ketral
wibako
BSL TURBO
klinikamaszyn

Cewka gaszenia Deutz

Moderator: mechanior

Re: Cewka gaszenia Deutz

Postprzez kwak » 29 Sty 2018 23:05

Ja mam zamiar iść w drugą stronę i przerobić na linkę .Zgłębiałem trochę temat i znalazłem informację ,że cewki gaszenia które stosowane są w lublinie często padały nie wiem z jakiej przyczyny ale padały dlatego też zaczęli ludzie przerabiać na linki te zacne pojazdy . W trakcie poszukiwań zamiennika gaszaka doszyłem do informacji,że producent cewek do lublina produkuje też cewki na 24V.Przeglądałem też chińskie strony są gaszaki różnego rodzaju ale jak nie miałem tego w łapce to nie jestem w stanie tego ocenić . Jak znajdę gdzieś schemat zeppelina i podłączenia org. cewki to go wstawię. Czy możesz zrobić zdjęcia jak masz rozwiązane gaszenie na linkę oszczędzi mi to kombinowania .Nie jest to moja maszyna tylko kolegi i nie znam wszystkich rozwiązań jakie tam występowały (w originale były gaszone na linkę? Czy to jest jakiś domowy wynalazek ) Używka cewki gaszenia do zeppelina to ok. 1200 netto.
U Niemca brązowy to masa
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

• Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 3

Maszyna: New Holland LB115

Reklama

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Sty 2018 23:19

Linka raczej Ori w sumie przy silniku już ją wyrzuciłem bo jestem w trakcie montowania cewki. Linka idzie od tyłu silnika zamocowana na płaskowniku pancerz a linka idzie do źwigienki z tyłu pompy wtryskowej. Super by było jakbyś znalazł ten schemat bo może gdzieś jest kawałek instalacji do której mógłbym się wpiąć. Jak wygląda Ori cewka?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Zeppelin Zm 15, Hanomag 44 C Hanomag 50 E

Firma: Wspaniała

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez kwak » 29 Sty 2018 23:33

Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

• Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 3

Maszyna: New Holland LB115

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Sty 2018 23:41

Ta z linku co podałem wygląda baaardzo podobnie i ma taką samą osłonę gumową. Z prawej strony obok joya czerwona dźwigienka. To jeszcze jest to zrobię fot. W zeszłej starszej koparce też wywaliliśmy linkę a zastosowaliśmy cewkę od rozrusznika malucha która była załączona guzikiem. chciałeś zgasić to przyciskałeś guzik i podawałeś prąd na cewkę. Chodziło 4lata bez problemu.

-- 29 Sty 2018 23:41 --

W Deutz 5 jest inna pompa wtryskowa i w innym miejscu jest dźwigienka od gaszenia.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez dawidg2 » 30 Sty 2018 00:05

w wózkach widłowych linde z silnikiem deutza jest gaszenie linką

dawidg2
Fachoperator

• Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 90

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez Kamal » 30 Sty 2018 10:38

Tu masz elektryczne możliwości.
Cewka z przodu i mechanizm gaszenia. Może być też z tyłu. Zależnie od miejsca. Może być na stałe pod napięciem, a może dostać prąd tylko do gaszenia.
Druga możliwość to zawór odcinający paliwo i trzecią to mechanizmy od wycieraczek o których. Pisałem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Załączniki
Screenshot_20180130-103140.png
I zmodyfikowany silnik od wycieraczek.
Screenshot_20180130-103137.png
Zawór elektromagnetyczny.
Screenshot_20180130-103133.png
Typowy najbardziej spotykany mechanizm gaszenia.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2018 20:23

Pochwalę się jak wyżeźbie w swoim wykonaniu :D

http://zmniejszacz.pl/galeria/5a81e8b9a ... y/10830118

zeppelin zm 15
Fachoperator

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez raudek » 12 Lut 2018 20:36

Brawo. Dałeś radę. Przerabiałeś bardzo instalację?

raudek
Młodszy operator

• Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 8

Maszyna: Mecalac mtx12

Firma: Mar-bud

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2018 21:55

W sumie to nie przerabiałem tylko musiałem dołożyć. Jeden kabel od rozrusznika do cewki jeden do masy (obudowa silnika) i jeden od stacyjki w pozycji "I" . Kabel nie idzie bezpośrednio do stacyjki tylko przez przekaźnik aby nie obciążać styków stacyjki. Oczywiście bezpiecznik również jest. Najwięcej kombinacji było z montażem ponieważ musiałem odwrócić kierunek działania cewki. Chciałem też aby wyglądało to dość schludnie oraz żeby się nie rozpadło po jakimś czasie i żeby nie było wstydu się tutaj pochwalić :mrgreen:

zeppelin zm 15
Fachoperator

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez mechanior » 14 Lut 2018 00:00

Po prostu ORYGINAŁ :mrgreen:
Ciekawe jak długo niemiaszki kminiły kształt tego gumowego mieszka... od samego początku jest to dla mnie zagadka... w dodatku działa!
MECHANIOR - 607848317
CATERPILLAR
SKLEP - 607848217

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

• Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 714

Maszyna: Caterpillar Yanmar

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT i Yanmar

Cewka gaszenia Deutz

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Lut 2018 00:06

Narazie działa zobaczymy jak długo :D no prawie oryginał :mrgreen: mam satysfakcję że coś jestem w stanie sam wymyśleć i zrobić oraz w dodatku jak mówisz DZIAŁA! :banan:

zeppelin zm 15
Fachoperator

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

eRobocze

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej