wibako

Regulacja przedniej łyżki

Regulacja przedniej łyżki

Postprzez tasman01 » 09 Lip 2017 15:01

Witam
Mam pytanie odnośnie przedniej łyżki w Jcb 3CX bo wydaje mi się ze jest za bardzo otwarta. Czy jest możliwość regulacji jak ma się głęboko zamykać?

tasman01
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lip 2017 14:58

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własną działalność


Reklama

simmet

Re: Regulacja przedniej łyżki

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Lip 2017 15:16

Niestety nie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Regulacja przedniej łyżki

Postprzez rezoonator » 09 Lip 2017 15:37

Znajomy kupił kiedyś starego 3cx'a w ciemno, którego wczesniej nie widział na oczy. Sprzedawał jakiś handlarz, maszyna była w ofercie bez przedniej łyżki, tylko same widły. Jakież było nasze zdziwienie kiedy po przywiezieniu zauważyliśmy, że łączniki łączące siłownik otwierania łyżki i stabilizator wysięgnika (chyba wiecie o co mi chodzi) były zamontowane na odwrót, tzn obrócone o 180 stopni... a nuż może Twoja maszyna pochodzi z tej samej stajni :) swoją drogą, kto i po co to zrobił..? do dziś się zastanawiam

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: Regulacja przedniej łyżki

Postprzez tasman01 » 09 Lip 2017 20:25

Tak po krótce.
Maszyna jest kupiona w Jcb, była zakupiona 2007 roku i do teraz była u jednego właściciela, potem ja oddał w rozliczeniu i wziął nowa a ta nabyłem ja.

Problem (być może) jest taki ze mnie się wydaje ze przednia łyżka po całkowitym złożeniu jest ułożona bardziej jak litera "C" a chyba powinna być jak litera "U"?
Dodam że na słownikach jest jeszcze jakieś 10 może 15 cm luzy który się nie chowa.
Oglądałem na budowie jcb 2cx z 2004 roku i tam jest łyżka uzolona na wzór "U" tylko ze tam są widły osobno montowane.

Dlatego moje pytanie czy jest możliwość regulacji jak głęboko ma się zamykać łyżka przednia.
Jestem jej właścicielem i operatorem od tygodnia a wcześniej popylalem na terex i tam się bardziej łyżka składała.

tasman01
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lip 2017 14:58

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własną działalność


Regulacja przedniej łyżki

Postprzez Jarewa » 09 Lip 2017 20:48

Wiecej się nie zamknie jak tylko sworzeń opiera się o ramię to jest max zamknięcie mimo że na siłowniku jeszcze będzie dalej nie pójdzie.

Image Image

Myślisz że po co dają ten metalowy zderzak.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej