wibako

Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Postprzez maruda85 » 02 Kwi 2018 10:11

Witam (jestem nowy proszę o wyrozumiałość)- Temat załączyłem w tym dziale bo dotyczy maszyny CASE (brakuje działu w koparkach) w razie problemu proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu
Tak jak w temacie koparka gąsienicowa Case cx 50 rocznik 99 (nr.seryjny dopiszę później) Chodzi o obracanie ramieniem, naciskając pedał wypycha tłok - ramię obraca w lewo, naciskając drugi pedał nie cofa ramienia. Znajomy mówił że tłok ok winą może być elektryka. Zastanawiam się czy może nie wina rozdzielacza.
Wszelaka pomoc potrzebna TEŻ odnośnie DTRki ewentualnie schematu instalacji stosowanych olejów, filtrów, smarów no wszystkiego. Informacje na temat polecanych sklepów z częściami gdzie nie wcisną bubla a doradza ( w lokalizacji Kraków, Nowy Targ)
Wie ktoś może jaki jest orginalny nr.lakieru chodzi o taki pseudo pomarańczowy.

maruda85
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 31 Mar 2018 16:01
  • Miejscowość: Szczawnica

Maszyna: Case CX 50

Firma: Osoba prywatna


Reklama

simmet

Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Postprzez Brandix » 02 Kwi 2018 10:22

Co do dtr - spróbuj się rozejrzeć w tym dziale: viewforum.php?f=41
Temat powinien być założony raczej w dziale minikoparek (administracja pewnie przeniesie).
Co do problemu - nie znam tej maszyny, ale wydaje mi się, że za sterowanie skrętem ramienia odpowiada 1 pedał (we wszystkich minikoparkach, na jakich dotąd pracowałem tak było - pedał z prawej strony (na ogół wahliwy prawo/lewo, ale gdzieś też widziałem przód/tył), działający w 2 strony - naciśnięcie w 1 obrót w lewo/naciśnięcie w 2 stronę - obrót w prawo). Drugi pedał był do sterowania osprzętem dodatkowym (linie dodatkowe na ramieniu).
Nie znam twojej maszyny, ale wydaje mi się, że będzie podobnie.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Postprzez maruda85 » 17 Kwi 2018 09:09

Temat obrotu ramienia rozwiazany.
POSZUKiWANE są pedały do tej maszyny Nie mogę znaleźć nr. części Jest to cały system połączony na walki ( 2 pedały i 2 drążki od sterowania gąsienicami ) Jeśli ktoś posiada informacje na ten temat proszę o pomoc.
Jest jeszcze sprawa oleju hydraulicznego - jaki dobrać. Są wyszukiwarki ale oleju silnikowego.

maruda85
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 31 Mar 2018 16:01
  • Miejscowość: Szczawnica

Maszyna: Case CX 50

Firma: Osoba prywatna


Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Kwi 2018 10:34

A może napisz jak rozwiązałeś problem? Przyda się innym...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Case cx 50 nie cofa tłoka od obrotu ramienia

Postprzez maruda85 » 13 Maj 2018 21:13

Przepraszam za zwłokę.
Śmieszna sprawa właśnie, poprzedni właściciel nic się nie znał. W kabinie są dwa drążki bez pedałów (pewnie ktoś uszkodził i wywalil, obecnie ich poszukuje gdyby ktoś mia na zbyciu to odkupie) gość myślał że jeden przesuwa ramię w prawo a drugi w lewo, ja tego nie sprawdziłem przy zakupie i tak nastawiałem się na remont. Wyszło że pedał działa w dwie strony i cofa ramię normalnie czyli usterki nie było tylko niewiedza.
Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

maruda85
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 31 Mar 2018 16:01
  • Miejscowość: Szczawnica

Maszyna: Case CX 50

Firma: Osoba prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej