wibako

Problem z obrotem

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Problem z obrotem

Postprzez Thygerrr » 18 Gru 2017 20:45

Ciała obce były bo właśnie robiłem tak jak napisałeś, wybrałem cały smar ile się dało i były w nim elementy zębów, teraz umyję to jakąś ropą i muszę gdzieś wałek dorobić Arciu :D
P.S przez jakiś czas była zdjęta osłona(blacha) pod koparką, podejrzewam że jakiś kamyczek wpadł nie tu gdzie trzeba no i jest jak jest, Przestroga dla innych

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Problem z obrotem

Postprzez mechanior » 18 Gru 2017 23:41

Kamyczek raczej nie jest w stanie zagrozić takiej przekładni, zmieli go na pył. Oczywiście nie jest to zdrowe i należy się wystrzegać takich przypadków, ale nie wierzę żeby to była przyczyna wyszczerbienia zębów, podejrzewam przekroczenie granicznego zużycia zębów, im są cieńsze tym mniej wytrzymałe i tym gorzej się zazębiają...

Z dorobieniem tego wałka będziesz miał gruby problem ponieważ mało z tego że jest pusty to na dnie wydrążonego otworu znajduje się wieloklin w którym zamocowany jest wałek napędzający silnika gerotorowego...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z obrotem

Postprzez Thygerrr » 19 Gru 2017 12:54

Mam dobrą firmę która mi to zrobi, teraz kwestia rozebrania tego ustrojstwa :roll:

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Problem z obrotem

Postprzez mechanior » 19 Gru 2017 23:45

Odkręcasz 4 śruby i rozbierasz.... :mrgreen:

Na a zanim zamówisz wałek pokaż im te zdjęcia:

Autor postu otrzymał pochwałę
Załączniki
IMG_20171219_160212.jpg
IMG_20171219_160301.jpg
IMG_20171219_160310.jpg
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z obrotem

Postprzez Thygerrr » 20 Gru 2017 09:52

Zdjęcia się przydadzą dzięki, do jakiej wartości HRC może być nawęglony wieniec i wałek?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Problem z obrotem

Postprzez mechanior » 20 Gru 2017 15:53

Nie mam pojęcia, od dawna już nie dorabiam żadnych takich elementów, może Arek podpowie, on ma kolosalne doświadczenie w obróbce metalu.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z obrotem

Postprzez Arcio » 21 Gru 2017 00:10

Thygerrr napisał(a):do jakiej wartości HRC może być nawęglony wieniec i wałek?

Z tym nawęglaniem sobie podaruj, tylko hartowanie indukcyjne, HRC w granicach 55-58, na stali 40H trudno osiągnąć więcej, uzębienie ma być szlifowane po hartowaniu, pasowania pod łożyska również mają być szlifowane.
Przepraszam, ale nie wiem w ogóle po co to pytanie, to po prostu nie Twoja sprawa - oddajesz stary wałek jako wzór do firmy, która zajmuje się produkcją kół zębatych i do nich należy zdjęcie wszystkich wymiarów łącznie z modułem uzębienia i pomiarem twardości. Mają wykonać według wzoru jak oryginał.
W odpowiedzi na Twoje PW, które wysłałeś do mnie kilka dni wstecz podałem Ci kto to zrobi, za ile itd i będzie zgodnie z procesem technologicznym przewidzianym przy produkcji kół zębatych.
Nie spodziewaj się, że ktoś Ci zrobi ten wałek za powiedzmy 700zł.
Powyższa wypowiedź dotyczy dorobienia wałka natomiast wieniec trzeba wymienić i jak tego nie zrobisz to lepiej nie rób nic bo szkoda kasy na dorabianie tego wałka.
PS Ten ślepy wielowypust w środku trochę mnie przeraża - chyba bez elektrodrążarki się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Problem z obrotem

Postprzez mechanior » 22 Gru 2017 00:24

powiem ci Arek że jak mi Bob rzucił kwotą 2500 za ten wałek to wcale nie wydało mi się to przesadą zwłaszcza że do CATa za zwykły wałek do 301.8C w wersji w której oryginalnie NIE MA CZĘŚCI ZAMIENNYCH, wołali swojego czasu ponad 2000 peelenów plus VAT oczywiście... a cały hydromotor który powinien być wg CATa wymieniany przy tej okazji jakieś 7500...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z obrotem

Postprzez Arcio » 22 Gru 2017 01:08

mechanior napisał(a):Bob rzucił kwotą 2500 za ten wałek

Wiesz kwota w u autoryzowanego przedstawiciela jest zawsze wyższa, ja uważam, że wykonanie takiego wałka powinno się zamknąć gdzieś w 1500-1700zł przy założeniu, że dorabiamy jedną sztukę. Przy większych ilościach może z 2 stówki by się jeszcze urwało, ale z drugiej strony kto zamrozi niemałą kasę na większą ilość i nie wiadomo kiedy to się sprzeda.
mechanior napisał(a):cały hydromotor który powinien być wg CATa wymieniany przy tej okazji jakieś 7500..

Ten sposób rozumowania to codzienność w ASO i tu CAT raczej nie jest wyjątkiem np do Yanmarów też wałki nie występują jako oddzielna część.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej