wibako

Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez dreem_stone » 11 Cze 2018 10:57

Siemka
Szukam jakiegoś żurawia z łyżką kopiącą na busa, ma to sens? jakie macie doświadczenia z takimi sprzętami?
Da się żeby korzystać raz z łyżki raz jako HDS? czy jak jest łyżka to tylko łyżka? i nic więcej? Potrzebuje jakieś rozwiązanie uniwersalne i do wszystkiego...
Jakie firmy polecacie? Lepiej używanego kompletu szukać czy nowego?

dreem_stone
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Cze 2018 10:42

Maszyna: Iveco 35C15

Firma: Dziadtrans


Reklama

simmet

Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez dzierzan » 11 Cze 2018 16:43

Ja co prawda mam większe auta, ale w 90% wykorzystuję HDS do łyżki właśnie.

Nie musisz kupować jakiegoś zestawu z łyżką, możesz kupić wszystko osobno, ważne żeby żuraw miał 5 i 6 funkcję.

Jeśli mądrze zrobisz mocowanie łyżki to zapięcie czy odpięcie jej zajmuje 5 min. przy odrobinie wprawy. Dobrze też pomyśleć żeby rotator odpinał się od łyżki, a nie z łyżką. Raz że wtedy masz do przepięcia 2 przewody zamiast 4, a dwa że jak podepniesz hak, czy co tam chcesz, to masz możliwość obracania.

O markach HDS już gdzieś było więc poszukaj. Ja polecam HIAB, ATLAS, PALFINGER, miałem też kiedyś HMF ale mam złe wspomnienia.

No i nazywanie tej łyżki kopiącą to lekka przesada, ona służy raczej do załadunku. Tzn. niby się da, ale nie ma to sensu. Są łyżki z zębami, ba ja sam czasem coś podkorytuję jak potrzeba (a zębów nie mam), ale koparką zrobisz to lepiej, szybciej i bardziej ekonomicznie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez dreem_stone » 27 Cze 2018 08:54

A masz jakieś doświadczenia z befardem? Mają fajną cene i dają gwarancje na 3 lata , znajomy ma i sobie chwali ale on tylko palety targa i nie wiem jak to ma się do innej pracy.

dreem_stone
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Cze 2018 10:42

Maszyna: Iveco 35C15

Firma: Dziadtrans


Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez dzierzan » 28 Cze 2018 16:28

Z Befardem mam takie doświadczenia, że widziałem ze 3 filmy na YouTube :mrgreen: Na pewno przy intensywnym użytkowaniu łyżki żuraw dostaje bardziej niż przy paletach, ale nic więcej na ten tamat nie jestem w stanie powiedzieć.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez Luka » 29 Cze 2018 19:47

Wszyscy użytkownicy befardów, których spotkałem, nie byli zadowoleni z tych żurawi i żałowali.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez dreem_stone » 13 Lip 2018 15:01

Luka bardzo ogólne stwierdzenie, dlaczego? \
Kumpel złego słowa nia niego nie pozwoli powedzieć, wręcz jak mi opowiadał jakie znajomi jego po fachu maja problemy z tymi włoskim naszpikowanymi elektroniką, to rozumiem dlaczego docenia prostą konstrukcje bez zbędnych udziwnień.
Zamówiłem sobie u nich zestaw, czekam aż zrobią i bede sam mógł sie wypowiedzieć.

dreem_stone
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Cze 2018 10:42

Maszyna: Iveco 35C15

Firma: Dziadtrans


Żuraw z łyżką do kopania na DMC 3,5 ??

Postprzez Luka » 13 Lip 2018 19:11

No to zapraszam za pół roku, rok z recenzją tej prostej konstrukcji, bez udziwnień i bez elektroniki.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej