wibako

Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Moderator: mechanior

Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Postprzez Coval » 20 Lut 2018 22:28

Od źle skalibrowanego pedału hamulca wyrzuca błąd-zwarcie na cewce jazdy ? Dziwne trochę...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Reklama

simmet

Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Postprzez mariiio18 » 12 Mar 2018 19:51

Problem się rozwiązał winny był sterownik który nie podawał minusa (masy) na cewki stąd ten błąd o zwarciu na cewkach Zrobiłem mostek miedzy przewodem minusowym a wyjściem minus na cewki co przyczyniło się że ładowarka jeździ. Lecz gdy na obrotomierzu przekroczy 1500 RPM to wyskakuje błąd i nie chce jeździć Zastanawiam się czy jeszcze trzeba skalibrować pedał gazu . Program udało mi się ściągnąć lecz potrzebuje jeszcze wsadu do merlo sterownik s1x

mariiio18
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 Lut 2018 12:57

Maszyna: MERLO P40.7 CV

Firma: BIT S.A.


Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Postprzez Coval » 16 Mar 2018 00:17

To jeszcze jest coś nie tak. Nowy sterownik uszkodzony? Po co Ci wsad do nowego sterownika? Wysypał się? Czy nie podaje minusa bo nie są spełnione warunki?
Jesli wyrzuca błąd powyżej 1500 obr/min, możliwe że czujnik obrotów z którym współpracuje ten system jest uszkodzony lub generuje zakłócenia.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Postprzez mariiio18 » 16 Mar 2018 16:58

Potrzebuje dokładnie plików z rozszerzeniem tcf dla programu WinGpi pod sterownik S1X Dzięki tym plikom można przeprowadzić dokładniejszą diagnozę bądź ewentualnie skalibrować pedał sprzęgła albo gazu Pliki które uzyskałem z programem są pod Susmic 12 więc nic mi nie dają

mariiio18
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 Lut 2018 12:57

Maszyna: MERLO P40.7 CV

Firma: BIT S.A.


Merlo P40.7 CV Brak Jazdy

Postprzez framer » 25 Cze 2018 01:03

Cześć mariiio 18,

Czy masz jeszcze pliki tcf i WinGPi dla Susmic 12 ?
Mam taki sterownik w Merlo i poszukuję żeby skalibrować inching pedał hamulca.

Przy włączeniu jazdy do tyłu jest OK, ale przy włączeniu jazdy do przodu, jedzie od razu i nie reaguje kompletnie na hamulec, inching. Zatrzymać można tylko przez wyłączenie kierunku jazdy.

framer
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Maj 2018 23:48

Maszyna: Merlo 36.7

Firma: Firma budowlana


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej