wibako

Pomoc w opisaniu przycisków CASE Poclain 81P

Moderator: MARIO/MECALAC

Pomoc w opisaniu przycisków CASE Poclain 81P

Postprzez konrad5577 » 31 Paź 2017 15:09

Marka i model maszyny: CASE Poclain 81P
Rok produkcji: 1988
Numer seryjny: -

Witam.
Kupiliśmy ostatnio koparkę która wygląda identycznie jak Poclain 81P, ale ma malowanie i logo Case podobne do modelu 688. Na tabliczce ma jednak napisane Poclain, więc przyjmuję, że to ten model.

Z racji tego, że raczkuje w temacie i jest to pierwsza koparka to nie mogę odgadnąć czynności kilku przycisków.
I tu prosiłbym o pomoc. Dodam jeszcze, że nie wiem do czego służy taka wajcha koło prawej nogi (jest dookoła przykręcona taka blacha uniemożliwiająca poruszanie, wiec boję się ruszać) jak i przycisk koło lewej nogi (jakby do wciskania piętom).
reszta nieznanych mi przycisków jest na zdjęciach.

Jeszcze przy okazji zapytam. Ta koparka ma bieg wolny i szybki? Bo porusza się szybko przy pełnym gazie i w sumie ten jeden mi wystarcza, ale pytam z ciekawości.

https://zapodaj.net/d5138d5570692.jpg.html
https://zapodaj.net/8ab491036561d.jpg.html
https://zapodaj.net/30cd7670f3836.jpg.html
Ostatnio edytowany przez konrad5577, 01 Lis 2017 19:02, edytowano w sumie 1 raz

konrad5577
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 14:33

Maszyna: CASE 688

Firma: Brak


Reklama

simmet

Pomoc w opisaniu przycisków

Postprzez Szogun666 » 31 Paź 2017 23:22

Kolego przycisk na 1- szym zdjęciu jest od stabilizatorów. O ile się nie mylę to ręczne i automatyczne sterowanie. Jutro mogę dokładnie sprawdzić w książce od maszyny i napisać dokładnie.
Przycisk do wciskania nogą może służyć do odprężania układu hydraulicznego. przełącznik nr. 3 wydaje mi się że ma coś wspólnego z wysuwaniem i chowaniem ramienia.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Pomoc w opisaniu przycisków

Postprzez konrad5577 » 01 Lis 2017 18:48

Nie wiem o co chodzi z ręcznym i automatycznym sterowaniem stabilizatorów. Wiem, że stabilizatory się włącza wajchą po lewej stronie fotela. I po prostu działają.
Natomiast wysuwanie i chowanie ramienia jest pod lewym pedałem.

Jeszcze nie wiem jak sterować przednim siłownikiem. (Na osi skrętnej).

Szukałem książki od maszyny, ale nie mogę jej nigdzie pobrać. Wiesz może skąd ją wziąć?

konrad5577
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 14:33

Maszyna: CASE 688

Firma: Brak


Pomoc w opisaniu przycisków CASE Poclain 81P

Postprzez zeppelin zm 15 » 01 Lis 2017 19:08

O jakim siłowniku mówisz? Tylko że sterujesz pedałem ruchy ramienia a możesz np zmieni że tym samym pedałem możesz sterować inny ruch np zamykanie chwytaka...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Pomoc w opisaniu przycisków CASE Poclain 81P

Postprzez konrad5577 » 01 Lis 2017 19:13

Z tyłu są łapy/stopy, którymi steruje z przełącznika przy kierownicy. A z przodu jest siłownik z miejscem na łychę (tak przypuszczam). Chciałbym do tego dorobić pług, tylko właśnie nie wiem jak opuścić ten siłownik.

Jeśli chodzi o ten przełącznik który faktycznie wygląda jakby miał służyć do chowania ramienia, to jest to przełącznik chwilowy. czyli jak nacisnę do góry i puszczę, to wróci do pozycji środkowej.

Faktycznie wyprowadzenie na chwytak jest ale tym też nie wiem jak sterować. (Przewody zaślepione, więc nie będę kombinował)
Na razie zależy mi na tych przełącznikach ze zdjęć i na sterowaniu siłownikiem od pługu.

konrad5577
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 14:33

Maszyna: CASE 688

Firma: Brak


Pomoc w opisaniu przycisków CASE Poclain 81P

Postprzez Szogun666 » 01 Lis 2017 20:41

Kolego popatrz w bocznych schowkach zamontowanych w podwoziu czy nie nie ma bloku zaworowego do sterowania łapami i pługiem. Skoro siłownik jest to pewnie był i pług. Jak znajdziesz blok zaworowy to powinien być na nim wajcha do przełączania- łapy pług.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej