wibako

Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 31 Paź 2017 21:45

Mianowicie. Ponad rok temu kupilem koparke, nie miałem do niej skarpowko. Niedawno kupilem skarpowke i podlaczyem, przez dwa dni pracowala bez zarzutu, natomiast zaczelo ja zacinac i caly czas cisnie skarpowke w jedna strone, zaczelismy pukac w cewki przy (chyba rozdzielaczu) zaczelo dzialac plynnie po czym zmowu sie zacinalo. Tym razem w druga strone. Cewki przedmuchalismy i znowu zaczelo dzialac. Znowu zacielo, po czym teraz zrobilo tak, ze jeden przycisk dziala normalnie a drugi wgl. Nie wiem czemu ale pozniej przez moment oba przyciski dzialaly normalnie, a teraz znowu dzieje sie tak, ze dziala tylko jeden przycisk i slychac na wlaczonym zaplonie, ze.pracuje tylko jedna cewka. Gdy podlaczylismy na krotko z prostownika druga cewke ktorej przycisk nie dziala, okazuje sie, ze cewka dziala i skarpówka sie obraca. A w kablu ktory podpinamy pod cewke nie ma pradu(wczesniej przez.chwile byl i tak jak pisalem wyzej przycisk dzialal(sprawdzane probowka z zarowka)). Teraz stanalem na tym, ze jeden przycisk dziala a drugi nie i do cewki z góry wgl nie dochodzi prad, a cewka na krotko dziala. Ktos mi pomoze i podpowie, co moglo sie stac, bo juz mam metlik i wgl nie wiem o co chodzi. Komputer wariuje, czy jakis przekaznik, czy cos z cewkami ? nie mam juz pojecia. Ogolnie bylo duzo prob, zamienialem cewki itd itd. Objawy sa rozne. Raz cewki pracuja innym razem nie dochodzi prad, innym razem jest przez wszystko ok.

-- 31 Paź 2017 20:45 --

Dodam, ze przez moment bylo tak, ze gdy wcisnalem prawy przycisk to caly czas cisnelo w prawo, a gdy wcisnalem lewy przycisk to prawy odpuszczal, a lewy dzialal normalnie. Tak robilo przez kilkanascie minut. Po odlaczeniu i podlaczeniu kabli do cewek, znowu wrocilo do tego, ze dziala tylko jeden przycisk. Przypomne, ze na krotko podlaczona cewka dziala natomiast z.przycisku nie ma sygnalu.

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Reklama

simmet

Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez zeppelin zm 15 » 31 Paź 2017 21:46

Skoro cewki na krótko działają poprawnie i raz działa raz nie przełączając guzikami to albo w nich tkwi problem lub w instalacji. Przejrzyj instalacje.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 31 Paź 2017 23:54

Tak zamierzam zrobic. Pytanie, czy pod koparke mozna podpiac komputer, ktory cos powie ?

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez zeppelin zm 15 » 01 Lis 2017 08:03

Oj tego to ja ci nie powiem...

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez Pisak312 » 01 Lis 2017 10:29

Rozkrec joystick i tu szukaj przyczyny ile razy mielismy podobny problem tyle razy albo przerwany byl kabel ktory idzie do dzoja albo wypracowane byly guziki

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 02 Lis 2017 14:31

Wlasnie tez zastanawiamy sie nad przyciskami. Ogolnie, mielismy rozkrecony joystick i kable wygladaja ladnie. Ewentualnie przyciski, chociaz po wcisnieciu jest slychac odglos, ze przycisk jakby odbija. Jak najlepiej sprawdzic, czy to wina przyciskow ?

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Lis 2017 16:16

Przycisk może odbijać ale może nie zwierać styków. Są to dwupinowe przyciski? Jeśli na jednym kablu jest prąd to przy przyciśnięciu guzika prąd powinien się znajdować na drugim styku. Ot to cała filozofia. Kabelek z żarówka w dłoń lub miernik do prądu i sprawdzić.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 02 Lis 2017 16:46

Dzieki za pomoc. Faktycznie nie pomyslalem, zeby tak zrobic. Jak zjade koparka do domu o sprawdze, bo teraz na budowie jak znowu cos padnie to nie bede mial czasu zeby naprawiac. Jeszcze jedno pytanie. Ponoc slyszalem, ze do hydrauliki mam lac olej silnikowy.? Gdy dolewalem olej, to moim zdaniem w zbiorniku byl olej hydrauliczny i tez taki dolalem. Kupuje olej hydrauliczny dobrej firmy. Czy nast razem dolewac olej silnikowy, czy hydrauliczny?

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Lis 2017 17:55

Chcesz komuś podziękować to wciskasz czerwony guzik. Są strony internetowe gdzie po wpisaniu odpowiednich danych maszyny wyskoczy ci jakie oleje są zalecane przez producenta.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez Pisak312 » 02 Lis 2017 20:55

U mnie jest silnikowy kable sprawdz tak jak pisal kolega wyzej metoda prob i błędów sa trzy ... czerwony , szary i żółty , czerwony +szary lyzka idzie w jedna strone ,czerwony + żółty śmiga w druga , wygladac moze ladnie a moze byc przerwany tak samo guziki wygladaja jak nowe a nie dzialaja...

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez lukas76pl » 06 Lis 2017 17:21

Koledzy powyżej wyczerpali temat prawie do końca. Bardzo często w miejscu zginania dżojstika kabelki się wyciągają. Izolacja wygląda na całą ale w środku przewód jest przerwany. wystarczy pociągnąć za kabel i zostaje w ręce ale to na pewno nie jest powód że ruch się nie wyłączał. Tutaj raczej jakieś problem na cewkach ( tak jak szukałeś ) albo na suwaku rozdzielacza. Jeżeli chodzi o komputer to można go podpiąć ale w tych maszynach nie za wiele przez komputer można zrobić, a na pewno nie pokaże skarpówki. Olej do hydrauliki radziłbym Ci lać silnikowy ponieważ pod ten olej zostały skonstruowane pompy. Teoretycznie można pracować na hydr. ale w lato mogą być problemy z wydajnością maszyny i na pewno pompa szybciej się zużyje.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 07 Lis 2017 11:08

Dzieki za pomoc. W tej chwili kopie w szalunkach. Jak zjade do domu to podepne skarpowke i bede probowac rozwiklac zagadke. Co do oleju, to ja dolalem juz jakis czas temu okolo 20 L oleju hydraulicznego, ponoc dobrej firmy(gulf). Wczesniej nie wiem, jaki olej byl wlewany. Jak na razie nie mam zastrzezen do hydrauliki. Jak zalecacie, zmienic jak najszybciej na olej silnikowy, czy pozostac przy tym co wlalem i nast razem dolewac olej zalecany? Jesli silnikowy to jaki wlac(marka oleju itd.) ? 15w40 ?

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez lukas76pl » 15 Lis 2017 19:47

Na pewno 15W40 a marka zależy od Twojej zasobności. Pamiętaj że im lepszy tym dłuższa żywotność maszyny. Kiepskie oleje potrafią się pienić
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Problem ze skarpowka Liebherr 316L

Postprzez aadik_17 » 27 Sty 2018 13:55

Problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za pomoc. Przyjechał serwis i po analizie okazało się że kable były połamane przy dole joysticka. Trzeba było wymienić cały komplet od delty p, przycisków i czujnika zbliżenia, bo w tym joysticku wszystkie funkcje zacinaly. Co do oleju serwis sprawdził i moja maszyna wyjechała na oleju hydrauliczny a sam serwisant powiedział że mam lać olej hydrauliczny, bo jest dużo lepszy od oleju silinikowego. A żeby powiedzieć jego wnioski na ten temat to musiałbym się bardzo rozpisać. Mogę zostawić numer i można zadzwonić i on podpowie na temat oleju stosowanego w układzie hydraulicznym. Ogólnie gościu bardzo obeznany i przez telefon może pomóc w naprawach i udzielić informacji.

aadik_17
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 31 Paź 2017 21:28

Maszyna: Liebherr 316 Litronic

Firma: Prywaciarz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kruk76 oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej