wibako

Koparko - ładowarka na dużych kołach

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Chesterx » 23 Paź 2017 20:12

Witam zastanawiam się nad zakupem koparko ładowarki na dużych kołach oglądam oferty

JCB 4cx, CAT 444, NEw holand / CASE . Najczęściej będę używał jej bardziej jako ładowarka / spycharka

Niestety sam nie wiem które, mam koparkę liebherra 904 i bobcata 35 teraz znowu padło na następny nabytek
Wszystkie sprzęty zakupione dzięki podpowiedziom tu zebranych kolegów. Także mam nadzieje, że uda się znowu uzyskać niezbędne informacje :P

np
https://www.otomoto.pl/oferta/caterpillar-444e-koparko-ladowarka-cat-444-e-432-e-428-438-2008r-ID6zek1X.html
https://www.otomoto.pl/oferta/new-holland-b115-koparko-ladowarka-2007-r-jak-jcb-4cx-case-580-pierwszy-wlascicel-ID6z0eYF.html
https://www.otomoto.pl/oferta/hidromek-102s-faktura-vat-salon-pl-gps-do-sledzenia-ID6zeHIU.html
w 4cx to już taki rozrzut, że głupoty można dostać :bangin: :bangin: :bangin:

Chesterx
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Lis 2013 14:44

Maszyna: Scania6x4/4/360/6x4/R420/8x4/R470 M Liebherr904

Firma: Usługi Transportowe Roboty ziemne żwir tłuczeń itp.


Reklama

simmet

Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez damman » 24 Paź 2017 09:24

Pierwsze 2 takie wytluczone że szok, Cat ma zmienione sanki przesuwu, ciekawe czemu, New Holland z młotem, heh na bank do pełnego tulejowania. Cat stoi u handlarzy których koledzy z forum każą omijać z daleka. Jedynie ten hidromek spoko ale co to w ogóle za marka? Jakis turecki wynalazek

Autor postu otrzymał pochwałę

damman
Pomocnik operatora

Maszyna: Cat 428B

Firma: DaKop


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez kysa » 24 Paź 2017 09:46

Hidromek to bardzo dobre koparko ładowarki, w byłej firmie siedem sztuk jest, sam pięć lat na jednym pracowałem i mogę go polecić.

Autor postu otrzymał pochwałę
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Chesterx » 25 Paź 2017 19:44

http://www.swiatkoparek.pl/maszyny-details.php?lang=0&typ=0&id=1539
https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/uzywane/koparko-ladowarki/CATERPILLAR-444E-434f-432--17051814111947364200
https://www.otomoto.pl/oferta/jcb-4cx-super-dluzsze-ramie-full-opcja-klima-2xszybkozlacze-joystiki-torqelock-wyjscie-na-mlot-ID6z1sw7.html
https://www.otomoto.pl/oferta/jcb-koparko-ladowarka-4cx-eco-4x4-ID6z0WQW.html

kurcze podobają mi się te CATy 444 ale nie ma nigdzie miarę dobrej używki ...

-- 25 Paź 2017 20:44 --

kysa napisał(a):Hidromek to bardzo dobre koparko ładowarki, w byłej firmie siedem sztuk jest, sam pięć lat na jednym pracowałem i mogę go polecić.


Kolego mógłbyś opisać trochę o tej 102 s? Najbardziej mi na pracy przodem załadunki itp. Takiego połączenia muła z osłem jak to mówią na koparko ładowarki
https://www.otomoto.pl/oferta/hidromek-102s-faktura-vat-salon-pl-gps-do-sledzenia-ID6zeHIU.html

Chesterx
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Lis 2013 14:44

Maszyna: Scania6x4/4/360/6x4/R420/8x4/R470 M Liebherr904

Firma: Usługi Transportowe Roboty ziemne żwir tłuczeń itp.


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez mechanior » 25 Paź 2017 21:44

Z całym szacunkiem dla kolegi KYSA :faja: którego zdanie i doświadczenie szanuję to mam pytanie: ILE LAT MIAŁY TE HIDROMEKI o których mowa?

Jak każda koparko ładowarka to też składak ale ważne KTO składa i jakie są wymagania kontroli jakości, to że maszyny już nie są takie jak kiedyś to każdy wie ale przez to bardzo ważne jest aby maszyna miała dostępne części i serwis. Cata naprawisz po 25 latach od produkcji, części będą dostępne a o takiej marce już dawno wszyscy zapomną... głównie mechanicy i serwisanci.
Cena nie bierze się z powietrza... zwłaszcza maszyny używanej.
ALE - nie byłbym sobą gdybym nie zapytał: NA CHOLERE CI MASZYNA NA RÓWNYCH KOŁACH?
Jest droższa w eksploatacji, cięższa, więcej pali, mniej popularna przez co trudniejsza w naprawach... masz jakieś realne uzasadnienie tego zakupu?

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Chesterx » 25 Paź 2017 23:09

mechanior napisał(a):Z całym szacunkiem dla kolegi KYSA :faja: którego zdanie i doświadczenie szanuję to mam pytanie: ILE LAT MIAŁY TE HIDROMEKI o których mowa?

Jak każda koparko ładowarka to też składak ale ważne KTO składa i jakie są wymagania kontroli jakości, to że maszyny już nie są takie jak kiedyś to każdy wie ale przez to bardzo ważne jest aby maszyna miała dostępne części i serwis. Cata naprawisz po 25 latach od produkcji, części będą dostępne a o takiej marce już dawno wszyscy zapomną... głównie mechanicy i serwisanci.
Cena nie bierze się z powietrza... zwłaszcza maszyny używanej.
ALE - nie byłbym sobą gdybym nie zapytał: NA CHOLERE CI MASZYNA NA RÓWNYCH KOŁACH?
Jest droższa w eksploatacji, cięższa, więcej pali, mniej popularna przez co trudniejsza w naprawach... masz jakieś realne uzasadnienie tego zakupu?


Potrzebuję na równych bo w szczególności będzie pracować: załadunek (ładowarka), rozpychanie pospółki na drogach, wyrównywanie terenu, zbieranie humusu itp. Potrzebuję dodatkowej maszyny na bazie jako ładowarka ale nie chciałbym żeby pełniła tylko i wyłącznie taką funkcję. Przy koparce i wywrotkach hałdowanie towaru takie główne zastosowania.

Chesterx
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Lis 2013 14:44

Maszyna: Scania6x4/4/360/6x4/R420/8x4/R470 M Liebherr904

Firma: Usługi Transportowe Roboty ziemne żwir tłuczeń itp.


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez mechanior » 25 Paź 2017 23:55

To kup ładowarkę, przy tym samym udźwigu będzie prawie o połowę mniejsza... łatwiejsza w transporcie, bardziej zwrotna, tańsza w eksploatacji i zakupie.
Ja jestem tylko mechanikiem ale takie jest moje zdanie :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez dawidg2 » 26 Paź 2017 00:37

Dokładnie lepsza ładowarka do takiej roboty.
Tylko znów te mniejsze na hydrostacie więc i może nie tak silne jak na skrzyni.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez kysa » 26 Paź 2017 10:08

Romek maszyny z 2009, ja miałem od nowości do 2014 i jak pamiętam to miała ok 6k mth. Kolego nie powinieneś się zawieść, nie odbiegają pracą od maszyn bardziej znanych maszyn.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Chesterx » 26 Paź 2017 18:00

kysa napisał(a):Romek maszyny z 2009, ja miałem od nowości do 2014 i jak pamiętam to miała ok 6k mth. Kolego nie powinieneś się zawieść, nie odbiegają pracą od maszyn bardziej znanych maszyn.


Zobaczymy pojadę obejrzeć tą maszynę i wezmę jakiegoś operatora dusiciela koparko ładowarek :P , Co do tematu ładowarek też o tym myślałem ale mniejsze są słabsze, a jednak koparko ładowarka bardziej uniwersalna tak wydaje mi się. Muszę jeszcze raz porównać ładowarka vs koparko ładowarka ... plusy są tego rekina i możliwość wykopania czegoś na robocie.

Chesterx
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Lis 2013 14:44

Maszyna: Scania6x4/4/360/6x4/R420/8x4/R470 M Liebherr904

Firma: Usługi Transportowe Roboty ziemne żwir tłuczeń itp.


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Paź 2017 18:23

Bardzo żadko się zdarza ale można ładowarkę z rekinem również znaleźć.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Seba350 » 27 Paź 2017 19:54

Mam kop-ład na równych kołach - innej bym nie chciał - używamy jej głownie 90% do pracy przodem - załadunki, bez problemu łódki ładuje i to było najważniejsze. O jeździe w terenie nie wspomnę w stosunku do małych kół. Spalanie ?? Hmm maszyna 115KM nie spali tyle co 80KM, bo za darmo nie ma nic, ale robotę robi ...
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Chesterx » 30 Paź 2017 20:01

damman napisał(a):Pierwsze 2 takie wytluczone że szok, Cat ma zmienione sanki przesuwu, ciekawe czemu, New Holland z młotem, heh na bank do pełnego tulejowania. Cat stoi u handlarzy których koledzy z forum każą omijać z daleka. Jedynie ten hidromek spoko ale co to w ogóle za marka? Jakis turecki wynalazek

Kolego mógłbyś mi wyjaśnić jak poznałeś że sanki przesuwu były zmienione ?

Chesterx
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 27 Lis 2013 14:44

Maszyna: Scania6x4/4/360/6x4/R420/8x4/R470 M Liebherr904

Firma: Usługi Transportowe Roboty ziemne żwir tłuczeń itp.


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Paź 2017 20:43

Inny odcień farby

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Fiedzik » 16 Lis 2017 21:28

Koledzy mam pytanie. Odnośnie koparko ładowarki. Planuje również zakup na równych kołach do małej żwirowni i małego składu z węglem oraz składem budowlanym. Przy okazji mam nadzieję że będzie trochę na wynajem pod kostkę lub fundamenty. Co myślicie o tym pomyśle?

Fiedzik
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Lis 2017 20:28

Maszyna: Koparka Komatsu PW 200

Firma: Usługi stolarskie, żwirownia


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez zeppelin zm 15 » 16 Lis 2017 22:13

Jak duża ta żwirownia? Na żwirownię się nie nadaje bo zbyt mała łyżka. Reszta celów ok
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez dawidg2 » 16 Lis 2017 22:19

1m3 czy 1,1 to taka mała nie jest. Napisał mała żwirownia więc pewnie kilka aut.

W okolicy u mnie ma gościu koparke z 1m3 łyżką i ładuje. A to też mała żwirownia. Taka 1ha pewnie. Ładowałem tam teleskopem z łyżka 1,1m3 i spoko, chodź tylko 2 auta były. Jak pracowałem to też się dużo ładowało nieraz. Tak myślę że 100 ton spokojnie się załaduje na godzinę z taką łyżka jak nie trzeba daleko jeździć.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez zeppelin zm 15 » 16 Lis 2017 22:36

Koparka z taką samą łyżką co kop-ład to szybciej samochód załaduje bo tylko się obkręca i nie musi jeździć. Dać się wszystko da tylko to tak na pograniczu efektywności moim zdaniem. Jak przyjadą dwa czy trzy auta naraz to będą czekać trochę. Na taką kop-ład trochę kasy trzeba dać nie da się ukryć i pytanie czy skład węgla jest blisko żwirowni bo trochę się najeździ. Można pomyśleć aby kupić jakąś ładowarkę np hanomaga 44 lub 55 łyżka 2-2,5m3 i za 40-50tys spokojnie taką kupi. Drugą mniejszą na skład węgla i po sprawie bez robienia wycieczek pomiędzy żwirownią a składem węgla.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez Fiedzik » 16 Lis 2017 23:26

Żwirownia o powierzchni 1,5-2hektary 200 metrów od składu. 6 km dalej 1h teren z piaskiem leśnym. Mam też 0,75h łąki która nadaje się jedynie na staw a ziemia z wykopu jako czarnoziem. Dlaczego też koparko ładowarka bo szukał bym drobne zlecenia na fundamenty, czy inne drobne prace ziemne, zima odśnieżanie. Do tego biznesu wywrotka 2 osiowa ewentualnie 3.

Fiedzik
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Lis 2017 20:28

Maszyna: Koparka Komatsu PW 200

Firma: Usługi stolarskie, żwirownia


Koparko - ładowarka na dużych kołach

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Lis 2017 00:14

Jeśli chodzi o żwirownię to tak moim zdaniem na 70% się sprawdzi. Nie ma co się łudzić że do tego stworzona jest ładowarka. Duże wydobycie przewidujesz? Też mamy taką 2ha ale nie wyobrażam sobie ładowania kop-ład. Nie da się ukryć że nie ma złotego środka aby wybrać jedną maszynę do wszystkiego. W jednych zadaniach będzie sie sprawować lepiej a w innych gorzej.
PS. Napisz do moda o wydzielenie nowego tematu.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej