wibako

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez borys_79 » 27 Wrz 2018 11:23

Witam Pomóżcie Panowie. Potrzebuje znać ciśnienia na poszczególnych sekcjach tylnego i przedniego rozdzielacza. Wiem tylko że główny zawor przelewowy ma mieć 205atm, Chcę powierzyć ciśnienia bo niektóre funkcje maszyny są słabe.Dodam że jest to koparko-ładowarka case 580lps 2000r

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Reklama

simmet

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez screw » 27 Wrz 2018 20:16

Nie wszystkie funkcję maszyny mają ustawione jednakowo moc , niektóre są słabsze

-- 27 Wrz 2018 19:16 --

Które Twoim zdaniem są za slabe

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Re: Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez borys_79 » 28 Wrz 2018 02:07

Tak wiem, dlatego potrzebuje znać ciśnienia na poszczególnych sekcjach. Bo główny zawor przelewowy ma mieć 205atm i tak ma a maszyna na niektórych funkcjach jest mocno słabsza a swoje już latka wypracowała.Ja mam ja 14lat i była naprawdę mocna. Dodam że wszystkie uszczelnienia siłowników są wymienione na nowe.

-- 28 Wrz 2018, o 01:03 --

A słabe jest podnoszenie głównego tylnego ramienia i podnoszenie całego przodu. DO tego stopnia że pełna łyżka nie jest w stanie wyciągnąć urobku na maksymalnie wysoko bo prawie staje i słychać zawory przelewowy.Z kolei jest na tyle silna że bez problemu mogę tylem przestawiac maszynę i to zaklejona w błocie.

-- 28 Wrz 2018, o 01:07 --

Chodzi o to że w jedną ten sam siłownik ma moc a w drugą nie. A na sekcji głównego siłownika są dwa zawory jeden odpowiada za podnoszenie a drugi za opuszczanie. I tak jest też na sekcjach innych funkcji.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez screw » 28 Wrz 2018 15:08

To ogólnie jest tak że zawiesza się balast na przednie ramię ogólnie 1100kg tylne też tak robię jakoś ciśnienia nie sprawdzałem na zaworach sekcyjnych .jak już nie dali rady regulować to nowe lub z innej sekcji . A tylne główne ramie to są tak regulowane ze raczej zawór główny przeposci prędzej

Autor postu otrzymał pochwałę

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez borys_79 » 28 Wrz 2018 19:48

A gdzie dostanę takie zaworki nowe i jakie to koszta, a może lepiej zregenerować bo niektóre stożki w zaworach są mocno odcisniete, może Pan się orientuję.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez screw » 28 Wrz 2018 23:27

Jeżeli posiadasz dość czasu można te stożki dotrzeć pasta od zaworów, trzeba zweryfikować najpierw czy ta pasta da radę .
Możesz się zapytać o te zawory w AUTOS -ie ,sklep od ciężarówek ,mają też w ofercie części do koparek. Popatrz na reklamy na kopaczka .pl jest troszkę firm.

Te 205atm to masz oczywiście na rozgrzanym oleju do min 50'C ?

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Re: Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez borys_79 » 29 Wrz 2018 13:32

W sumie to nie przywiazywalem wagi do temperatury oleju. Raczej sprawdzałem na zimnym. A sprawdza się na rozgrzanym? Jeśli ustawie na rozgrzanym 205atm to na zimnym będzie pewnie większe ciśnienie.Chyba że się mylę.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Ciśnienie na poszczególnych sekcjach rozdzielacza 580sle

Postprzez screw » 29 Wrz 2018 23:28

Te 50 'c to jest tem.optymalna do sprawdzenia aby miało ręce i nogi .jeśli jest zawór sprawny to różnica między ciepłym a zimnym to raptem 10 bar grubo ujmując

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej