wibako

Pomoc przy zakupie !

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Pomoc przy zakupie !

Postprzez wesolymaniek » 10 Lut 2019 16:33

Marka i model maszyny: BOBCAT 320D
Rok produkcji: 2002

Witam serdecznie Kolegów.jestem tutaj nowy i zwracam sie do Was z wielka prosba a mianowicie chce kupic docelów prywatnych minikoparke i trafilem na ciekawy egzemplarz i bardzo mily konkretny wlascieciel jest to Bobcat 320 D z 2002 r i ponoc ma duze luzy obrotu i on sam mowi ze trzeba sie przymierzac do wymiany wienca obrotu (kostok 3500zł ponoc) oraz odrazu usczelnienia simering ok 500zł ponoci teraz moje pytanie czy to powarzna naprawa i czy koszty wlasnie takie by byly? czy mozna takakoparka jeszcze pracowac z takimluzem czy jest jakies niebezpieczenstwo uszkodenia czegos wiecej?dziekuje z gory i prosze o sczere opinie pozdrawiam

wesolymaniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lut 2019 16:24

Maszyna: BOBCAT 320 2002r.

Firma: brak firmy


Reklama

simmet

Pomoc przy zakupie !

Postprzez edekzwa » 11 Lut 2019 13:54

Też taką kupiłem na własny użytek, ma trochę luzów i zastanawiam się czy warto je kasować czy zrobić swoje i taką odsprzedać.

edekzwa
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Lut 2019 13:51

Maszyna: Bobcat 320

Firma: Brak


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez wesolymaniek » 11 Lut 2019 17:36

No wlasnie tez sie bije z takimi myslami? bo jak zaczalem szukac pytac to koszty od 5000 do nawet slysze 15 tys zl ciut kosmiczne.mam tez pomysl aby wiecej zejsc z ceny bo narazie 4 tys z ceny Pan zszedl dorzuca lyzke 30 lub 40 cm jaka wole oraz skarpowke .nowe gasienice 6 mies aha i koparka ma tylko zolwia bo hydromotory padly i takie zalozyl z jedna predkoscia ale dlugowieczne.ma oslone pierszego przegubu od lyzki ma jakis przeciek na pierwszym od lyzki silowniku i cos tam nie dzialaja wskazniki w kabinie. moze ktos doradzi co robic czy z tym luzem mozna pracowac?

wesolymaniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lut 2019 16:24

Maszyna: BOBCAT 320 2002r.

Firma: brak firmy


Pomoc przy zakupie !

Postprzez mechanior » 11 Lut 2019 23:19

Bobcat ma problem z brakiem części do silnika napędu, sam wałek kosztuje prawie tyle co cały napęd, cen nie pamiętam ale trzeba się przygotować na ponad 5000 pln...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez wesolymaniek » 12 Lut 2019 00:51

Witaj Kolego ,wiesz szukam cos dla siebie na dluzej do uzytku prywatnego plus moze jakas pomoc sasiedzka lub najomym bo lubie pomagac jak moge umiem lub mam czymwiec moje pytanko czy wogole jest sens interesowac sie tym egzemplarzem a jak jestes na TAK to jaka kwote obnizyc zakup aby bylo na ewentualne naprawy. wiem ze to ciezkie pytaniei ale moze inzcej czy jak jestluz na tym wiencu obrotu to maszyna zlom czy mozna pracowac a w miedzy czasie ......moze wymyslisz jak w miare ekonomicznie wykonac ta naprawe ????? pozdrawiam serdecznie

wesolymaniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lut 2019 16:24

Maszyna: BOBCAT 320 2002r.

Firma: brak firmy


Pomoc przy zakupie !

Postprzez mechanior » 12 Lut 2019 01:56

Jak w miare ekonomicznie? Trzeba wymienić co jest do wymiany i tyle. Nie zbijesz ceny w nieskończoność, po prostu szukaj sprawnej co i tak nie gwarantuje że pojutrze sie rozsypie...
Jak widzisz dla sprzedającego każda usterka jest błacha a jej usunięcie to grosze, w rzeczywistości nie jest tak fajnie, ceny części są wysokie, robota też kosztuje...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez wesolymaniek » 12 Lut 2019 18:30

Znalezienie w dobrym stanie i do ok40 tys jak zakladalem to widze marzenie scietej głowy,na handlarzy mowicie ze ma co polegac tak samo jak w autokomisach jedno wielkie sciemnianie i wciskanie kitu. mozesz mi zdradzic jaki orientacyjnie moze byc koszt łozyska obrotu wraz z czesciami ktore tez trzeba wtedy wraz z nim wymienic? czy jest jakis wybór zamiennikow czy tylko jeden orginał?

wesolymaniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lut 2019 16:24

Maszyna: BOBCAT 320 2002r.

Firma: brak firmy


Pomoc przy zakupie !

Postprzez mechanior » 12 Lut 2019 21:32

Już napisałem powyżej, ponad 5000 na pewno
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez wesolymaniek » 13 Lut 2019 17:16

Witaj a co powiesz mina temat Yanmar b17-2 1996 ponoc w dobrym stanie jakis sworzen do wymiany i elektryka w kabinie do poprawy? gra warta swieczki za ok 29 tys??? plus 4 lyzki

wesolymaniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lut 2019 16:24

Maszyna: BOBCAT 320 2002r.

Firma: brak firmy


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez Musiek » 15 Lut 2019 10:44

Witam. Dołączę do tematu. Co myślicie o ofertach mini w kwocie 55 - 65 tyś brutto, roczniki od 2006-2009. Czy te koparki są Ok, czy szykowne na sprzedaż. Chodzi mi o to czy wydając taką kwotę kupię dobry sprzęt.

Musiek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Lut 2019 16:52

Maszyna: W trakcie zakupu

Firma: Marmur


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez Pavlo1 » 15 Lut 2019 23:18

Od jakiegoś czasu zauważyłem że jest wielu pytających, którzy nie ruszą dupy żeby przeczytać wcześniejsze tematy.
Zobaczcie jakie wy pytania zadajecie..
Co myślicie o ofertach mini w kwocie 55 - 65 tyś brutto, roczniki od 2006-2009. Myślimy że są to oferty jak każde inne..
Czy maszyny są picowane?? Część tak, część nie.
Czy kupię dobry sprzęt? Jak się znasz to gówna nie kupisz.
:bangin: :bangin: :bangin:
Najpierw czytaj, potem pytaj!!!
To wszystko było już 100 razy wałkowane.
Trzymajcie tak dalej to na wielkanoc będą pytania:
Czy będę milionerem?
Czy moja koparka potrzebuje paliwa? ewentualnie jakiego?
Cześć oglądałem koparkę, kupować?? Warto???

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Pomoc przy zakupie !

Postprzez Musiek » 16 Lut 2019 15:14

Do Pavlo 1.Dziękuję za podpowiedź. Zamiast tyle pisać głupot napisalbys coś ma temat.

Musiek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Lut 2019 16:52

Maszyna: W trakcie zakupu

Firma: Marmur


Pomoc przy zakupie !

Postprzez dzierzan » 16 Lut 2019 17:21

Odpowiedź akurat była na poziomie pytania. Napisałbyś chociaż jakiej wagi maszyna, jaka marka, cokolwiek. Skąd my niby mamy wiedzieć co masz na myśli pisząc: "te koparki z roczników 2006-2009 za 65 tys." :?: Poza tym temat rzeczywiście wałkowany tyle razy, że aż się odechciewa pisać.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Pomoc przy zakupie !

Postprzez Musiek » 16 Lut 2019 21:47

Ok. Mój błąd. Rozglądam się za Takeuchi tb16 lub Kubota kx 016-4. Rozbieżność cenowa jest ogromna, więc takie pytanie padło. Ale tak jak piszesz jedni picują na sprzedaż a inni nie. Myślałem że droższe są ok.

Musiek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Lut 2019 16:52

Maszyna: W trakcie zakupu

Firma: Marmur


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez karsys » 16 Lut 2019 23:43

Niestety na rynku wtórnym ciężko kupić dobry sprzęt, prawie w każdym jest coś do zrobienia. Jeśli ktoś ma coś dobrego to albo zwyczajnie nie sprzedaje lub rozchodzi się w kręgu znajomych. Sam szukając minikoparki do firmy zjeździłem pół Polski, widując odpicowane złomy przywiezione od Angolów,maszyny były tak wypicowane do sprzedaży ze gratis pomalowana była nawet glina na łyżce :) Zakończyło się tym ze kupiłem nowy sprzęt..... Szukaj napewno czegoś Japońskiego, Yanmar, Tekeuchi, to fajne kopareczki.

karsys
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Gru 2018 21:06

Maszyna: jeszcze brak

Firma: karsys


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez dzierzan » 17 Lut 2019 03:07

Musiek napisał(a): Ale tak jak piszesz jedni picują na sprzedaż a inni nie. Myślałem że droższe są ok.


Tu nie ma reguły, często ta droga będzie wymalowana, wychuchana a mechanicznie złom, a ta tańsza, brzydka, ale mechanicznie w super stanie. Generalnie przy maszynach od handlarzy trzeba się mocno pilnować, ale to wcale nie znaczy że te z rąk prywatnych nie są picowane. Musisz jeździć, szukać, sprawdzać, pytać bo to jest loteria, pewność masz przy nowej maszynie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez piterobandito » 17 Lut 2019 13:42

dzierzan napisał(a):Tu nie ma reguły, często ta droga będzie wymalowana, wychuchana a mechanicznie złom, a ta tańsza, brzydka, ale mechanicznie w super stanie....


Dokładnie tak było w moim przypadku, brzydka, poobdzierana, łyżki 30, 100, ale stan OK, tania bo dałem w 2013r za nią 34900 zł brutto, przerobiłem na niej około 2500 mth przez 5 lat z tylko jedną awarią i to z mojej winy, raz gąsienice, gwiazdy, rolki, koła napinające, łyżka 40, jeden wąż. Na początku 2018 poszła za 42000 zł/brutto. Minął rok nie było na nią skarg. Czasami lepiej poszukać takich "zaniedbanych z wyglądu" najważniejsze żeby technicznie były OK.
Załączniki
2013-05-15 18.38.57.jpg
Tak wyglądała jak ją kupiłem
Zdjęcie0011.jpg
w rzeczywistości wyglądała jeszcze gorzej
Zdjęcie0125.jpg
odmalowana w 2015 plus tulejowanie całego ramienia
DSC09402.JPG
i z naklejkami

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez marcel12mxt » 17 Lut 2019 21:17

Witam, Panowie może mnie ktoś zjedzie, że nie w tym temacie ale jest dość świeży i każdy zagląda a poniekąd też mnie dotyczy. Sam chciałbym nabyć mini koparynke;) troszkę poczytałem, widziałem w akcji na budowach różne sprzęty, rozmawiałem z operatorami i nastawiłem sie na Kubote, najlepeij kx019-4 bo długie ramie i wagowo mi odpowiada. Jednak rynek maszyn używanych to nie koncert życzeń. Niemniej jednak znalazłem kx018-4 rok 2012. Stan licznika szacowany na 2000 mth. Teraz do rzeczy. Po oględzinach i chwili w pracy kopareczką bardzo słyszalne było wycie jakby pomp/ zaworów w kabinie i to dość głośne. Siłę ma, nie można jej zarzucić- na łyżce się podnosi bez oporów. I teraz pytanie czy to dość normalne w używanym takim modelu? Pracowałem ( a może to za dużo powiedziane) na nowym takim modelu to tam wszystko przyjemnie mruczało, takich odgłosów nie było. Nie sprawdzałem ciśnień w maszynie bo nie mam sprzętu, a pierwsze oględziny robiłem sam. Dodatkowo podczas jazdy maszyna bardzo podskakiwała( ale wiem co to znaczy jazda minikoparką na gąsienicy i wiem, że to nie są koła) tak jakby coś nie do końca grało w napędach- a jechała prosto i przy drobnym spychaniu lemieszem nie traciła na mocy. Czy to też normalne w używanym modelu? Co o tym sądzicie? Porównać z innym podobnym modelem ciężko bo to drugi koniec polski. Maszyna luzy posiada ale wiadomo ze sprzedający jakoś tam próbuje po ukrywać tu oring, tam blaszka. Zastanawia mnie też przebieg bo przecież na wyświetlaczu zmienić to dla sprzedawcy nie problem, a czy taka maszyna przy tych mth może już mieć takie objawy eksploatacyjne? Dużo tego ale aby przedstawić temat trzeba go troszkę naświetlić. Pozdrawiam

marcel12mxt
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 31 Sty 2014 16:08

Maszyna: Mecalac 12MXT

Firma: OoO


Pomoc przy zakupie !

Postprzez plum7807 » 29 Mar 2019 20:46

Wydaje mi się , że normalny przebieg minikoparki to 700-1000mth rocznie . Ja jakiś czas sprzedałem swoją Kubotę kx-19-4 , miała 2200 mth po 3 latach od nowości , wymieniłem akumulator, rolkę napinającą , rolki prowadzące i gąsielnice . Poszła za 57 000zl netto.Dużo zależy czy kopie 1 oprator , no i jaki operator. Generalnie Kubotę polecam , ale tylko KX , seria U podobno nie jest tak dobra jak KX.

plum7807
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Mar 2019 00:07

Maszyna: kx 19-4 kx27-4

Firma: el plum


Re: Pomoc przy zakupie !

Postprzez digidy » 14 Kwi 2019 21:10

plum7807 napisał(a):Wydaje mi się , że normalny przebieg minikoparki to 700-1000mth rocznie . Ja jakiś czas sprzedałem swoją Kubotę kx-19-4 , miała 2200 mth po 3 latach od nowości , wymieniłem akumulator, rolkę napinającą , rolki prowadzące i gąsielnice . Poszła za 57 000zl netto.Dużo zależy czy kopie 1 oprator , no i jaki operator. Generalnie Kubotę polecam , ale tylko KX , seria U podobno nie jest tak dobra jak KX.

A ja czytałem, że nie ma za bardzo różnicy w jakości, jedna tylko opinia o modelu Alfa była zła... Z tego co pamiętam to KX ma wystającą dupkę poza obrys a U - nie więc to neie tylko kwestia jaka literka się podoba lecz poważna kwestia techniczna...:-)

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej