wibako

Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie gasnie

Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie gasnie

Postprzez kristof1992 » 04 Wrz 2017 23:12

Marka i model maszyny: O&K mh city
Rok produkcji: 1994

Witam
Mam problem z moją koparką podczas pracy koparka gdy sie zagrzeje traci moc muszę dawac coraz więcej gazu aż w końcu nie ma siły i podczas pracy schodzi z obrotów i gaśnie. Gdy jest zimna pali na dotyk a gdy sie zagrzeje mocno i zgaśnie jak pisałem długo trzeba kręcić i niekiedy nie odpali do póki nie ostygnie.
Niedawno wymieniona została pompa wody tłoki pierścienie regenerowana była pompa paliwowa oraz wtryskiwacze wymieniona również pompa zasilajaca
Prosiłbym o jakieś porady i przyczyne dodam że silnik w koparce to deutz czterocylindrowy chlodzony cieczą.
Pozdrowiam oraz prosze o jakieś sugestie

kristof1992
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Wrz 2017 22:56

Maszyna: O&K mh city

Firma: Własna


Reklama

simmet

Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie gasnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Wrz 2017 23:27

A panewki były wymieniane? Obróbka wału korbowego była? Powinieneś podać wszystkie dane maszyny, numer seryjny, i dokładnie typ silnika. Pozatym piszesz nie w tym dziale.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie ga

Postprzez kristof1992 » 04 Wrz 2017 23:53

Panewki nie byly i wal tez robili mi to w warsztacie i po tej robocie dopiero po połowie roku zacząłem pracować nią i widzę że coś nie tak a nie wydaje ci sie coś z odpowietrzaniem układu chłodzenia ?

kristof1992
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Wrz 2017 22:56

Maszyna: O&K mh city

Firma: Własna


Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie gasnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Wrz 2017 01:54

Jakieś silniki miały dość specyficzny sposób odpowietrzania układu chłodzenia ale to musiałby wypowiedzieć się kolega KAMAL. podaj dane o które prosiłem. Co to za dziwny warsztat że nie dotykał dołu silnika? Może być tak że dół silnika się zaciera i puchnie. Jak maszynę zdusi, rozrusznik ma ciężko? Spróbuj gdzieś gdzie widać zęby na kole zamachowym pokręcić np dużym śrubokrętem i czy silnik pójdzie ciężko kręcić.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie ga

Postprzez kristof1992 » 05 Wrz 2017 10:23

Ale co jest że jak zimna jest to moc ma i nic się nie dzieje jak popracujesz ciężko ze 25 minut to już coraz słabsza i coraz więcej gazu a później zejdzie z obrotów i zgaśnie

kristof1992
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Wrz 2017 22:56

Maszyna: O&K mh city

Firma: Własna


Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie gasnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Wrz 2017 16:00

A kopci jakoś ten silnik? Jak zgaśnie to musisz poczekać aż ostygnie aby odpalił?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparka O&K traci moc po okolo 30 min prac nastepnie ga

Postprzez kristof1992 » 05 Wrz 2017 16:10

No kopci bo to nie jest sprzęt pierwszej młodości to nie norma IVB Jak sama zgasnie to ciezko pali niekiedy to z pół minuty kręci nie wiem czy termostat by był do wymiany ale plynu nie wyrzuca jak jest zimna to pali od razu nie raz ma tak że dopiero za jakieś 10min odpali jak trochę ostygnie

kristof1992
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Wrz 2017 22:56

Maszyna: O&K mh city

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej