wibako

Zeppelin vs Atlas

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zeppelin vs Atlas

Postprzez Thygerrr » 27 Sie 2017 15:07

Witam, planuję zakup koparki kołowej na usługi,wykopy pod domy,fundamenty jakieś korytowanie pod kostkę itp.
maszyna w cenie do 50.000 rozglądam się za zeppelinem zm 15 i atlasem 1304.Która będzie lepszym wyborem,jak z dostępem do części i ich cenami?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sie 2017 15:46

Mamy Zeppelina 15 od dwóch lat i śmiga aż miło. Silnik f5l912 bezproblemowy. Zasięg ponad 7m. Ja mogę go polecić. Skrzynia biegów 2hl100 stosowana w innych koparkach także problemu z nimi nie ma jeśli chodzi o dostępność.

-- 27 Sie 2017 14:46 --

Atlasa już widziałem z spawanymi ramionami a Zeppelina ani jednego także ramiona chyba są mocniejsze.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin vs Atlas

Postprzez Thygerrr » 27 Sie 2017 16:08

A części typu mosty, pompy,rozdzielacze jak z dostępem części?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sie 2017 16:15

Mosty zf ( muszę sprawdzić dokładnie) hydraulika rexroth i linde. Bez problemu można dostać jak i też coś z używek.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin vs Atlas

Postprzez Thygerrr » 27 Sie 2017 16:20

Zeppelin trochę tańszy w zakupie no i ma dłuższe ramiona

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sie 2017 16:24

Nie wiem czy atlas sięgnie 7m myśmy dali 31tys z łyżką do kopania metrową i ma szybkozłącze mechaniczne. Super spawa niż wybijanie sworzni przy wymianie łyżki.

-- 27 Sie 2017 15:24 --

Za 40tys jak poszukasz możesz kupić naprawdę fajną maszynę. :ok:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin vs Atlas

Postprzez Thygerrr » 27 Sie 2017 21:34

A Jak wygląda spalanie i co nią głównie robisz?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Sie 2017 21:59

Odkrywka w żwirowni i usługi. Robiłem wykop 400m3 w ciężkiej glinie to średnie spalanie 7,5l na mtg. Przy kopaniu np pod kręgi i ich wstawianie to taka lżejsza robota na pól gwizdka to tak 5,5-6l. Roboty różne od pierdół typu korytowanie pod kostkę po takie ciężkie wykopy w glinie.

-- 27 Sie 2017 20:59 --

Najlepiej jakbyś znalazł zm15 z wolnossącym 5-cylindrowym deutzem. Ponąć mają lżej niż te 4-cylindrowe z turbiną.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin vs Atlas

Postprzez instbor » 30 Sie 2017 17:37

zeppelin zm 15 napisał(a):
Atlasa już widziałem z spawanymi ramionami a Zeppelina ani jednego także ramiona chyba są mocniejsze.


Coś w tym jest, robiliśmy już kilka zeppelinów (tulejowanie) i faktycznie nie przypominam sobie żeby były gdzieś spawane ramiona. Zwracamy na to uwagę bo ewentualne pęknięcia usuwamy lub zalecamy usunięcie przed obróbką, także nic nam nie umknie. :-)
Ze 2-3 miesiące temu robiliśmy klienta w Nowym mieście nad Pilicą, a że okolice podchodzą już pod Grójec czyli region sadowniczy to wyrywanie pni nie jest im obce. Jak to klient stwierdził nie ma lepszej maszyny do wyrywania pniaków. Jak byś się nie starał to nie urwiesz ramienia czy siłownika. Materiał chyba brali z tygrysów bo 0.5mm wióra i jeden pisk, z wytaczaka parowało.
Jeśli chodzi o Atlasa to nawet wczoraj spawałem bo były pęknięcia przy uszach na łamaniu ramion.
Co do spalania to faktycznie mało. Mamy na własne potrzeby menela 14 mxt to nie sądzę żeby spalił mniej niż 8 a jak kiedyś pogłebiałem koryto rzeki łyżka 0.7 to wciągnął koło 15 :-\

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Sie 2017 18:00

Deutz-y zwłaszcza te stare są dosyć oszczędne. Ktoś tutaj nawet z kolegów na forum pisał że katuje takiego cepka przy wyburzeniach i nic się z nim nie dzieje a taki atlas dużo delikatniejszy. Słyszałem że w niektórych Liebherach też lubią pękać ramiona.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin vs Atlas

Postprzez instbor » 30 Sie 2017 21:43

Klient z Bydgoszczy robi instalacje ,melioracje itp, całkiem spore inwestycje. Ma kilka atlasow ale jak się rozleciał rozrusznik w cepie to się okazało że nie ma czym robić bo to najbardziej poręczna koparka w placu. Tak jak pisałeś głęboko wykopie, przy okazji wbije szalunek i wyrwie kolidujacy beton.
Szkoda że już nie robią takich maszyn. Może nie były piękne, ciche i nie miały takiej kultury pracy bieżące roczniki ale za to robiły robotę nie sprawiając problemów swoim właścicielom. Jedyne co im było potrzebne to paliwo, olej i trochę smalcu na sworznie,a teraz bez komputera nie podchodź.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Sie 2017 21:47

Wcale aż takie głośne też nie są. Jak na maszyny z tamtych lat to naprawdę przyjemnie się nią pracuje. Ramię 3razy łamane super sprawa bo wszystko blisko wyskrobiesz, a gdy się rozprostuje daleko sięgnie. Też się zastanawiałem dlaczego przestali produkować tak dobre maszyny.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin vs Atlas

Postprzez instbor » 30 Sie 2017 21:50

zeppelin zm 15 napisał(a): Słyszałem że w niektórych Liebherach też lubią pękać ramiona.


Klient ze stolicy bodajże w 564 w dwóch maszynach złamał banana za 45k netto. :-)

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Sie 2017 22:01

No to zabolało wtedy :)

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin vs Atlas

Postprzez instbor » 30 Sie 2017 22:16

zeppelin zm 15 napisał(a): Też się zastanawiałem dlaczego przestali produkować tak dobre maszyny.


Bo to żaden interes zrobić dobrą maszynę. Maszynę trzeba zbudować, sprzedać i serwisować. Wiem to od dealera nowych maszyn. Jeszcze 10 lat temu się zarabiało tak dobrze na sprzedaży że jak mieli jakąś akcje serwisową to im się niedobrze robiło. Obecnie żyją głównie z serwisu, sprzedaje się coś od święta. No może teraz trochę się ruszy sprzedaż z tytułu gierkowki, 8 i via karpatia ale jak poczuli krew to już nie odpuszczą. Czasem jak ludzie opowiadają jakie dziesiątki tysięcy pakują w maszyny to się nóż w kieszeni otwiera.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Zeppelin vs Atlas

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Wrz 2017 21:15

I co kolega postanowił kupić? :)
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej