wibako

Jaki wózek widłowy do 15k ?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 08 Paź 2018 14:34

Witam, jak w temacie, zamierzam zmienić wózek widłowy i zastanawiam się nad czym się warto pochylić w zakresie do 15k zl. Wózek musi mieć zakres podnoszenia ok 2,5-3,5t i musi to być diesel i koła pompowane. Myślałem nad balkancarem dv 1792 gdyż spełnia większość moich kryteriów tj, diesel,automat, normalne wspomaganie, zdarza się nawet panoramiczny maszt i przesow boczny. Do tego jest dość oklepany i nie ma problemu z dostepem do części. Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem lub może polecić inny wózek?

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Reklama

simmet

Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 08 Paź 2018 15:34

Na twardy teren?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez mechanior » 08 Paź 2018 20:00

Miałem podobny problem i bida jest straszna z jakimikolwiek wymaganiami poniżej 20 tysięcy złotych, sprzęt oferowany przez większość handlarzy to podrasowane trupy z zachodu albo zwłoki z kraju. Udało mi się kupić w końcu Jungheinricha DFG30 z niewielkim przebiegiem, diesel Perkins, 3.0 T udźwigu na widłach 3.3 metra podnoszenia, na pełnych kołach, trochę powyżej budżetu ale z aktualnym UDT i w 100% sprawny.
Od początku stawiałem na jakiś produkt zachodni bo zależało mi na niewielkich rozmiarach, niskiej kabinie i stabilności.
Długo musiałem czekać na okazję i w sumie chciałem gazowca ze wzgl na pracę na hali ale sprawny i zdrowy diesel też nie jest bardzo uciążliwy. Poza tym znam historie tego wózka od 15 lat bo to sprzęt mojego byłego klienta.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 08 Paź 2018 20:06

mechanior, raz trafiliśmy Linde ale 2t za 16 tys, fakt dmuchał na jednym cylindrze, pęknięta podkładka pod głowicą.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 08 Paź 2018 21:50

Jesli chodzi o teren to jest nie utwardzony poki co i przez kolejne 2 lata tak zostanie, więc aż by się prosilo o bliźniaka.. Niestety w kwestii bliźniaka rynek się pomniejsza o 95% ofert. Obecnie posiadamy dv 1733 i na poruszanie się po nieutwardzonym nie można narzekać aczkolwiek widziałem w hurtowni budowlanej mają jakąś nową toyotke, na pojedynczym kole i też daje radę więc doszedłem do wniosku że trochę mniej luchtu i pojedyncze koło też powinno gdzieś pojechać. Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie

https://www.olx.pl/oferta/wozek-widlowy ... vkrg8.html

Budżet niby się zgadza ale coś pachnie zajechanym trupem bo te statki nie chodzą tak tanio.

U klientki kiedyś się wspomagałem bułgarem rekordem ,1994, 2,5 bodajże udźwig. Bardzo sprytny wózek, zapieprzał dosłownie po piasku tylko jest jeden szczegół o którym pisał mechanior ,- ceny zaczynają się od 20k. Złożyłem zapytanie do klientki czy nie chcę odsprzedać zaprzyjaźnionej firmie i uzyskałem negatywną odpowiedź. Z drugiej strony czemu ktoś miałby sprzedawać sprawny wózek? Są dwa przypadki: albo potrzebuje zmienić na inny albo likwiduje działalność.
Reszta jest mocno podejrzana. Już przerabialiśmy temat trochę sprawnego wozka w dobrych pieniądzach ale nie chcę tej roboty i tych pieniędzy. Swoja drogą zastanawiam się nad tym jak na tym wychodzą handlarze bo czas w tym wypadku staję się pojęciem względnym.

Rozważalem jeszcze gpw zremb Gliwice, bywają na perkinsie 3, koła bliźniacze i słyszałem że połączenie ze skrzynią biegów jest na hydrokinetyku a nie jak w dv 1733 na suchym sprzegle+ beznadziejne wspomaganie+ fatalny wybierak do biegów co daje w efekcie końcowym komunistyczną parodię wózka widłowego.
Gliwicki jest mi zupełnie obcą konstrukcją ale obawiam się że to podobnie będzie relikt minionej epoki.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 09 Paź 2018 20:55

Temat jazdy u siebie też przerabialiśmy bliźniak nie dawał też czasem rady. Mowa o kołach 7.00-12 i pełnych. Stary linde h30 kanciaty jeszcze.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 09 Paź 2018 21:34

dawidg2 napisał(a):Temat jazdy u siebie też przerabialiśmy bliźniak nie dawał też czasem rady. Mowa o kołach 7.00-12 i pełnych. Stary linde h30 kanciaty jeszcze.




Czy chodzi może o taki model?

https://www.olx.pl/oferta/wozek-widlowy ... vPqYv.html

Jaki tam jest realizowany napęd?
Hydrostat czy skrzynia?

Linde niby ścisła czołówka ale u kumpla na cegielni chodzą 4szt i nie ma miesiąca żeby serwis nie zajechał albo któregoś nie zebrali.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 09 Paź 2018 22:21

Jeszcze starszy ale te z linka tez dobre. Hydrostat

-- 9 Paź 2018, o 21:21 --

Pytanie które modele ma. Jeśli po 2001 roku to już się psuly. Duzo elektroniki mają

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez mechanior » 10 Paź 2018 00:51

GPW jest na hydrostacie i 3P, zadbany działa, tylko jest wysoki, niestabilny i bez masztu panoramicznego, diesel zazwyczaj jest zajechany, skrzynia i zmiennik leją bez umiaru, automatyka hamulca to mgliste wspomnienie a tylna belka ma 20 cm luzu sumarycznego wraz z anormalnym wspomaganiem działającym wg blizej nie okreslonego schematu... i to wszystko za jedynie 12 tysięcy - BO TO POLSKIE ! Miałem taki na placu, chcieli mi go wepchnąć za 8000 - nie dałem się
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 13 Paź 2018 11:00

instbor, o taki mi chodziło https://www.olx.pl/oferta/wozel-linde-C ... 1a68ab1d8e ale do nich ciężko z częściami. I jeździliśmy takim na bliźniaku i tak nie zbyt. Ciężki tył i siada.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 13 Paź 2018 20:15

mechanior napisał(a):GPW jest na hydrostacie i 3P, zadbany działa, tylko jest wysoki, niestabilny i bez masztu panoramicznego, diesel zazwyczaj jest zajechany, skrzynia i zmiennik leją bez umiaru, automatyka hamulca to mgliste wspomnienie a tylna belka ma 20 cm luzu sumarycznego wraz z anormalnym wspomaganiem działającym wg blizej nie okreslonego schematu... i to wszystko za jedynie 12 tysięcy - BO TO POLSKIE ! Miałem taki na placu, chcieli mi go wepchnąć za 8000 - nie dałem się


Muszę przyznać,że pojazd ten pozostawił w Twojej świadomości głęboką rysę, która prawdopodobnie nie zabliźni się nigdy.
Podobne wrażenia mam wobec bułgarskiego, ale dopoki nie znajdę szczesliwego nabywcy to nie będę się rozpisywał.

Zastanawia mnie jeszcze dv1792 czy jest kamieniem milowym w karierze bułgarow czy to jeszcze jest komuna.
Swoją drogą zacząłem przeglądać wyzszy zakres cen i wyswietliła mi się taka oko toyotka :

https://www.olx.pl/oferta/wozek-widlowy ... vK5qq.html

Niby fajny wozek niby mały przebieg tylko udźwig za mały o tonę.
Jakieś opinie na temat toyotek?

Jeszcze mam pytanie odnośnie
Udźwigu w cywilizowanych wózkach a mianowicie czy 1,5t to 1,5t i koniec czy jest jakiś zapas kilkanaście procent?

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 13 Paź 2018 20:59

instbor napisał(a):Udźwigu w cywilizowanych wózkach a mianowicie czy 1,5t to 1,5t i koniec czy jest jakiś zapas kilkanaście procent?

raczej zawsze jest tyle, zdarza się że troszkę mniej przez zamontowany dodatkowy osprzęt (przesuw, kondycjoner itp), kwestia tego czy w punkcie 500mm czy 600mm na widłach. No i dochodzi wypracowanie sprzętu, przecieki wewnętrzne, zużyta pompa.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 14 Paź 2018 16:13

ahilless napisał(a):Może jakiś używany wózek widłowe typu Linde 35 ? ja osobiście wole Hystlerki ale nie wszystkim pasują.. Kupowałem swój https://wozkiwidlowe.pl/ogloszenia/wozki-widlowe/[/url] w fajnej cenie się trafił, może tobie też coś wpadnie. Wiem ze znajomy ma coś do popchnięcia, zagadam do niego i się zgłoszę jak coś.


Znalazłem taką ofertę aczkolwiek ze stycznia więc chyba rzadko aktualizują stronę.

Strona nie chce wrzucić linka

W każdym bądź razie hysterki podchodzą w tym budżecie. Prawdepowiedziawszy hystery zwrociły też moją uwagę bo mają fajne udzwigi, dosyć duże prześwity do tego spore przednie koła. Ogólnie wyglądają dosyć solidnie. Moje wątpliwości jednak budzi typ paliwa czyli lpg, czy może ktoś się wypowiedzieć jak jest z gazowcem trzymanym pod chmurką przy duzej wilgotności powietrza? Czy on będzie chciał współpracować?

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez mechanior » 16 Paź 2018 00:45

Dobry LPG nie sprawia problemów, to nie czasy syrenek i warczyburgów. Kupisz kable, kopułkę, połatasz solidnie instalację i nic mu nie będzie przeszkadzać.
Mój DFG dźwiga bez problemu 3,5 tony w postaci przeciwwagi z koparki bez utraty stabilności i sterowalności, wszystkie inne wynalazki z czasów demokracji ludowej gibały się jak menel po nalewce i strach było koło tego przejść nie mówiąc o pracy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 24 Paź 2018 20:56

mechanior napisał(a):Udało mi się kupić w końcu Jungheinricha DFG30 z niewielkim przebiegiem


Witam ponownie po krótkiej przerwie. Wybieram się jutro do Łodzi obejrzeć dokładnie dfg 30 bs 2000r. Otrzymałem taką ofertę na 12k netto więc się cudów nie spodziewam. Możesz przybliżyć mi na co ewentualnie zwrócić uwagę w tym wózku, może z czymś miałeś już problemy?
W zeszłym tygodniu byłem obejrzeć bułgara 2,5 t udźwigu, skrzynia automat i silownik skrętu wmomtowany w belkę. Rocznik '86. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie na nas zrobił. Myślę, że jak będą jakieś zwłoki tego junga to zostaniemy przy tym bułgarze. Ewentualnie okarze się że jest przepaść między Niemcem a Bułgarem i zostaniemy przy zachodnich sprzetach.

-- 24 Paź 2018 19:56 --

Wczoraj nie byłem czasowy więc dziś się udaliśmy na oględziny. Generalnie wózek trzyma sie kupy tylko trochę zapuszczony tj, a to szyba wybita, a to wycieraczka urwana, a to nawiew zgubiony, ogólnie brak drzwi w zestawie i trochę poobdzierany. Prawdopodobnie będzie do przejrzenia elektryka. Za to nie wygląda na ulanego ani też mytego. W zestawie maszt panorama plus prezesów boczny. Panowie ogolnie rozkrecili podłogę bo coś z jazdą było nie tak a mianowicie po włączeniu jazdy w przód wózek startował w tył a następnie jechał do przodu. Swierdzili że trzeba podreguć krańcówki co są w pedałach i będzie ok. Ponadto wszystko stoi pod chmurką więc gdzieś po drodze im zginął prąd i nie mogli go wogóle zakręcić. Na poniedziałek mają wszystko uruchomić poskładać i udamy się ponowne na ewentualny odbiór. Napęd na hydrostacie co jest bardzo mile widziane. Majster stwierdził że hydrostat ma to do siebie że w razie poślizgu któregoś koła zostaje ono przyblokowane i napędza to ktore ma ciężej. Może to ktoś potwierdzić?
A więc wnioski sa takie z w tych pieniądzach prawdopodobnie się nic lepszego nie kupić a po obejrzeniu tego nie zamierzamy już nabyć żadnego bułgara. Myślę że jest to niezła baza do odbudowy w wolnym czasie. Jeśli się nie dogadamy z tymi handlarzami to chya poszukamy takiego w lepszym stanie bo to naprawdę fajny sprzęt.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez dawidg2 » 24 Paź 2018 22:11

instbor napisał(a):Majster stwierdził że hydrostat ma to do siebie że w razie poślizgu któregoś koła zostaje ono przyblokowane i napędza to ktore ma ciężej. Może to ktoś potwierdzić?

nie, będzie się kręcić to co ma lżej. Jak w każdym napędzie.

Bułgar ech, lepszy stary linde niż bułgar tyle powiem od siebie, mam złe doświadczenie z bułgarem.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 03 Gru 2018 21:37

Witam, dfg 30 przewieziony w piątek. Cena 12K netto plus transport. Niestety nie mogę wrzucić zdjęcia bo za duzy rozmiar. Niby działa ale jest problem z regulatorem pompy wtryskowej. Objawy są takie że na biegu jałowym chodzi równo, na wysokich również ale gdy jest załączone np podnoszenie wideł to zaczyna bujać obrotami, czyli spadają i rosną gwałtownie. Pytanie kieruję do mechaniora gdyż posiada ten sam model. Jak sądzisz swoim mechaniorskim okiem, czy jest możliwość naprawy/ regeneracji tegoż regulatora na wózku czy konieczne będzie wyjecie pieca bo pompa niestety jest kasetowa i regulator tak czy inaczej zostaje na bloku.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez mechanior » 06 Gru 2018 21:58

Ja mam wersję z silnikiem Perkins 700 z linką gazu.
Bez wyjęcia silnika nie widzę możliwości rozebrania rozrządu ale nie robiłem więc być może da się wyrwać balast i chłodnice a wtedy chyba da radę...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jaki wózek widłowy do 15k ?

Postprzez instbor » 06 Gru 2018 22:30

Temat z regulatorem pompy nie aktualny. Nie wiem czy na szczęście czy na nieszczęście. Po odłączeniu siłownika sterującego "gazem" i zadawaniu obrotów ręcznie silnik pracuje bez zarzutu. Założyłem nowy temat w dziale sprzęt budowlany-»inne z linkiem na yt pokazujacym anomalia w pracy silownika.

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej