wibako

Case 580sr proszę o pomoc

Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez boniuu » 17 Maj 2018 18:53

Marka i model maszyny: Case 580sr
Rok produkcji: 2008

Witam dwa tygodnie temu zakupilem case 580sr 2008r. Wcześniej miałem sk.
Mam pare pytań i mam nadzieje ze znajdzie sie jakas osoba ktora pomoze rozwiązać moje problemy
1.najwazniejsze mam problem z gazem a mianowicie jak koparka jest na wolnych obrotach to gaz nozny przy wcisnieciu na maxa wkreca silnik na 1600 obrotow. Ale jeżeli ustawie reczny gaz na 1100 obrotow to gaz nozny wkreca wtedy koparke na pelne obroty, gdzie szukac przyczyny?

2.Nie działa przycisk sprzegla na joysticku gdzie szukać przyczyny? Sprzeglo na drążku biegow działa.

3. Chodzi o przełącznik załączania 4x4 guzik zalacza napędy, ale jak sprawdzalem hamowanie na 4 to nie działa, na jakiej pozycji ma być na przejazdach?

4.Jak zalacza się grzanie swiec? Bo przekręceniu stacyjki nie świeci żadna kontrolka.

5.skrzypia hamulce ale dopiero po przejechaniu gdzieś 200m. Czytałem że ludzie piszą o wymianie oleju i dodaniu jakiegoś dodatku. Jaki olej zalać jaki dodatek i w jakiej ilości?

6. Gdzie szukać brzeczka cofania? Bo nie działa.

7. Nie ma prądu na kablach z koguta i który to jest włącznik? Bo przy po prawej strony kier. Taki żółty zalacza pływająca łyżkę a reszta?

Dziękuję bardzo za pomoc

boniuu
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 06 Gru 2010 20:27
  • Miejscowość: pszczyna

Reklama

simmet

Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez Brandix » 20 Maj 2018 11:18

Podaj e-mail, to wyślę Ci DTR'kę, co do przełączników itp.

-- 20 Maj 2018 10:15 --

1. Tam masz gaz elektronicznie sterowany? (Potencjometry i kable zamiast linek/cięgien)
2. Być może jest odłączony gdzieś poniżej Joysticka, albo sam przycisk jest niesprawny
3. Sprawdź, czy działają Ci oba czujniki hamulca... Bo jeśli uszkodzony jest jeden z nich i akurat będzie odpowiadał za włączanie napędu, to napęd nie będzie się załączał przy hamowaniu. W DTR nie nakazują konkretnego trybu, jedynie nie zalecają jazdy ze stale włączonym 4x4 przy wysokich prędkościach.
4. W DTR twierdzą, że przy temp. około 5 stopni się powinna zaświecić ta kontrolka, nie miałem tej maszyny, więc nie dam sobie głowy uciąć...
Znalazłem chyba odpowiedź:
jacek j napisał(a):Nie istnieją ani świece żarowe ani płomieniowe. Niektóre egzempoarze jako wyposażenie dodatkowe posiadają elektryczny podgrzewacz powietrza dolotowego. Jeśli jest zamontowany to na kolektorze ssącym (kwadrat przykręcony na górze razem z rurą od turbiny przykręconą na 4 śruby) będzie miał przykręcone 2 gróbe kable elektryczne. Natomiast standardowo we wszystkich modelach SR (nie dotyczy wtrysku comon rayle) na zimnym motorze jest zwiększana dawka wtryskiwanego paliwa. Odpowiada za to czujnik w głowicy za filtrem paliwa i elektrozawór z boku pompy wtryskowej.

Czyli jeśli nie masz podgrzewacza, to kontrolka nie będzie się świecić
5. Producent zaleca używanie oleju "AKCELA Nexplore" - olej ten wg jego opisu już zawiera dodatki wytłumiające pracę hamulców
6.Na ogół w okolicy tylnego rozdzielacza/mostu
7. Po lewej stronie kierownicy - górny (obok przycisku świateł awaryjnych)
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez mechanior » 25 Maj 2018 00:08

Każdy olej przeznaczony do mostów z mokrymi hamulcami ma dodatki tłumiące SCATTERING ale niektóre są lepsze a inne gorsze... kluczowa jest norma John Deere JD J20C oraz CAT TO-4...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez saklawi » 27 Maj 2018 11:41

zloty przycisk z lewej strony kierownicy to kogut niżej włączenie żółwia na hydraulice a trzeci to plywajaca lyzka, a jesli chodzi o kontrolke swiec to jak cieplo jest to nawet sie nie zapala, jak sa niskie temp to dopiero ja widać tak u mnie jest.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez boniuu » 02 Cze 2018 22:30

A wiec tak co do gazu temat już ogarnalem wyregulowalem linkę, co do guzika sprzegla na joyu ogarniety kabel miedzy wtyczka a guzikiem byl rabniety tzn oba, przedzwanialem je i nie bylo zadnego efektu wymiejilem kable od guzika do wtyczki i gitara,
Co do przyciakow to ktos chyba coś majstrowal bo sa całkiem inaczej niz jak wy piszecie,a gdzie takie wlaczniki dostane?

Mam jeszcze problem z przesuwem tylnego konia jak kupilem to były rozlaczone kable z cewki bo urwali wtyczke,zrobilem to i na guziku jak przełącze to slychac cewke ale nie da się konia przesunac macie jakiś pomysł? Zapieczone silowniki czy co?

boniuu
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 06 Gru 2010 20:27
  • Miejscowość: pszczyna

Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez saklawi » 02 Cze 2018 22:35

Moze byc zapieczone ale jak włączysz ten przycisk i masz ramie w poprzek to powinno byc widać jak opada jak nic nawet nie drgnie to raczej cos z prądem.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez boniuu » 02 Cze 2018 22:48

No właśnie że nie opada, ale jak by było coś nie tak to by ceeka nie dawala oznsk życia co nie?

boniuu
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 06 Gru 2010 20:27
  • Miejscowość: pszczyna

Case 580sr proszę o pomoc

Postprzez saklawi » 02 Cze 2018 23:36

No nie wiem tez sie nie znam na tym specjalnie ale wydaje mi sie, ze raczej by az tak sie nie zapieklo, zeby nawet troche nie drgnęło.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej