wibako

Zeppelin M19

Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 14 Sty 2018 12:41

Witam kolegów ze znajomością tematu i ew. mogących cokolwiek pomóc. Mam mały(?) problem z maszyną do złomu - Zeppelin M19. Wolno działa podnoszenie głównego ramienia i obrót rotatora. Z lewym dżojstikiem tego problemu nie ma - działa "normalnie" obrót i podnoszenie części ramienia.Po rozgrzaniu oleju przestaje na wolnych obrotach działać część prawego dżojstika - nie reaguje obrót rotatora,nie działa podnoszenie kabiny i nie działa wspomaganie.Po mocniejszym "przegazowaniu" coś "psztyka" za kabiną (póki co nie sprawdziłem co)i problem niknie! Następnym problemem jest w ogóle wolna jazda - hamuje na byle przeszkodzie. I jeszcze problem z podporami - bez względu,czy wcisnę podnoszenie tylnych podpór,czy przednich,"ruszają" - choć niekoniecznie równomiernie - wszystkie cztery! Jeśli ktoś może i zechce coś doradzić - będę wdzięczny.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Reklama

simmet

Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Sty 2018 14:36

Rotatora masz sterowany z góry w joyu? Jeśli tak to za to odpowiada mała pompka przy silniku. A hamulce masz dobre? Ciśnienie sterowania by przydało się zmierzyć oraz nieszczelności na bloku hamulcowym. Jak często słyszysz "syknięcie" pod kabiną kiedy doładowuje akumulatory hamulcowe?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 14 Sty 2018 19:30

Tak - rotator jest w dżojstiku od góry - jakby przełącznik do lampy w kablu. Wiem,że w silniku jest pompa - właściwie dwie ze sobą skręcone z oddzielnymi zasilaniami i wyjściami -niedawno uszczelniałem pierwszą,bo zaczął olej z hydrauliki przeciekać do silnika.Może trzeba będzie zmierzyć ciśnienie z tych pomp (nie bardzo wiem,gdzie mierzyć) i ewentualnie wymienić/ zregenerować. Hamulce niełatwo mi sprawdzić,ale może faktycznie coś z tym jest,bo maszyna "ciężko" jeździ. Niby mało,po utwardzonym placu (przeładunki złomu),ale problem istnieje i może być związany z hamulcami.

-- 14 Sty 2018 18:30 --

A i jeszcze co do tego syknięcia za kabiną - właściwie nie bardzo wiem,o co chodzi i jak to w ogóle sprawdzić z tymi akumulatorami hamulcowymi

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Sty 2018 21:03

Jeżeli akumulatory są dobre to jest słychać syknięcie raz na kilka minut. Jeśli są do dupy lub problem z zaworem hamulcowym to słychać jest to bardzo często. Jak u ciebie z tym?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 14 Sty 2018 21:11

No właśnie nie bardzo słyszałem do tej pory jakiekolwiek syki. Maszyną robię dopiero od sierpnia 2017r.Czasami pracuje 2-3 godz. w tygodniu,Raz - dwa razy w miesiącu załadunek ok 21,5-2 godz.A ponieważ mam natłok innych zajęć (firma jest moja,branża zróżnicowana),nie zająłem się tym wszystkim tak "z czuciem",a fachowców w tym temacie w okolicy brak (wieś na pograniczu małopolski,śląska i świętokrzyskiego). Z jazdą jest taki problem,że czasami ruszę coś w okolicach bezpieczników,niekoniecznie "czując" konkret,czy to bezpiecznik,czy przekaźnik i...maszyna rusza o wiele żwawiej.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Sty 2018 21:20

Masz pokrętło od trybu pracy? M E A? Bez braku czasu nie bardzo da się koparką naprawić... Musisz usiąść i posprawdzać tam gdzie rusza czy może jest jakiś kabel luźny lub styki zaśniedziałe..
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 14 Sty 2018 21:33

Maszyna trochę w życiu wypracowała,choć nie u mnie. Jest z 1993r. i nie wszystko chyba jest tak,jak powinno. Nie bardzo wiem,gdzie to ustawianie trybu pracy mogłoby być,choć jak poprzedni właściciel przekazywał ja mojemu synowi,pytał go,czy chce mieć szybszy obrót,czy pracę ramieniem. Syn nie bardzo wie,gdzie i czym on to ustawił. Spróbuję się z nim skontaktować,może coś podpowie. Wdzięczny jestem,że poświęcasz mi tyle czasu. Faktycznie należy tej maszynie poświęcić trochę czasu,ale teraz akurat okres zimy,a złomu - jak na moje możliwości - mam sporo i muszę to ogarnąć.Ale już postanowiłem,że nie odpuszczę i dlatego tutaj marudzę.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Sty 2018 22:21

Na desce rozdzielczej obok stacyjki. Wrzuć fotkę panelu :) nie ma za co. Jak mogę coś pomóc chętnie pomogę :) a jak będziesz chciał podziękować kiedyś to przy danym poście masz czerwony przycisk pochwała :D podejrzewam że sporo coś jest nakombinowane przy niej skoro poprzedni właściciel robił takie triki.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 15 Sty 2018 19:29

Witam - dziś jakieś zdjęcia zrobiłem,ale chyba zbyt dużo się nie nawojuje.Te całe akum.hamulcowe,to za kabiną jest chyba taka bańka i tam są jakieś dwa elektromagnesy. Muszę kiedyś w cieplejszy dzień znaleźć więcej czasu - przyjrzeć się temu i wtedy może coś więcej 'rozwiążemy". Tam przy bezpiecznikach kabelków naplątane,że taki laik jak ja nie bardzo może się w tym połapać. Muszę to wszystko przedmuchać,poczyścić co się da i zapryskać jakimś środkiem do instalacji.Pozdrawiam
Załączniki
getattach,mid,53197,mpid,3,min,1,uid,cf26304f1f8d88fc.jpg
getattach,mid,53197,mpid,3,min,1,uid,cf26304f1f8d88fc.jpg (17.64 KiB) Obejrzany 5263 razy
getattach,mid,53197,mpid,4,min,1,uid,cf26304f1f8d88fc.jpg
getattach,mid,53197,mpid,4,min,1,uid,cf26304f1f8d88fc.jpg (17.6 KiB) Obejrzany 5263 razy

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2018 21:09

Nie wiem czy to pokrętło co jest pod gniazdem zapalniczki. Te po lewej stronie masz od świateł tak? Próbowałeś się skontaktować z tym poprzednim właścicielem?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 15 Sty 2018 22:21

Nie kontaktowałem się,bo.....brakło czasu. A to pokrętło faktycznie może być od tego ustrojstwa - tylko mam wrażenie,że ono nie działa - może się mylę,jutro spróbuję to w jakiś sposób sprawdzić w miarę dokładnie. Natomiast to z lewej strony faktycznie jest od świateł,które de facto nie działają.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Sty 2018 22:34

viewtopic.php?f=32&t=20862&hilit=Zm19&start=20 poczytaj sobie ten temat jest tam trochę opisane o tym.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 16 Sty 2018 17:48

No i niby to pokrętło po prawej stronie ma 3 pozycje,ale muszę w wolnej i spokojnej chwili sprawdzić,jakie i czy w ogóle dochodzą tam przewody,bo mimo przełączania - reakcji nie widać.Teoretycznie działa wszystko,tyko niektóre rzeczy,jak właśnie jazda,obrót rotatora i podnoszenie głównego ramienia - moim zdaniem - zbyt wolno.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 16 Sty 2018 18:04

Także jak znajdziesz wolną chwilę to daj znać co udało Ci się zrobić.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 23 Cze 2018 14:38

Jasne i tak będę raczej potrzebował jakowejś porady,a widzę,że mam do czynienia ze znawcą tematu.I pytałem syna,co to było z tym "ustawianiem" przy przekazywaniu maszyny,to dokładnie nie pamięta,ale pracownik poprzedniego właściciela ponoć gdzieś w okolicach silnika ustawiał pracę na obrocie.Musi się pogoda uspokoić - maszyna stoi na wolnym powietrzu,a ja mam wiele innych spraw na głowie z początkiem roku i na razie odpuszczę trochę temat - do następnego i pozdrawiam.

-- 23 Cze 2018 13:38 --

Cześć/dzień dobry - bez mała pół roku upłynęło od moich pytań co do tego ZM 19. Nic właściwie się nie zmieniło i nic - oprócz pracy - dobrego ten sprzęt na razie nie widział.było zimno i mokro. Od połowy kwietnia natłok roboty ze złomem i nie bardzo jest kiedy na spokojnie cokolwiek posprawdzać - pominę moją nieznajomość tematu. Ale nie wspominałem,że jak maszyna mi grzała olej - sprzęgnąłem na stałe przepływ oleju w napędzie wentylatora. Niestety - zanim doszedłem,jak to zrobić - poruszyłem w 'okolicy' kilka innych śrub i zastanawiam się,czy tam czegoś nie przesterowałem,co spowalnia pracę głównego ramienia.Bo na pewno miałem problem z przesterowaniem pracy lewym dżojem - musiałem poprawić,bo szarpało. Jak olej zimny - pracuje jako tako,po rozgrzaniu - wolno,zbyt wolno.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Cze 2018 15:15

Ciężko ci cokolwiek pomóc bo nie wiadomo gdzie grzebałeś co kręciłeś...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin M19

Postprzez Patrolowiec » 23 Cze 2018 16:01

Raczej - w poniedziałek postaram si ę zrobić zdjęcie tych punktów,gdzie mieszałem i na spokojnie to ogarnąć,bo może wreszcie będę miał trochę czasu, ale dzięki za odzew.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Zeppelin M19

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Cze 2018 16:07

Czekamy na zdjęcia...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zeppelin M19

Postprzez TRANSKOP81 » 23 Cze 2018 22:38

Kręcenie na pałę wszystkim spowoduje że to właśnie zeppelin pójdzie do kontenera ,blokowanie na stałe wentylatora to głupi pomysł trzeba znaleźć przyczynę nagrzewania się hydrauliki ,poza tym usterek opisujesz zbyt wiele i chaotycznie aby można bylo Ci pomóc na odległość ,podstawowa sprawa czy działa układ setronic? Czyli sterowanie wydajnością pompy głównej ,pasowało by też zmierzyć najpierw ciśnienie sterowania

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej