckiego kolegi w miejscowości w Kenn firma LS Naturstine, to można zobaczyć w internecie, większość tych prac związanych z placem przed firmą wykonałem sam...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Zakup minikoparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 28 Cze 2017 19:54

Ucząc się robić na maszynie nie zarobisz tyle, być może będzie tak że wyjedziesz kilka razy nie będziesz czegoś wiedział i opinie pójdzie w świat i dziękuję po firmie. Taką mini jaką Ty chcesz to możesz światłowody kopać bo trochę mała maszyna na poważniejsze roboty. Najlepsza była by waga 2,5-3 t

Lepsza już ta elektryka, teraz kable natynkowe pyk pyk i gotowe. Zimą trochę przerąbane ale się zarobi
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 28 Cze 2017 20:05

Masz MARIO/MECALAC rację, może i lepiej, ale chciałbym wkońcu w życiu zająć się tym co będę lubił, i do czego nie będę musiał się zmuszać... Bardzo spodobała mi się praca na minikoparce i chciałbym się tym zająć... Jeśli chodzi o elektrykę to nie mam żadnych uprawnień ale moją pierwszą instalację włącznie z rozdzielnią położyłem w swoim mieszkaniu, jak było wszystko ok to zacząłem na budowach, ale w tym nie czuję się najlepiej...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Zakup minikoparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 28 Cze 2017 21:43

Uwierz mi praca na koparce czy na koparkoładowarce do prostych nie należy, wyplantować wyplantujesz i wykorytujesz na 30 cm czy 50 cm.

Ze skarpami już tak łatwo Ci może nie pójść lub tak wyprofilować działkę jak chce inwestor a nie umie Ci tego przekazać słownie.

Tego się nie nauczysz z dnia na dzień, kopanie fundamentów nie jest takie łatwe dla świeżaka jak by się wydawało, wykop prostolinijny na oko też może uciec kilka metrów :D najlepiej zatrudnić się u kogoś w firmie przerobić z 2-3 lata i w tedy startować na swoje.

Bo bez doświadczenia strzelasz sobie w stopę. I albo wyzdrowiejesz albo gangrena i po tobie.

Zarobić zarobisz ale dzień w dzień byś musiał robić. Ja nie piszę by Cie jakoś zniechęcić bo konkurencja, nie ten teren :banan:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 29 Cze 2017 07:17

Ja wszystko rozumiem. Może i śmieszne ale zamówiłem sobie książkę ABC operatora. Wiem,że to tylko teoria a teoria mija się z praktyką. W DE wyplantowałem plac itp można zobaczyć zdjęcia http://ls-natursteine.de/index.php? wcześniej w tej hali był serwis Unimoga i minikoparek, a plac wokół porastały krzaki i była to wkoło glina. Nie chciałbym uczyć się u klienta. Wspominałem o tym domu,który zamierzamy kupić, tam jest całe podwórko do zagospodarowania, włącznie z rozbiórką niedużej stodoły murowanej. Chciałbym zająć się wykopami pod fundamenty, odwodnieniami, jeśli znalazłbym kogoś do pomocy to kostką brukową, szambami eko, melioracją( z tym może być ciężej). Koparkę chciałbym transportować na wywrotce dmc 3,5t dlatego chciałbym taką ok 1,6t. Mam też terenówkę,którą mógłbym ciągnąc minikoparkę ale nie mam kat E więc lipa...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Zakup minikoparki

Postprzez Arcio » 29 Cze 2017 10:52

kuba900115 napisał(a):chciałbym wziąć kredyt 200 tys

Ja nie jestem taki odważny.
kuba900115 napisał(a):40 tys chciałbym przeznaczyć na minikoparkę

Za tyle nie da się kupić dobrej minikoparki.
kuba900115 napisał(a):chciałbym zapytać czy będę w stanie zarobić min 4 tys na czysto na tym sprzęcie???

Może i zarobisz tyle, ale nie rozczaruj się jak trzeba będzie kupić zwolnicę czy pompę....
kuba900115 napisał(a):muszę zmienić branżę, ze względu na stan zdrowia

Życzę szczerze szybkiego powrotu do zdrowia, chęć zmiany fachu uważam za dobrą myśl tylko ja nie chciałbym np kopać dziennie minikoparką 1,5T pod wodę 1,5m głęboko przez 8h dziennie - myślę, że po około 3 dniach zrezygnujesz.
kuba900115 napisał(a): Jaką minikoparkę polecacie w kwocie do 40 tys złych do 1.6t???

Ja niestety nie polecam nic w tej cenie i w tej wadze, 2,8-3,2T za 60-70kPLN będzie robiło robotę, a ty będziesz z niej wychodził bez większego zmęczenia.
kuba900115 napisał(a):Koparkę chciałbym transportować na wywrotce dmc 3,5t dlatego chciałbym taką ok 1,6t. Mam też terenówkę,którą mógłbym ciągnąc minikoparkę ale nie mam kat E więc lipa...

Zainwestuj też odrobinę w siebie i zrób kat C.
Mam spory kontakt z właścicielami minikoparek i ciężko przewieźć mini 1,6t na aucie aby się zmieścić w 3,5T DMC.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 29 Cze 2017 11:21

Nie boję się pracy i szybko z niej nie zrezygnuję. Od X lat pracowałem i pracuję od 10 do nawet 14 godzin dziennie 6 dni w tygodniu a czasami musiałem pracować też w niedzielę. W 95% pracowałem sam, także samotność czy monotonia to dla mnie nic nowego. Na pewno bym z tego nie zrezygnował, ponieważ wiem,że bez starań i wytrwałości nic się nie osiągnie. Wziąłbym 200tys kredytu na ten dom ale mam też mieszkanie, które mamy od nowego roku. Częściowo je wyremontowałem i chcielibyśmy też je sprzedać i podejrzewam,że ok 140 000tys byśmy dostali. Mój sąsiad sprzedawał niedawno mieszkanie mniejsze od naszego i do remontu i sprzedał za 120 000tys. Wiem,że 40 tys to nie jest zbyt dużo ale nie będę mógł sobie pozwolić na większy wydatek...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Re: Zakup minikoparki

Postprzez dawidg2 » 29 Cze 2017 12:58

A jakbyś się wziął za mieszkania w polsce? Wiem że kokosow nie ma jak w de za to ale jest roboty pełno. Znam fachowcato roboty na pół roku ma. Fakt robi to po robocie jako fuchy. Więc też dlatego takie terminy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zakup minikoparki

Postprzez markoh » 29 Cze 2017 18:23

A ten samochód czyli ford transit już go masz czy też musisz kupić???? kupowanie na kredyt jest bardzo ryzykowne jeśli nie wiesz czy będzie na to robota , a na minikoparkach jest już dość spora konkurencja i do tego bedziesz nowy na rynku. Musisz wybadać ile jest tam ludzi którzy mają taki sprzęt bo jeśli będzie parenaście takich maszyn może być ciężko

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 29 Cze 2017 18:54

Ze względu na stan zdrowia, nie mogę zbyt długo pracować przy wykończeniach. Mam dobrego kolegę, dzisiaj się widzieliśmy i po raz X proponuje mi abyśmy zostali wspólnikami. On pracuje od poniedziałku do piątku po 8 godz, ma jednego pomocnika i wychodzi na tym min 5 tys na miesiąc. Wiem,że razem byśmy zdziałali bardzo dużo. Ja mam znajomości w hurtowniach w Koszalinie, znam też kilka firm wykończeniowych itd, mój kolega ma terminy na 4 miesiące do przodu. U mnie jest ten problem,że muszę wybierać, albo budowlanka albo zdrowie... Jeśli chodzi o transita to mój sąsiad chce mi odsprzedać, używał go od kilku lat do wywożenia pszczół na pożytki, więc miałbym za śmieszne pieniądze bo za każdym razem gdy byłem w Polsce to zawsze chodziłem mu pomagać przy pszczołach. Na Koszalinie jest kilka firm oferujących usługi minikoparkami, w Białogardzie tylko jedna, a w Szczecinku nie jestem pewien ale chyba 5, a pozostałe powiaty jak np Świdwin nie mam pojęcia...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Zakup minikoparki

Postprzez mario26011 » 29 Cze 2017 21:35

Gratuluje determinacji. Za te pieniądze nic rewelacyjnego nie kupisz ale nie znaczy to ,że kupisz kompletny złom. Wiadomo ,że coś może się zepsuć i pewnie się zepsuje więc musisz zostawić sobie jakieś zaplecze finansowe. Zamiast forda kupiłbym iveco ale to tylko moje zdanie. Nie możesz kupić koparki i do tego wejść z kolegą w spółkę z tą wykończeniówką? Pierwsze kilka miesięcy jeśli nie masz jakiejś pewnej roboty na maszynę tylko ogłoszenia mogą być bardzo chude . A tak zarobisz na budowie a jak trafi się robota na kopaczkę to wprawy nabierzesz. Najważniejsze w życiu to robić to co się lubi. Tylko do zakupu maszyny weź kogoś kto się zna.
Powodzenia

mario26011
Młodszy operator

Maszyna: Cat 432f2

Firma: Inko


Re: Zakup minikoparki

Postprzez Pavlo1 » 29 Cze 2017 21:56

bez znajomości to pierwszy rok na koszty zarobisz a dopiero po 2-3 latach będą kontakty, trochę wprawy i jak Bóg pozwoli pieniądze. Nie zaryzykowałbym z kredytem na pierwszą maszynę bez znajomości branży.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 30 Cze 2017 21:17

Mógłbym popracować z kolegą ale jest taki problem,że chcielibyśmy sie przeprowadzić w okolice szczecinka a jeśli byśmy się tam przeprowadzili to musiałbym codziennie dojeżdżać do mojego kolegi ok 50km w jedną stronę, więc duże koszta na paliwo nie licząc czasu. Jeśli chodzi o auto to wolałbym transita gdyż ma większą ładowność niż iveco... Wiem,że nie znam tej branży ale nie wiem czym innym mógłbym się zająć żeby mi sprawiało przyjemność i żebym nie obciążał stawów kolanowych...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Zakup minikoparki

Postprzez mario26011 » 30 Cze 2017 21:52

To trudny sprawy są kolego . Idź do pracy jako operator minikoparki może gdzieś . To ,że siedziałeś w maszynie kilka godzin i wyrównałeś plac nie świadczy o tym ,że umiesz na niej pracować( bez urazy oczywiście). Ja pracowałem kop-ład , minikoparką i śmiało mogę stwierdzić , że cały czas się uczę i daleko mi do doskonałości. Pojawiają się czasem nowe sytuacje i trzeba się umieć w nich odnaleźć , tobie bez doświadczenia może być trudno . Jeśli od początku zrazisz do siebie klientów , to fama pójdzie w świat.
Mini koparka nie nadaję się do kopania fundamentów pod domy( na upartego da się to zrobić ale nie jest to opłacalne dla inwestora) , z kostką szału też nie zrobisz bez jakiejś małej ładowarki.

mario26011
Młodszy operator

Maszyna: Cat 432f2

Firma: Inko


Re: Zakup minikoparki

Postprzez kuba900115 » 01 Lip 2017 08:00

Ale ja nie twierdzę,że umiem pracować na tym sprzęcie... Miałem okazję to trochę popracowałem na mini... Żebym miał możliwość to poszedłbym do pracy u kogoś ale jeśli ktoś ma taką mini to albo sam pracuje albo ma operatora...

kuba900115
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Cze 2017 18:30

Maszyna: JCB cts 8016

Firma: Udo Pospischil Hermeskeil


Re: Zakup minikoparki

Postprzez markoh » 01 Lip 2017 13:52

Co ty gadasz jak nie nadaje się do kopania fundamentów według mnie jest do tego wprost stworzona to co według Ciebie nadaje się do kopania fundamentów i jest opłacalne dla inwestora? Ja jakoś kopie fundamenty i ludzie zadowoleni i jakoś im się opłaca. Co do autora próbuj zobaczysz jak nie wyjdzie to sprzedaz nikt Ci nie powie czy się uda bo to wszystko od Ciebie zależeć będzie. Ja zamiast forda brał bym iveco chyba ze ford naprawdę w dobrych pieniądzach i do przewozu mini najlepiej bliźniak.Możesz jeszcze wozić piach, żwir itp Robisz najazdy i wskakujesz na auto

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Zakup minikoparki

Postprzez dawidg2 » 01 Lip 2017 16:48

Nie opłacalne bo jak masz do odhumusowania wpierw np 150m2 gruntu to jak to zrobisz szybko i dużych kosztów minikoparką? Poza tym jeśli ziemia z wykopów ma być wywieziona to jak? Będziesz jeździł i wywoził?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zakup minikoparki

Postprzez markoh » 01 Lip 2017 18:24

Przecież rozmowa była o kopaniu fundamentu nie o odhumusowaniu i odwozeniu chociaż mając wywrotke którą przywiezie mini tez da rade to zrobic więc nie rozumiem tego komentarza

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej