wibako

Konsultacja

Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 19:39

Witam.
Szukam włascicieli badz(obecnych) operatorow koparki VOLVO EW60E
Mam problem z moja maszyną i chciałbym zobaczyc jak działa inny egzemplarz zanim usłysze od serwisu
"TEN TYP TAK MA" I na tym zakończa się działania.
Z gory dziekuje i prosze o kontakt.

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Reklama

simmet

Re: Konsultacja

Postprzez dawidg2 » 31 Paź 2017 20:39

Napisz tu jaki masz problem

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 21:12

Czy jestes operatorem badz wlascicielem takiej koparki?
Sorki za to pytanie ale poprostu musze zobaczyc jak wizualnie pracuje ramie łyzki...Ciezko opisac oco mi chodzi...

-- 31 Paź 2017 20:12 --

Ok sprubuje opisac...
Otwierajac ramie łyzki do skrajnego punktu i zamykajac w pewnym momencie łyzka sie zatrzymuje na chwile(trudno powiedziec ile to trwa ale nastepuje widoczne zatrzymanie) i po chwili domyka z pelnym impetem (jebniec..ie). W tej samej pozycji (jakby) brakuje mi mocy przy kopaniu...
Cisnienie sprawdzone nawet lekko przewyzsza 225bar (ksiazkowe 216)...

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 21:36

Masz tzw. martwy punkt. Ramię opada najpierw grawitacyjnie do pionu a potem musi uzupełnić ubytek oleju z drugiej strony siłownika i dlatego jest takie (jebnie...cie). Są 3 opcje. Uszkodzone uszczelnienie w siłowniku, problem z zamkiem hydraulicznym lub z wydajnością pompy hydraulicznej. Znany problem z innych koparek.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 21:48

zamek hydrauliczny przepuszcza? Z tego co wiem to ma zadzialeac podczas naglej awari (np. peknieciu weza i uniemozliwienie opadniecie ramienia w sposob niekontrolowany). Wydajnosc pompy nie była sprawdzana.. Pompa w tej koparce mozna powiedziec ze sa 2 w jednej...ramie glowne daja 2 pompy ramie łyzki daje 1 pompa...zamiana wezy z pierwszego ramienia (2pompy) zapierdal.. az za szybko. suwak na rozdzielaczu sprawdzany zawory "szokowe" wymieniane na nowe.
Dodam ze odkrecajac waz od silownika po odpaleniu leci olej...nie przełaczajac na "work" nie ruszajac joystikami.niewielkie cisnienie 2 bary ale jest...wiec z kad? rozdzielacz nie powinien nic podawac dopoki nim nie sterujemy.

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 22:04

Siłownik sprawdzałeś? Ja bym się w pierwszej kolejności skupił jego uszczelnieniu wewnętrznym. Mieliśmy takie objawy w innej koparce dosyć starej to okazało się że na funkcji zamykania ramienia był dławik który był maksymalnie rozkręcony i nie spełniał swojej funkcji. Po odpowiedniej regulacji problem znikł.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 22:12

Teoretycznie (bez rozkrecania) byl sprawdzany przez serwis...Przemieniali weze cos zakladali (nie wiem co) bo siedzialem w kabinie I powiedzieli odpal sprzet rusz ramieniem jezeli jest przeciek to żygnie olejem. I nie zygnoł :)Po drugie siłownik nie ma roznej temperatury na koncach( a przy przecieku powinna byc wieksze temp) W teori...

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 22:25

Pierwszy raz słyszę o tych temperaturach.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 22:27

Pisze to co wiem...jakbym wiedział wiecej to by mnie tu nie bylo:)

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 22:36

A problem kiedy się pojawił?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 22:43

Najpierw przy kopaniu zauwazyłem ze brakuje jej(mocy?) Ale tłumaczyłem sobie ze twardy grunt(glina itp)...Pare dni pozniej ładowałem na auto (humus i reszte shitu) do wywozki i ramie wyciagnełem zeby wytrzepac syf ktory wpadł mi miedzy weze skarpowki...I tak stanełem i zaczełem ruszac tym ramieniem...Nic nie było przy niej grzebane wczesniej ani nic robione...150mtg wczesniej obsługa tylko...

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 22:54

A jesteś w stanie nagrać filmik i wrzucić tutaj aby było widać dokładnie?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 31 Paź 2017 22:55

filmik mam ale nie wiem jak go wrzucic tu :D

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez mechanior » 01 Lis 2017 01:13

Klasyka, niektóre maszyny po prostu tak mają i masz racje że szukasz konkretnego użytkownika tego modelu.
W niektórych maszynach ten efekt wyklucza dodatkowa funkcjonalność zamka hydraulicznego a zasada jest prosta: utrzymanie odpowiednio wysokiego ciśnienia po biernej stronie siłownika na tyle by zrównoważyło masę opadającego ramienia.
Problem widać na tym elemencie ponieważ jest to jedyny siłownik który w trakcie pełnego swobodnego ruchu NAJPIERW OPADA GRAWITACYJNIE jak wahadło a po minięciu martwego punktu WYKONUJE RUCH ROBOCZY POD GÓRĘ wymagający znacznej pracy, podczas gdy jego ruch w trakcie kopania tak naprawdę zawsze wymaga siły... więc zazwyczaj podczas pracy PROBLEM NIE ISTNIEJE. Użytkownicy zauważają to zachowanie dopiero... jak im się nudzi... a tak na serio to wtedy gdy wykonują nietypowe prace lub podczas załadunku materiału na transport.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 01 Lis 2017 10:29

Mechanior pewnie masz racje z grawitacja...Tylko czy nie ma nic wspolnego masa łyzki? jezeli wazy ona 300kg to sie zgodze....ale jezeli jest to łyźka "30" do kabli o wadze powiedzmy 60kg czy nie powinno byc mniej zauwazalne???(dodam ze nie dzieje sie to przy kazdym ruchu ramienia)
A dwa widział bym to od poczatku..mamy ja ponad rok wzieta nowka i jestem prawie w 100% pewny ze tak nie było...

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez mechanior » 01 Lis 2017 10:57

Tak naprawdę liczy się sam fakt obciążenia a nie jego wartość. Wahadło buja się niezależnie od tego czy waży 300 czy tylko 30kg.
Nie znam konstrukcji układu hydraulicznego twojej maszyny i nie potrafię powiedzieć co jest zachowaniem prawidłowym a co usterką czy niedomaganiem oraz czy są jakieś mechanizmy które miały by to zjawisko wykluczyć...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 01 Lis 2017 12:11

Mechanior a czy wydajnosc pompy tez może byc przyczyną?
Kiedy zwiekszam obroty na maxa (2600obr z tego co pamietam) wszystko działa płynnie....Zmniejszajac na minimum (1000obr?) moge policzyc do 3 dopiero sie całkowicie domyka. Pracuje na niej cały czas na 1600obr. nie miałem potrzeby zwiekszania...I wydaje mi sie ze to sa odpowiednie obroty zeby nie "katowac" sprzetu...

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Konsultacja

Postprzez zeppelin zm 15 » 01 Lis 2017 12:41

Na pewno ma wpływ ponieważ większe obroty większą wydajność to i ubytek oleju szybciej się uzupełni. Wydaje mi się że w starych koparkach rozwiązali to właśnie tym dławikiem.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Konsultacja

Postprzez czesciarz » 09 Lis 2017 00:59

wsiądź sobie do każdej innej koparki volvo, która ma w suwaku łyżki funkcje regeneracji. polega to na tym, że jeżeli zamykasz łyżkę na wyprostowanym ramieniu, opada ona grawitacyjnie do punktu w którym do jej dalszego zamykania grawitacja nie pomaga, a zaczyna przeszkadzać. Podczas takiego ruchu kanaliki w suwaku przepuszczają olej ze strony minusowej siłownika do strony plusowej. Objętość siłownika po stronie minusowej jest mniejsza niż po plusowej, więc różnica jest uzupełniana olejem tłoczonym z pompy. Warto dodać, że póki grawitacja opuszcza łyżkę pompa nie wzbudza się i jest ustawiona w położeniu minimalnego wydatku. Gdy grawitacja przestaje pomagać w zamykaniu łyżki, olej ze strony minusowej siłownika przestaje płynąć przez kanalik regeneracji w suwaku, pompa wzbudza się i zaczyna tłoczyć olej na stronę plusową siłownika. Jeżeli będziesz zamykać łyżkę skrobiąc na przykład o jakąś ścianę, tak że grawitacja będzie wyeliminowana łyżka będzie zamykać się równo. Jest tak w każdej koparce volvo kołowej i gąsienicowej. Ma to za zadanie oszczędzać energie. czym wyższe obroty silnika tym zjawisko zawiśnięcia łyżki w martwym punkcie będzie krótsze. Więc jeżeli dzieje się to tylko podczas zamykania łyżki w powietrzu to jest ok.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


Konsultacja

Postprzez operatorzg » 09 Lis 2017 05:42

Oszczedzanie energi...Nowa funkcja dostepna dla operatorow :D :D :D Z grawitacja masz pewnie racje tylko dlaczego nie dzieje sie to za kazdym razem? Nie raz grawitacja nie dziala na łyzke????Bzdura!!!

operatorzg
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 Paź 2017 19:21

Maszyna: Koparka/Ladowarka
(Volvo)

Firma: IGB


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej