wibako

czujnik położenia kół?

Moderator: mechanior

czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 10 Cze 2017 15:59

Marka i model maszyny: kramer 650
Rok produkcji: 2013
Numer seryjny: 349010...

Jak w temacie,czy ktoś wie gdzie znaleźć czujnik położenia kół?Ewentualnie co odpowiada za prawidłowe położenie kół w kramerze,od kilku dni mam problem bo koła jadą w "różnych" kierunkach.Synchronizacja pomaga na chwilę a nieraz wogóle.Może jakieś pomysły?

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Reklama

simmet

czujnik położenia kół?

Postprzez RR Łukasz » 21 Cze 2017 22:33

Witam, bardzo często jak nie masz pierścienia na goleni siłownika i widocznego czujnika w jego okolicy to znajduje się on w samym siłowniku na jego środku zczytując położenie śrokowe tłoka
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


czujnik położenia kół?

Postprzez grzegorz200 » 23 Cze 2017 10:17

ewentualna awaria czujnika położenia kół nie ma wpływu na ta awarię.przyczyna leży w nieszczelności siłownika skrętu , bądź samego elektrozaworu odpowiedzialnego za tryby skrętu
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 29 Cze 2017 18:55

Czujników nie widać na zewnątrz,w środku nie sprawdzę ale w dtr-ce nie widać nic takiego.W instrukcji jest, cytuję "cylinder sterujący na każdą oś,z automatyczną synchronizacją w pozycji końcowej(lewa i prawa strona)"
Wycieków nie ma żadnych,temperatura oleju hydraulicznego prawidłowa.
Generalnie to już nie ma większego problemu,koła się "krzywią" raz na dzień lub dwa dni po synchronizacji wszystko jest ok.Gdzieś wyczytałem że taką synchronizację należy przeprowadzić raz dziennie,może to normalne-sam nie wiem... :crazy:

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


czujnik położenia kół?

Postprzez mechanior » 29 Cze 2017 21:15

Rozebrałeś siłownik i wymieniłeś uszczelnienia?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


czujnik położenia kół?

Postprzez Coval » 29 Cze 2017 23:42

Jaki przebieg maszyny ?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 30 Cze 2017 19:19

Siłowników nie rozbierałem,są suche jak pieprz -czyżbyś podejrzewał jakiś przeciek wewnętrzny?
Przebieg to 1300mth. olej czysty,nie pieni się...Wymiana oleju hydraulicznego przewidziana na 1500mth.

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


czujnik położenia kół?

Postprzez Coval » 30 Cze 2017 23:18

taivun napisał(a):Czujników nie widać na zewnątrz


Sprawdzałeś na zwrotnicach ? Może być na osi obrotu zwrotnicy, jak to jest w ciągnikach rolniczych.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 08 Sie 2017 21:22

Wcześniej nie miałem czasu więc opiszę teraz rozwązanie.Czujników położenia kół nie ma w tej maszynie ponieważ nie ma ona różnych trybów skrętu np. psi chód...Okazało się że problemy z ustawieniem kół powodował zbyt duży ciężar ładunku na łyżce(konieczność wyższa :D ),co skutkowało podnoszeniem tylniej osi na wybojach i w efekcie każda oś pracowała "osobno".Nie wiem czy fachowo to opisałem ale przynajmniej się starałem :D

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


czujnik położenia kół?

Postprzez Coval » 24 Sty 2018 18:42

To jest niemożliwe przy sprawnie pracującym układzie. Przecież np ładowarka teleskopowa JCB lub Manitou, jeśli jest obciążona na łyżce w ten sposób, że tylna oś jest w powietrzu, to w żadnym wypadku nie spowoduje rozkalibrowania synchronizacji skrętów kół. Tylne koła, które znajdują się w powietrzu będą jednocześnie skręcały z kołami z przednimi .

U Ciebie może np. przepuszczać siłownik skrętu przedniej osi.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 24 Sty 2018 21:50

Taką informację uzyskałem od serwisu,kiedy dzwoniłem w sprawie czujnika położenia kół...Wiele wskazywało na to że tak mogło być ale...Od tamtego czasu obserwuję zachowanie maszyny i nie ma to związku z przeciążeniem,najpewniej to będzie przeciek wewnętrzny siłownika,ponieważ trzy koła idą w tym samym kierunku,a lewe tylne w trochę innym,po procedurze kalibracji wszystko wraca do normy.Na razie usterka jest nieusunięta ze względu na kompletny brak czasu,oraz fakt że awaria nie postępuje,nie jest uciążliwa.Zamierzam na wiosnę znaleźć fachowca i to zrobić,mam tylko nadzieję że to nie pociągnie za sobą żadnych negatywnych skutków...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


czujnik położenia kół?

Postprzez Coval » 24 Sty 2018 21:55

Co tam się kalibruje, jeśli nie ma czujników położenia kół....? Na siłowniku też nic nie ma ? Powinien być tryb kraba, jedna oś skrętna, dwie osie skrętne...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 24 Sty 2018 22:24

Wyżej napisałem co jest w instrukcji obsługi "cylinder sterujący na każdą oś,z automatyczną synchronizacją w pozycji końcowej(lewa i prawa strona)",cokolwiek to znaczy może odpowiadać za synchronizację,ale się nie znam więc mogę się mylić...Serwisant powiedział że jeśli nie ma trybu kraba i jednej osi skrętnej(a nie mam takich funkcji) to nie ma czujników położenia kół,dla pewności sprawdził po numerze seryjnym maszyny.

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


czujnik położenia kół?

Postprzez andrew8 » 24 Sty 2018 23:02

Miałem podobną awarię w Kramerze. Siłowniki były regenerowane i kto kto wykonywał regenerację nie dokręcił tłoka. Maszyna robiła różne cuda jeśli chodzi o położenie osi :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 24 Sty 2018 23:19

Tylko że u mnie od nowości nie był wymieniany/regenerowany.

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez Coval » 25 Sty 2018 00:17

Muszę dokumentacje techniczną przejrzeć od tej maszyny. Stary kramer 312 miał kraba, nowsze 380 jak i 750 też miały , więc akurat model 550/650 by nie miał... No wszystko jest możliwe... Czyli do synchronizacji osi jest potrzebna dodatkowa elektronika z odczytem ciśnienia w układzie w skrajnych położeniach...

taivun napisał(a):trzy koła idą w tym samym kierunku,a lewe tylne w trochę innym



Są dwa siłowniki na osi? Jeden na koło?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: czujnik położenia kół?

Postprzez taivun » 25 Sty 2018 21:36

Tak,są dwa siłowniki na osi.Modele 650/550 są traktowane jako miniładowarki mimo wagi 3800kg.dlatego mogą być seryjnie gorzej wyposażone,nie ma tu wodotrysków ale to jednocześnie ich wada i zaleta...
Dla uzupełnienia informacji dodam że 3 miesiące temu wymieniałem olej hydrauliczny,po wymianie bez zmian.
Jak by co to mam DTR-kę oraz katalog części.

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej