wibako

Grzeje się podczas jazdy

Grzeje się podczas jazdy

Postprzez konradkam » 18 Lip 2017 18:35

Skoro tak masz to sprawdź czy nie masz ciśnienia na wężach od młota po włączeniu przycisku joysticka. Usłyszysz to po Przyduszeniu silnika lub zobaczysz drgnięcie węży.

konradkam
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 23:07
  • Miejscowość: Łódź

Reklama

simmet

Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 28 Lip 2017 08:24

Pompa zregenerowana ,Rozdzielacze też. Ciśnienia poustawiane .Na razie lepiej.

-- Pią Lip 28, 2017 7:24 am --

Teraz już po wymianie skrzyni biegów. Biegi chodzą jak w BMW. Doszliśmy ,że ktoś wymieniając chłodnicę ,nie poutykał jej w okół . Teraz poutykana gąbką wokół a szczególnie u dołu .Tam gdzie wchodzą węże musi być szczelnie na 100%. Podobno robią to też pianką poliuretanową. My jednak gąbką. Na razie kopie jeździ bez problemów. Wskazówka wprawdzie nieraz na pograniczu czerwonego pola, ale jeszcze nigdy nie weszła. Ciekawe jak będzie musiała pojechać ze 20 km. U nas ktoś przy innej maszynie przed chłodnicą zamontował taki dodatkowy wentylator pchający sterowany termikiem. Ponoć pomaga .
Pewnie zaraz odezwą się głosy krytyki " NIE POPRAWIAĆ FABRYKI" ale te nasze maszyny nie są już nowe , kanały już trochę mniej drożne ,a i chłodnice to często zamienniki.
Kiedyś te maszyny , czy ciągniki rolnicze maski miały po to aby deszcz tam nie napadał .Teraz wszystko po zakrywane jakby się wstydzili ,że tam w ogóle jest silnik. W starszych maszynach można było zdemontować boki maski na lato /I to był dobry pomysł.
Zawsze można do tego wrócić

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez mechanior » 28 Lip 2017 23:11

No i kolejny błąd robisz, uszczelniasz chłodnice a boki zdejmiesz?
To taka sama logika jak otwieranie maski tylnej w poczciwym "maluchu".
Psujesz przepływ powietrza wzdłuż zespołu napędowego, to wcale nie pomaga a czasem wręcz odwrotnie, to tak samo jak wyjęcie termostatu... wbrew pozorom konstrukcja maszyn budowlanych BYWA przemyślana.
Jeden z klientów kupił 428B - staruszek z 96 roku, chłodnica z Waryńskiego, wiatrak z C30 (4 łopaty - co to dmucha?) ale boki wypas tuning z perforowanej blachy z sita kopalnianego... mój Boże! I zdziwieni czemu się grzeje! Panie jakie dziadostwo te CATy.
A propos poprawiania fabryki - sam sobie odpowiedziałeś: chłodnice zamienniki, stare maszyny, niesprawne chłodzenie... jak dbasz tak masz. Gdyby chłodnica miała odpowiednie parametry a maszyny pracowały na porządnym płynie nie na wodzie nie było by potrzeby poprawiania czegokolwiek.
Rozbierałem w zeszłym tygodniu 2 maszyny z okolic 2000 roku, identyczne silniki Perkins 1004 - jedna miała blok czysty jak łza ledwie z lekkim odbarwieniem a w drugiej 5cm szlamu i czerwony osad w całym układzie, 3 godziny ciśnieniowego płukania chłodnicy, bloku i przewodów...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 31 Lip 2017 07:52

Teraz wiem ,że już po problemie. W sobotę u nas skwar 30 stopni. A maszyna musi jechać z 15 km i tam cały dzień praca przodem ,przy zbieraniu humusu i potem załadunek . I znów zapychanie .Temperatura super .Nic nie będę przerabiał.

-- Pon Lip 31, 2017 6:48 am
I jeszcze jedna podobno ważna sprawa . Cały układ wydechowy ukryty jest pod maską . Ząb czasu go nie ominął .Więc cały zaczynając za kolektorem wyizolowany sznurem do uszczelniania kominków ,szczelnie aż do wylotu poza kabinę prze izolowany . A sam tłumik dokładnie kocem gaśniczym . Na to mata z włókna pokrytą aluminium. Wygląda super i wentylator chłodnicy ma mniej roboty.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez mechanior » 03 Sie 2017 00:13

A może jednak WYMIENIĆ TŁUMIK jeśli dziurawy i uszczelnić układ?
A nie okładać kocami.... przecież to też element układu i musi się chłodzić!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 05 Sie 2017 13:12

Źle nie zrozumiałeś. nie miałem na myśli ocierania du..y szkiełkiem. Po prostu w nowej maszynie wszystkie elementy znajdujące sie pod maską maszyny są wyizolowane termicznie i to to jest tak fabrycznie .A ząb czasu i pewnie kilka krotnie ich wyjmowanie i ponowny montaż spowodował zniszczenie tej izolacji , a w zasadzie jej brak . I oto mi chodził aby to odbudować. A układ wydechowy mam jak najbardziej szczelny i nigdzie nawet zardzewiały nie jest ( wygląda jak nowy). Romek ty mnie o takie rzeczy podejrzewałeś??? :wall:

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez mechanior » 08 Sie 2017 22:59

Jasne :D

Jestem jak dr. House - nie wierzę nikomu....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 21 Lis 2017 00:21

Witam po czasie. Nie potrafię tego wytłumaczyć , co załatwiło moje problemy. Ale problem zniknął. Zauważyliśmy ,że temperatura opadała prawie nagle po uchyleniu maski. Więc poszliśmy tym tropem. Przed chłodnicą zamontowaliśmy duży wentylator wdmuchujący powietrze przez chłodnicę . Napędzany elektrycznie . Kilka zamaskowanych otworów w okolicy tłumika ( z boku maski )z siatką wyglądają jak oryginały. jak głośniki fi ok 20 cm.
Mam świadomość ,że jest to leczenie krosty pudrem. Ale problem zniknął.
Prawdziwym problemem jest zapewne chłodnica ,zapewne jest to zamiennik ( nie najlepszy ) ale cena nowej oryginalnej jest powalająca.
Po tych naszych zabiegach temperatura nigdy nie weszła na czerwone pole.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez damianx896 » 13 Maj 2018 12:21

Mogłbyś podesłac zdjecia tej przerobki ktora robiles w koparce zeby sie nie grzala w sensie montaz wentylatora i tych otworow w masce. I powiedziec jak podlaczyles wentylator(w sensie gdzie sie podpiales, jaki przelacznik, skad wentylator)? Z góry dzieki.

damianx896
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 19 Gru 2017 20:00

Maszyna: Komatsu WB97s-2
JCB 3 cx

Firma: Własna dzialalność


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez Grześiek » 13 Maj 2018 21:51

Moja też się grzała zwłaszcza latem na przelotach ok.20 km mycie myjką nic nie dało bo ta chłodnica jest bardzo gruba i ma pofalowane radiatory .Dopiero sprężarka z dwóch stron na przemian pomogła, wydmuchałem szufelkę piachu i przestała się grzać trza to robić na sucho.Sprawdź.

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez damianx896 » 14 Maj 2018 15:26

A jak mam pod chłodnica gabkie to wyjść ja czy zostawić bo już sam Nie wiem.

damianx896
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 19 Gru 2017 20:00

Maszyna: Komatsu WB97s-2
JCB 3 cx

Firma: Własna dzialalność


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Maj 2018 18:27

Zostaw bo inaczej nie będzie dmuchać przez chłodnice tylko tam gdzie będzie lżej.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 14 Maj 2018 22:07

U mnie , nie dało w końcu nic . Żadne uszczelnianie. Po prostu wymieniłam w końcu chłodnicę na nową i problemy ustały .Teraz maszyna cały dzień tyra przodem i nic . Można jechać na pełnym gazie z prędkością ok 40 km/h . Choćby i sto kilometrów .Temperatura ledwo dochodzi do połowy . Nawet w ostatnich dniach , gdy temperatury były ponad 30 stopni.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez damianx896 » 14 Maj 2018 22:38

Chłodnica orginalna czy zamiennik, co polecasz?

-- 14 Maj 2018 21:38 --

Widzialem w polmaszu za 3000 zamiennik.

damianx896
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 19 Gru 2017 20:00

Maszyna: Komatsu WB97s-2
JCB 3 cx

Firma: Własna dzialalność


Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 15 Maj 2018 14:20

Ja wybrałem coś innego. Odcięli mi dolny i górne zbiorniki i wstawili nowy .ORYGINALNY) ul. kosztowało mnie to ok-4-5 tys.
Nie pamiętam dokładnie. Gość pokazał mi mój stary wycięty ul. Byłem w szoku. W tych cieniutkich lamelkach pełno z żelowanej substancji. Pan powiedział ,że to jest z winy lania byle jakiego płynu i braku jego corocznej wymiany. Dobry płyn kosztuje 100-200 zł na rok. I tak będę robił . Przez tamten ul ,nie było szans aby ciecz sprawnie przepływała jednocześnie chłodząc odpowiednio silnik. Nie grzeję się nawet bez dodatkowych uszczelnień wkoło chłodnicy. Ale kilka dni temy mimo to . Uczelniliśmy te rejony pianką poliuretanową nisko prężną . Dla spokoju.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Grzeje się podczas jazdy

Postprzez damianx896 » 15 Maj 2018 18:51

Czyszczenie wodą z octem nic nie da pewnie?

damianx896
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 19 Gru 2017 20:00

Maszyna: Komatsu WB97s-2
JCB 3 cx

Firma: Własna dzialalność


Re: Grzeje się podczas jazdy

Postprzez CASEWIESIEK » 15 Maj 2018 19:44

nie wyczyścisz tego niczym.Nie lubię wydawać kasy jak nie muszę . Ale perspektywa zajechania silnika i potem jeszcze jego naprawa. A i tak wracamy do początku. Pan powiedział że nowe maszyny różnych marek .Mają tekie właśnie trójdzielne czy nie ale wszystkie mają takie delikatne chłodnice . Minęły czy starego ursusa.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej