wibako

Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Moderator: peckiel

Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Krzygom » 11 Lut 2019 23:32

Luka napisał(a):Idea forum jest taka, że sobie pomagamy wzajemnie. Wszyscy pracujemy uczciwie, płacimy podatki, wymieniamy się doświadczeniami, doradzamy.
Znawcą nie jestem i się na takiego nie kreuję. Słucham z pokorą lepszych od siebie, słabszym pomagam. Warunek jest jeden - nie lubię jak się robi ze mnie jelenia.

Niech twój pierwszy post świadczy o twoim przygotowaniu merytorycznym.
Krzygom napisał(a):zakupiłem ostatnio wywrotke i zarejestrowałem na Tate gdyż ubezpieczenie niższe dużo (tak mi doradzil poprzedni właściciel).

Sprzedawca tak mówi.
Krzygom napisał(a):Tacho nie jest zalegalizowane bo poprzednik miał też na Tate pojazd i go nie wciągnął w firmę

Sprzedawca wie lepiej.
Krzygom napisał(a):Pojazd nie ma zalegalizowanego Tacha bo mówił że nie trzeba

Sprzedawca doradza.
Krzygom napisał(a):i tak jeździł, tak samo mówił z viatoolem, że nie trzeba.

Sprzedawca chociaż połowicznie ma rację.
Krzygom napisał(a):Jak najlepiej ominąć podatki i różnego rodzaju płatności?

Dzień dobry, witamy serdecznie.


Opłaty na dzień dobry:
- ubezpieczenie 2-3 tys.
- podatek od środków transportu 1,5 tys.
- zaświadczenie o transporcie na potrzeby własne - 600
- ZUS - 500/1000
- legalizacja tacho (w końcu nie wiem czy masz czy nie) - 200
- uprawnienia do jazdy ciężarówką - bo o to jeszcze nie pytałeś, a śmiem wątpić czy masz KW, kat. C raczej masz - 3 tys.
- viatoll 120 kaucji + 120 doładowanie.
- przegląd wstępny auta - od 1000 do nieskończoności
Mi wychodzi w luźnych szacunkach blisko dychy. Można się sprzeczać o pojedyncze stówki, gdzieś pewnie zaoszczędzisz, gdzieś dołożysz.

Teraz ty musisz napić się powerade, żeby wstać z kolan.


To teraz ja, pokażę Ci na ile masz trafne wyliczenia drogi Forumowiczu.

1.Ubezpieczenie 1500 równe a nie 2-3 tys
2.podatek 1100 a nie 1.5 tys
2. Z zaświadczeniem Ci się udało.
3. ZUS dokładnie 500 zł
4 Legalizacja 150
5. I znowu Cie zaskocz kat C. Mam oraz C+E więc nie udało się.
6. Viatoll nie potrzebuje bo do drogi płatnej mam około 100 km.
7.Przeglad świeży na rok jest i tacho jest zalegalizowane oraz ubezpieczenie mam.

Coś brakuje dużo do tej twoje dychy, co nie?

UWAGA! NAPILEM SIĘ POWERRADE! Znowu Ci udawadniam że starasz się zabłysnąć i pokazać że wiesz wszystko. Nie lubię takich gwiazd.
Pozdrawiam

-- 11 Lut 2019 22:32 --

Aha i zapomniałem dodac. Wszystkie te dane świeże są bo dziś jeździłem i pytalem się o to wszystko żebyś mi nie zarzucił że je wymyśliłem

Krzygom
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 02 Sty 2019 20:38

Maszyna: Poszukuje

Firma: Na własną rękę


Reklama

simmet

Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez dzierzan » 11 Lut 2019 23:38

Krzygom napisał(a):5. I znowu Cie zaskocz kat C. Mam oraz C+E więc nie udało się.


Znowu nie czytasz ze zrozumieniem, Luka pisał że wątpi że masz KW - Kwaliikacja Wstępna.

Krzygom napisał(a):7.Przeglad świeży na rok jest i tacho jest zalegalizowane oraz ubezpieczenie mam.


Tu znów nie zrozumiałeś, chodziło wymianę olejów, filtrów i niezbędne naprawy.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Luka » 11 Lut 2019 23:48

No to gratuluję, zaoszczędziłeś 1450 zł, względem moich pobieżnych i uśrednionych szacunków. Takie kombinowanie pochwalam. Zapominając o:
- przeglądzie auta po zakupie
- KW
- rezygnując z AC.

Całe szczęście, że się dzisiaj, post factum zacząłeś dowiadywać i masz świeże wiadomości, bo i ja się czegoś dowiem.

Udowodniłeś mi co napisałem od razu, że pewnie uda ci się gdzieś coś urwać, a gdzie indziej dołożysz. Czuję się z-m-a-s-a-k-r-o-w-a-n-y :lol:

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez TRANSKOP81 » 11 Lut 2019 23:49

Krzygom rób swoje i nie pękaj :faja: wszystko wyjdzie w praniu

Autor postu otrzymał pochwałę

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Krzygom » 12 Lut 2019 00:04

Luka napisał(a):No to gratuluję, zaoszczędziłeś 1450 zł, względem moich pobieżnych i uśrednionych szacunków. Takie kombinowanie pochwalam. Zapominając o:
- przeglądzie auta po zakupie
- KW
- rezygnując z AC.

Całe szczęście, że się dzisiaj, post factum zacząłeś dowiadywać i masz świeże wiadomości, bo i ja się czegoś dowiem.

Udowodniłeś mi co napisałem od razu, że pewnie uda ci się gdzieś coś urwać, a gdzie indziej dołożysz. Czuję się z-m-a-s-a-k-r-o-w-a-n-y :lol:


Jakie 1450 zł? Hah koń by się usmial. Strasznie masz słabe te szacunki. Na same opłaty na start nie wyjdzie mnie nawet 2 tysiące bo liczę tylko podatek Oraz kwota do zaświadczenia. Filtry wymieniłem, drogie nie są. Bardziej olej. I powiedz mi na co Ty to wszystko wyolbrzymiasz? Wszystko się dowiedziałem i obliczylem i nie zniechecisz mnie swoim pisaniem o niewiadomo jakich kwotach bo to jest słabe. Chcę mieć swoją działalność i będę miał, niezmiennie od tego jakie nieraz kwoty będą występować. Chcę to i zrobię to. Mała łyżka a do przodu a nie od razu wszystko musi być... I teraz na koniec zapytam... Skąd Ty bierzesz te swoje obliczenia że obliczyles że zaoszczędzilem tylko 1450 :lol:

-- 11 Lut 2019 23:04 --

TRANSKOP81 napisał(a):Krzygom rób swoje i nie pękaj :faja: wszystko wyjdzie w praniu

I więcej takich użytkowników! Nie pieprzysz głupot o nie wiadomo jakich kwotach, nie zniechecasz drugiego do własnego działania i nie próbujesz gwiazdozyc.
Pozdrawiam Cie.

Krzygom
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 02 Sty 2019 20:38

Maszyna: Poszukuje

Firma: Na własną rękę


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Luka » 12 Lut 2019 07:53

Rób swoje! Gratuluję nabytku i życzę powodzenia!

Mam nadzieję, że teraz pomogłem i nie gwiazdorzyłem.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Seba350 » 13 Lut 2019 21:03

Skąd Wy macie takie stawki za legalizacje tacho ?? U mnie chyba 300netto jak dobrze pamiętam
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Luka » 13 Lut 2019 21:16

Nie zniechęcaj... chwal, mów, że będzie dobrze. I nie wnikaj czy netto czy brutto.

Ja za cyfrowe płacę ze 250 (tu też zależy czy stoneridge, czy siemens), za analoga jest coś mniej, więc zaniżyłem do 200. Udowodniono mi, że kwotę wyssałem z palca, bo u niego robią po 150 zł.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Seba350 » 13 Lut 2019 21:25

Spoko, do mnie dzwonił gościu o Scanie 4x4 - Panie, ale ile brutto ma kosztować, bo wie pan, ja na umowe kupna sprzedaży bym chętnie kupił - pytam, jak na umowę takie auto? - panie firmy nie mam i już 2 auta tak kupiłem i 2 koparki ... ręce i cycki opadają w tym kraju :wall:
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez TRANSKOP81 » 13 Lut 2019 21:32

Czyli jak osoba prywatna nie może kupić sobie ciężarówki albo koparki??? Albo firma nie może kupić na umowę???

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Lut 2019 21:33

Szarej strefy nie wykluczysz :bangin: :bangin: :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez TRANSKOP81 » 13 Lut 2019 21:39

Nie piszę o szarej strefie

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Krzygom » 13 Lut 2019 21:45

Luka napisał(a):Nie zniechęcaj... chwal, mów, że będzie dobrze. I nie wnikaj czy netto czy brutto.

Ja za cyfrowe płacę ze 250 (tu też zależy czy stoneridge, czy siemens), za analoga jest coś mniej, więc zaniżyłem do 200. Udowodniono mi, że kwotę wyssałem z palca, bo u niego robią po 150 zł.


Jeżeli sugerujesz mi kłamstwo, przyjedz do Nowego Sącza to się dowiesz.

-- 13 Lut 2019 20:43 --

TRANSKOP81 napisał(a):Czyli jak osoba prywatna nie może kupić sobie ciężarówki albo koparki??? Albo firma nie może kupić na umowę???


Widzisz, dla niektórych jak jesteś osobą prywatną toś jest bidok i jak możesz kupić koparke czy tam jakiś większy sprzęt budowlany... Tak samo jak chcesz zejść z niepotrzebnych kosztów to jesteś oszust. Ehh nie rozumiem pewnych myśli

-- 13 Lut 2019 20:45 --

Seba350 napisał(a):Skąd Wy macie takie stawki za legalizacje tacho ?? U mnie chyba 300netto jak dobrze pamiętam


Powyżej podana przeze mnie cena jest za legalizacja tachografu analogowego. Cyfrowy jest drozszy do legalizacji.

Krzygom
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 02 Sty 2019 20:38

Maszyna: Poszukuje

Firma: Na własną rękę


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Luka » 13 Lut 2019 21:58

Gdzie wyczytałeś, że zarzucam ci kłamstwo? To ty mi ciągle zarzucasz, że zawyżam koszty, bo bazuję na tym, co trzeba zapłacić u mnie w okolicy. Jak powiedzieli ci 150 netto, to brutto wyjdzie ci 184,5. Całe 15,5 zł zawyżyłem.

Jak jesteś osobą prywatną i nie chcesz być bidok tylko milioner to idziesz, zakładasz firmę, kupujesz sprzęt i pracujesz legalnie, tak jak wszyscy. To jest właśnie rzecz, która cie boli najbardziej, że nie popieram robienia fuch i lewizn na czarno i dlatego się tak pienisz do mnie, a próbujesz spoufalać z tymi, co mogą cię poprzeć.
Ty nie chcesz schodzić z niepotrzebnych kosztów, tylko albo negujesz realne koszty, albo chcesz je nielegalnie omijać.

Nie będę więcej z tobą dyskutował, bo jesteś daremny. Moja lista kosztów i opłat dała ci więcej niż poklepywanie cię po plecach "że będzie dobrze", ale to mnie masz za swojego największego wroga.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez dzierzan » 13 Lut 2019 23:31

Krzygom napisał(a):
TRANSKOP81 napisał(a):Czyli jak osoba prywatna nie może kupić sobie ciężarówki albo koparki??? Albo firma nie może kupić na umowę???


Widzisz, dla niektórych jak jesteś osobą prywatną toś jest bidok i jak możesz kupić koparke czy tam jakiś większy sprzęt budowlany... Tak samo jak chcesz zejść z niepotrzebnych kosztów to jesteś oszust. Ehh nie rozumiem pewnych myśli.


Przecież nikt nikomu nie broni kupować koparek, samochodów, bóg wie czego jeszcze i przekopywać sobie ogródka, bo jako osoba prywatna nie możesz zarabiać wykorzystując te maszyny bo nie wystawisz faktury :wink:

A co do "schodzenia z niepotrzebnych kosztów":
Krzygom napisał(a): Jak najlepiej ominąć podatki i różnego rodzaju płatności?

Krzygom napisał(a):Na potrzeby własne kwalifikuje się też jeżeli mam firmę i będę ogólnie wozil na niej koparke lub tam ziemię oczywiście pod pretekstem że to moja ziemia?

Krzygom napisał(a):A co jeżeli z tym piaskiem zrobić taką scieme że wioze temu i temu piasek ale jak coś jest mi potrzebna do wykonywania usługi która będę niby wykonywał u tego Pana. Co wtedy? Da się tak przykombinowac?


Także Ty to nazywaj "schodzeniem z niepotrzebnych kosztów", my to nazwiemy kombinowaniem i psuciem roboty.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Seba350 » 14 Lut 2019 00:06

TRANSKOP81 napisał(a):Czyli jak osoba prywatna nie może kupić sobie ciężarówki albo koparki??? Albo firma nie może kupić na umowę???

Może, oczywiscie - w obu przypadkach.

Ale osoba prywatna mająca tyle sprzętu i wykonująca prace zarobkową - nie, tak być nie może :!:
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez TRANSKOP81 » 14 Lut 2019 01:20

Zgadza się jako osoba prywana nie może wykonywać usług ale sprzętu może zakupić ile mu się podoba czy to na fakture czy to na umowe

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Krzygom » 14 Lut 2019 13:45

Ale was boli ze ktoś może coś tam taniej Sobie załatwić. Normalnie wscieku dupy dostajecie l. Jeżeli ty mi mówisz że rozmowa ze mną jest daremna to ja ci napisze coś, co już miałem dawno napisać że z Tb rozmowa to jak z butem... Idź ch*ju bo Cie kopne. Boli Cie że można coś taniej załatwić..
To sobie capie załatw a nie srasz się że jakie to złe bo nie robisz wszystkiego po maksymalnych kosztach. Gościu ogarnij dupe.. Nie chcesz szukać kasy to zostaw drugiego w spokoju!

-- 14 Lut 2019 11:25 --

I na tym kończę jakiekolwiek marne dyskusje na ten temat.

Krzygom
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 02 Sty 2019 20:38

Maszyna: Poszukuje

Firma: Na własną rękę


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez dzierzan » 14 Lut 2019 18:13

Ale przecież nikogo nie boli że coś masz taniej niż inni. Załatwiłeś gdzieś sobie dobry rabat na paliwo - super, masz możliwość zakupu taniej części - ekstra, jak dasz znać gdzie i jak to Ci jeszcze podziękujemy. Nas boli to że próbujesz obniżać sobie koszty działając niezgodnie z prawem, omijając podatki etc. Przecież nic nowego nie odkryłeś, to są stare patenty które każdy z nas zna aż za dobrze, ale ich nie stosuje bo chce mniej lub bardziej działać zgodnie z literą prawa. Nawet już nie chodzi o samo przestrzeganie prawa, bo raczej nikt nie jest krystalicznie czysty pod tym względem, ale stajesz się w ten sposób po prostu nieuczciwą konkurencją.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Jazda na potrzeby własne i nie tylko

Postprzez Luka » 14 Lut 2019 22:10

Krzygom napisał(a):Idź ch*ju bo Cie kopne. (...)
To sobie capie (...)

Być może tak rozmawiasz z rodziną i ze znajomymi, ale ja nie jestem ani twoją rodziną, ani znajomym, więc sobie nie życzę.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej