wibako

CASE 580SK - zakup pierwszej koparko ładowarki

CASE 580SK - zakup pierwszej koparko ładowarki

Postprzez PM-Bilders » 02 Wrz 2018 12:42

Witam,
jestem nowy na forum, zakładam temat gdyż proszę o radę na temat zakupu tej oto koparko ładowarki : https://www.otomoto.pl/oferta/case-580s ... bf4fa7eed5
Koparka nie była szykowana do sprzedania i jako pierwsza z wielu już oglądanych miała sprawne wszystkie najważniejsze funkcje.
Koparka przy pracy na niskich obrotach, czasem gaśnie. Operator który na niej pracował tłumaczył, że jest podkręcona na pompie i dlatego występuje ten objaw na niskich obrotach. Po zgaśnięciu w kabinie słychać pisk taki jakby alarm, pali się również czerwona kontrolka air filter. Mam pytanie czy te objawy są "normalne". Na zakup koparki mogę wydać do 40 tys zł i około 10 tys zł mam przeznaczone na serwis i ewentualne remonty. Koparka miała by pracować w większości na placu budowy do przewożenia palet i jakieś 2 razy w miesiącu wypychanie ziemi i kopanie fundamentu. Czy koparko ładowarka z ogłoszenia jest godna uwagi czy lepiej dać sobie spokój? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PM-Bilders
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Wrz 2018 12:24

Maszyna: Case 580sk

Firma: PM-Bilders


Reklama

simmet

CASE 580SK - zakup pierwszej koparko ładowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Wrz 2018 13:57

Może być zapchany filtr powietrza. Wskazuje na to kontrolka "air filter"
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CASE 580SK - zakup pierwszej koparko ładowarki

Postprzez xnicram » 02 Wrz 2018 23:00

Jeśli chodzi o kontrolkę filtra powietrza to jest to normalne że się ona świeci gdy silnik nie pracuje a kluczyk jest przekręcony, dzięki temu widzimy że kontrolka jest sprawna (nie przepalona żarówka). Filtr trzeba sprawdzić gdy kontrolka ta zaświeci się podczas pracy silnika.

Co do gaśnięcia na wolnych obrotach to nie jestem znawcą ale wydaje mi się to normalne (mogę się mylić) zapewne gaśnie gdy bez dodania gazu spróbujemy zamknąć już zamknięty na maksa siłownik, wystarczy nieco zwiększyć obroty i tak się nie stanie.

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej