wibako

Jaka pompa zębata

Re: Jaka pompa zębata

Postprzez Grześ » 16 Lip 2017 17:09

stirlic napisał(a):Grześ czytałem to ale bardziej mi chodzi by ktoś mi podał nr seryjny pompy bym się oswoił z kosztami :) Maszyna co raz bardziej słabsza :( Sprawdzany był też zawór - mechanior mówi że jest okej.
Ja to bym wszedł pod maszynę ze szmatką przetarł tabliczkę na pompie i odczytał typ i numer , no ale ja to prosty operator . Ludziom wykształconym musi ktoś powiedzieć . Musisz poszukać jakiegoś sprzedawcę i on będzie wiedział wszystko , teoretycznie bywali na forum ale teraz sezon wakacyjny .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Reklama

simmet

Jaka pompa zębata

Postprzez stirlic » 16 Lip 2017 17:13

malyslon, na samym początku maszyna pracuje wolno a jak się olej rozgrzeje tak właśnie po godzinie to już bardzo wolno. Czy przód czy tył bez różnicy. Na drugie pytanie tak samo zwalnia i nie ma siły. Wczoraj jak kopałem pod oczyszczalnie to jak nabrałem pełną skarpówkę to nie mogłem jej z dziury podnieść głównym ramieniem, musiałem trochę odsypać i wtedy poszło, ale jak przysłowiowa krew z nosa.


Grześ napisał(a):Ja to bym wszedł pod maszynę ze szmatką przetarł tabliczkę na pompie i odczytał typ i numer , no ale ja to prosty operator . Ludziom wykształconym musi ktoś powiedzieć . Musisz poszukać jakiegoś sprzedawcę i on będzie wiedział wszystko , teoretycznie bywali na forum ale teraz sezon wakacyjny .
słusznie. THX

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Jaka pompa zębata

Postprzez malyslon » 16 Lip 2017 17:49

stirlic dzięki i czekam teraz z niecierpliwością czy wymiana pompy uzdrowi maszynkę

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Jaka pompa zębata

Postprzez stirlic » 16 Lip 2017 21:34

A możecie Panowie jeszcze napisać gdzie szukać zawór główny (pisał o nim Grześ » 30 Cze 2017 16:50 w temacie Zamiennik głównej pompy hydraulicznej, warto?
cytuję
"A ja nie bardzo wierzę w uszkodzoną pompę , to są niezwykle trwałe części . Prędzej bym podejrzewał zawór główny , coś podejdzie i po ciśnieniu . Tak że kupując jakąkolwiek pompę , po zamontowaniu i tak nie będzie ciśnienia."

Chce wykluczyć ten element z ewentualnych kosztów.

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Jaka pompa zębata

Postprzez rezoonator » 17 Lip 2017 16:30

stirlic zawór główny o którym pisał Grześ w moim temacie to zawór MRV wysokiego ciśnienia który jest montowany na pierwszej sekcji w przednim rozdzielaczu. Jest tam śruba do regulacji, coś na kształt stożka, który lubi się zasyfić i mogą być niespodzianki.. ale nie radzę Ci samemu przy tym majstrować bo rozregulujesz ciśnienie a bez odpowiednich manometrów nie ustawisz. Jeśli mówisz że był u Ciebie mechanik to powinien przede wszystkim sprawdzić ten zawór i odczytać ciśnienie jakie idzie na rozdzielacz przy tłumieniu go jakąś tam funkcją. U mnie było 140 barów, oddałem pompe wtryskową do regeneracji i zainwestowałem w nową hydrauliczną. Maszyna śmiga jak nówka ;)

ps. pompę kupiłem Parkera, nr katalogowy 20/912800. Polecam serwis-kop, chłopaki dobrą cenę mi zrobili :ok:

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Jaka pompa zębata

Postprzez stirlic » 17 Lip 2017 19:40

hej
rezoonator, czy to pompa zębata, bo po wyglądzie jest identyczna jak moja - 2 sekcyjna. jaką cenę dostałeś jeśli to nie tajemnica. Co do zaworu mechanior mówił mi że we środę będzie miał ten zawór więc sprawdzimy i zobaczymy. A czemu pompę wytryskową regenerowałeś - miałeś z nią jakieś problemy?.

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Jaka pompa zębata

Postprzez rezoonator » 17 Lip 2017 21:15

Tak, to jest pompa zębata. Tajemnica to nie jest, ale bardziej sprawa indywidualna, ponieważ w serwis-kop biorę wszystkie części i dobrze znam chłopaków ;) Najlepiej zadzwoń i zapytaj.
Pompe wtryskową regenerowałem bo przeciekała na zimnym motorze. Okazało się ze jest już dość dobrze zajechana i powiem Ci że po wymianie już samej wtryskowej poczułem różnice. Do tego doszła hydrauliczna i bajka, maszyna jak nowa. A pomyśleć że myślałem o jej sprzedaży... :bangin:

Daj znać co z tym zaworem jak będziesz coś wiedział

Autor postu otrzymał pochwałę

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Jaka pompa zębata

Postprzez stirlic » 24 Lip 2017 20:52

No witam.
A więc sprawa się ma następująco.
Pompa w środku wytarta - wałek który wchodzi do skrzyni również. Szczęście w nieszczęściu - to ostatnia chwila na wymianę jej.
Elektro zawory okej.
W przednim rozdzielaczu w sekcji do której są podłączone cięgła wajchy od przedniej łyżki wyciek - zamówione uszczelniacze.
rezoonator, dzięki za polecenie serwis-kop cena pompy 600 zł netto taniej niż u konkurencji. A konkurencja przysłała mi inna pompę o większej pojemności - zamiast 36/29 cc to 37/33 i mówi że wszyto będzie okej itd
W sobotę składam wszystko do kupy i dam znać co i jak. :)
Cała akcja z mechanikiem około 4500 netto :cry: ale zawsze lepiej niż 7500 netto :D
Pozdr.

-- 24 Lip 2017 19:52 --

Hej
Pompa wymieniona maszyna śmiga jest mocna i szybka. Po pomiarze ciśnień wyszło 220 Idę kopać :) Dzięki za pomoc. Pozdr

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Jaka pompa zębata

Postprzez andrew8 » 25 Lip 2017 18:59

Ile za samą pompę zapłaciłeś jeśli można wiedzieć?
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Jaka pompa zębata

Postprzez stirlic » 25 Lip 2017 20:34

andrew8, ja zapłaciłem 2800 brutto, ale to wszystko zależy jaka pojemność pompy ja miałem 36/29 a są różne. Plus filtr ssawny plus oringi , uszczelnienia wyszło około 3100 brutto. Więc jeśli u Ciebie nie domaga już pompa to dajesz nura pod maszynę i czytasz tabliczkę znamionową - tam masz wszystko napisane. Pozdr

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej