wibako

New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Moderator: MARIO/MECALAC

New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Piotr WWL » 13 Kwi 2018 13:53

Marka i model maszyny: New Holland MH PLUS
Rok produkcji: 2008

Witam. Posiadam kołówkę NH MH PLUS 18ton z 2008 roku i mam problem z blokującym się obrotem, wygląda to tak że maszyna pracuje a w pewnej chwili sygnał błędu i zatrzymuje się obrót. Migają kontrolki od blokady obrotu i po przekątnej druga od obrotu po naciśnięciu jednej z nich wszystko odpuszcza i dalej jest obrót. Ściągałem już 3 razy serwis z HKL i co serwisant to inne bajki.
Pierwszy podłączył komputer usunął błędy i sprawdził cewki obrotu oraz czy nie ma opiłków w oleju z pompy obrotu był jeden luźny kabel od jednej cewki to go poprawił .
Drugi i Trzeci robił to samo czyli przyjechali podłączyli komputer pokasowali błędy i robili kalibracje pompy obrotu naprawa oczywiście chwilowa po próbach na placu stwierdzili ze wszystko jest już dobrze a gdy poszła w normalną pracę zaczęło się to samo.
Czy miał ktoś taki problem w swojej maszynie albo wie o co może chodzić bo już nie wiem gdzie i kogo szukać do tego ,lub znacie jakiegoś dobrego mechanika z woj. mazowieckiego. Wzywać kolejny raz Serwis hkl i zostawiać im tysiące za nie zrobienie maszyny zaczyna mnie męczyć, dodam jeszcze że posiadam maszynę od nowości i był wymieniany cały komputer w pierwszym roku od zakupu gdyż też były awarie i okazało się że mają akcje serwisowe na wadliwe komputery

Pozdrawiam Piotr

Piotr WWL
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Kwi 2018 13:37

Maszyna: New Holland MH PLUS 18T

Firma: Własna Działalność


Reklama

simmet

New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez szkopek23 » 24 Paź 2018 17:04

Znalazles rozwiazanie swojego problemu? U mnie bylo to samo i prawdopodobnie serwisowi udalo sie usunac usterke.

szkopek23
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Paź 2010 19:55
  • Miejscowość: Świdnica

New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Piotr WWL » 21 Gru 2018 19:21

Nadal nie rozwiązałem problemu z obrotem... Co było u Ciebie że udało im się ogarnąć temat? Miałeś serwis z HKL?

Piotr WWL
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Kwi 2018 13:37

Maszyna: New Holland MH PLUS 18T

Firma: Własna Działalność


Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez slepy101 » 22 Gru 2018 10:43

Szkopek to czemu nie napisales co bylo przyczyna problemu . Od tego jest te forum by pisac takie rzeczy i pomagac innym
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez szkopek23 » 22 Gru 2018 12:59

U mnie przyczyna blokowania obrotu byl uszkodzony jakis czujnik cisnienia na pompie obrotu, ktora znajduje sie w komorze silnika.
Dokladnie byl to ten czujnik, jak widac na rysunku sa 2 takie czujniki, od obrotu w lewo i od obrotu w prawo. Nie pamietam ktory jest od czego ale u mnie byl uszkodzony ten na dole, tragiczne jest tam dojscie :D Faktycznie problem rozwiazal serwis z HKL oczywiscie nie za pierwszym razem :D Aktualnie mam problem z obrotami tzn musialem przerobic sobie dodawanie gazu na manetke poniewaz silnik krokowy umarl i dodatkowo jakas plytka elektroniczna za 12k zl :O Elektornika w NH to porazka totalna.
https://imgur.com/a/Jz3k1gI

szkopek23
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Paź 2010 19:55
  • Miejscowość: Świdnica

Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez slepy101 » 26 Gru 2018 16:59

Bo to sa dawne okejki :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Piotr WWL » 27 Gru 2018 21:24

Mnie straszyli wymianą głównej pompy hydraulicznej... u mnie jest tez tak ze cały czas migają kontrolki od blokady obrotu tak po przekątnej i nie idzie ich wyłączyć ani nie ma żadnej reakcji na nie po wciśnięciu. Może macie jakiegoś speca od new hollanda w mazowieckim to chętnie bym go zamówił do maszyny. Pozdrawiam

Piotr WWL
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Kwi 2018 13:37

Maszyna: New Holland MH PLUS 18T

Firma: Własna Działalność


New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez szkopek23 » 28 Gru 2018 00:52

Sprobuj jak Ci sie zaswieca te kontrolki przytrzymac przez chwile joystick od obrotu w lewo lub prawo, kontrolki powinny przestac migac. Wtedy reczne klawiszem odblokuj obrot i powinien chwile dzialac, jak masz zjebany ten czujnik calkowicie to bedzie blokowalo co chwile. U mnie wczensiej blokowalo np tylko z rana jak byl zimny olej, a juz pod koniec co 5 min. Radzilem sobie z tym wlasnie tak jak opisalem wyzej ale to tylko dorazne rozwiazanie. Wezwij serwis HKL i powiedz zeby zadzwonili do goscia z oddzialu z Wrocławia, u mnie wlasnie on to rozwiazal, troche na chybil trafil ale finalnie mu sie udalo. Powodzenia

szkopek23
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Paź 2010 19:55
  • Miejscowość: Świdnica

Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Piotr WWL » 28 Gru 2018 22:43

Dzięki wielkie, tak zrobię... pozdrawiam i dobrego Sylwestra życzę :)

Piotr WWL
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Kwi 2018 13:37

Maszyna: New Holland MH PLUS 18T

Firma: Własna Działalność


Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Ksancio » 22 Sty 2019 11:28

i co kolego PiotrWWL pomogło i jaki jest koszt tego czujnika?

Ksancio
Młodszy operator

  • Posty: 119
  • Rejestracja: 03 Paź 2018 19:06

Maszyna: Hanomag55

Firma: Piast


Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez Piotr WWL » 20 Lis 2020 15:53

Witam,
czy jest ktoś kto zajmuje sie regeneracją pedału od podnoszenia ramienia w mh plus new holland ?? Aż boje sie dzwonic do HKLa i pytać o cene nowego...

Piotr WWL
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Kwi 2018 13:37

Maszyna: New Holland MH PLUS 18T

Firma: Własna Działalność


Re: New Holland MH PLUS blokuję się obrót

Postprzez slepy101 » 20 Lis 2020 18:07

Lizards.pl

-- 20 Lis 2020 18:07 --

Lizards.pl
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej