wibako

Roboty ziemne - wycena kilku prac

Moderator: peckiel

Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez bykuu93 » 03 Cze 2018 13:55

Witam.
Założyłem swoją własną firmę i od pewnego czasu dostałem kilka zleceń, gdzie mam się odezwać ile by to kosztowało, lecz nie bardzo wiem jak je wycenić, czy od metra bieżącego, metra sześciennego czy od godziny... Klient chce od razu mieć wycenione z góry ile wezmę za daną robotę. Moglibyście chłopaki mi coś podpowiedzieć? Wiem ile to będzie m3 itd., tylko nie wiem jak cenić prace? Za m3, za godzinę ile za usługę wywrotką. Jak liczyłem za usługę około 18-20zł netto od m3 to wychodzą kosmiczne kwoty, a nie wiem też ile może zająć czasu? Ile za dojazd do klienta? Wszystko jest w promieniu do 15km od miejsca firmy.

Mój sprzęt to JCB 4CX 2006R i MAN LE 220C (220KM / 7260kg ładowności / Skrzynia: 420x240x70cm / 7,05m3 ), i ewentualnie JCB 8018 CTS od znajomego.

• Korytowanie pod kostkę burkową 21m2 na głębokość ok. 0,40m (40cm) =
• Korytowanie pod kostkę brukową 21m2 na głębokość ok. 0,40m (40cm) + osadzenie krawężników + utwardzenie drogi 0,20m (20cm) =
• Montaż oczyszczalni ścieków 2000L 45mb rur odprowadzających Ø110 + zasypka =
• Pobieranie poboczy na odcinku drogi gminnej 10km + wywrotka =
• Zbieranie humusu 25x25m (625m2) z składowaniem na hałdę na tej samej działce =
• Wykop pod budowę domu podpiwniczonego 17x15x1.5m (382,5m3) + składowanie na tej samej działce =
• Wybranie ziemni pod fundament domu 17x19m gdzie szerokość fundamentu to 0,25m (25cm) i głębokość 1.40m (140cm) / 137mb fundamentu do wykopania / 48m3 ziemi =

Klikam pochwały, pomocy Panowie. :)

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez dzierzan » 03 Cze 2018 14:05

Nie podpowiem Ci co prawda jak to wyceniać z metra bo sam jeszcze za bardzo nie wiem, ale co do dwóch pierwszych zleceń to musisz jeszcze wziąć pod uwagę warunki terenowe (bo reszta domyślam się puste działki na otwartej przestrzeni), czy są jakieś kolizje i czy w ogóle jest miejsce żeby maszyną komfortowo pracować, bo czasem jest tak ciasno i są takie utrudnienia, że tylko rozliczanie się z godzin ma sens.

Autor postu otrzymał pochwałę

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez bykuu93 » 03 Cze 2018 14:28

Jeśli chodzi o teren to robota oczyszczalni jest na lekkiej górce ale w jeździe góra/dół koparko ładowarką nie sprawi to większego problemu jakiekolwiek kopanie i prace. :D Reszta jest w dobrym miejscu i nawet na równi, o to się nie boję. Najgorzej jest dla mnie i najważniejsze wycenić robotę od pobrania poboczy żeby się nie wyłożyć np. na odwozie ziemi czy stawki od kilometra...

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez dawidg2 » 03 Cze 2018 17:46

Ziemię z poboczy mozesz zabrać sobie?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez bykuu93 » 03 Cze 2018 18:33

Tak, mogę zabrać.

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez dawidg2 » 03 Cze 2018 19:45

Jak zapotrzebowanie na ziemię w okolicy to jak masz miejsce to hałduj ją na swoim placu i potem sprzedasz za jakiś grosz dodatkowy. Jak oczywiście darnina się przekompostuje.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez zeppelin zm 15 » 03 Cze 2018 19:55

Zazwyczaj ta ziemia słabo wychodzi bo jest w niej sporo kamyków . Sporo czasu musiała by przeleżeć aby przekompostowała bo głównie to będzie sama darnina. Najlepiej odrazu klienta znaleźć i to ożenić. Nieraz za taką furę jakieś 5dych dostaniesz. Niby nie dużo ale 10 wywrotek to 500 zł a przy zbieraniu poboczy szybko wywrotki robią się pełne :mrgreen: będziesz to robić tyłem kop-ład? Oraz dwóch ziomków z łopatą i grabelkami również ? Czy tylko kop-ład?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez bykuu93 » 03 Cze 2018 22:14

Wszystko będę robić 4CX'em i Manem do odwozu. Nawet do siebie mógłbym to na plac składować, ale z drugiej strony nie potrzeba mi poszerzać placu żeby nadwozić więc wolałbym od razu do kogoś to wozić. :D Bardziej mnie zastanawia sam fakt ile brać za wywrotkę takiej ziemni gdzie będzie jej na pace ok. 5,5m3 nie przeciążając auta i żeby kalkulowało się to również z 4CX.

bykuu93
Fizol

Maszyna: brak

Firma: brak


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez Pavlo1 » 04 Cze 2018 23:31

Muszę wtrącić swoje trzy grosze...
Marnie widzę Twoje wyceny jeśli masz problem z wyceną koryta 21m2...
Montowałeś kiedyś oczyszczalnię? W internecie jest dużo ofert firm z konkretnie podaną ceną za usługę. Żeby to wycenić trzeba wiedzieć ile jest miejsca, jak głęboki wykop, jak daleko odsunięta od domu, organizujesz też kamień, ludzi do łopaty, masz potem przegrabić i wychuchać?
I tak teraz patrzę że prędzej można by było Ci doradzić coś konkretnego gdybyśmy wiedzieli czy pracujesz w Poznaniu, Warszawie, czy w lubelskim itd...
Zbieranie poboczy... wracam do drugiej linijki posta, nie próbuj tego robić bo polegniesz skoro wycena 21m2 jest dla Ciebie trudna,
Jeżeli piszesz składowanie na działce to napisz czy jest to 15 metrów czy 150 dalej, czy jest miejsce żeby sypać wywrotkę obok wywrotki czy trzeba robić wysoką hałdę.
Co do fundamentu to kopanie takich wąskich wymaga wprawy bardzo dużej więc żebyś włosów z głowy nie rwał.
Teraz moje propozycje: lubelskie:
21m2- nie wiem co z tym urobkiem masz zrobić , przyjmijmy na odkład -pół godziny licz nie mniej jak 100
krawężnik- jaki? najazdowy, drogowy lekki, drogowy ciężki? czy obrzeże? najazdowy od 12 robocizna ale nie przy takich małych ilościach tu 18-20
utwardzenie- czym?
oczyszczalnia robocizna 1200zł
Zbieranie humusu... 10 cm czy 110cm??????!!!!!!!!!!!!!!!!! ostatnio 25x25 na 0.3 dosyć twardo z wierzchu po wybraniu koleiny na momencie samą kop-ład odwóz 50m około 8h
wykop pod dom zależy jaki grunt pewnie po 8 zł za m3
fundament.. z racji łyżki i głębokości powiedziałbym 8złmb ale u nas znaleźliby się chetni i za 4 :wall: :wall: :wall: :bangin: :bangin:

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez marian94 » 08 Cze 2018 22:00

Najazdowe za 12 zł/m?? Gdzie robią za takie stawki?
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez Pavlo1 » 08 Cze 2018 22:28

A co tanio? drogo? To cena za zagęszczenie rozgarniętego piachu, sypiesz beton, kładziesz, opór i do widzenia. I jak napisałem cena przy większych ilościach a w tym przypadku cenę masz podaną dalej

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez marian94 » 09 Cze 2018 18:19

Właśnie mega tanio, teraz to za 17.50 minimum i to przy większych ilościach
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez Pavlo1 » 10 Cze 2018 09:20

Weź pod uwagę że to najazdowy a nie drogowy. A taka cena była w listopadzie a teraz może być już drożej liczone bo ludzi do pracy mało i się cenią

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Roboty ziemne - wycena kilku prac

Postprzez gabi1983 » 20 Cze 2018 19:41

Co do fundamentów to jeszcze się nie spotkałem z tą szerokością pod wolniere to czy jak :D ja fundamenty kopie na godziny bo przy ławie 60 i gł 120cm to metry zbytnio nie uciekają średnio domek jakieś 4h w zależności od wymysłu projektanta bo na jednej robocie ponabijali tyle profili że mało brakowało i bym nie wjechał do środka heh i mowa tu o stawce 120 zł netto za h co by nie było .A drugie proponuje też kolego zajrzyj sobie na taki programik do obliczania m3 ,spulchniania itd to cie troszkę wspomoże na początek.

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej