wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez mnicg » 11 Sie 2019 11:22

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowej minikoparki do 2t. dostałem kilka ofert jcb 19c , bobcat 19e i wszystko oscyluje w granicach 84k bez osprzętu, rozglądam się tez za innymi. Które byście polecali z dłuższa gwarancja i z głowica uchylna albo dodatkowo obracana za rozsadne pieniadze.

mnicg
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Sie 2019 11:13

Maszyna: brak

Firma: jest


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Sie 2019 11:35

Czytaj forum.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez mnicg » 11 Sie 2019 11:40

większość odpowiedzi jest z przed roku i więcej i czesto pojawia sie yanmar jak na razie nie moge dostac oferty bo mają urlop w lodzi więc szukam tez innych maszyn i odpowiedzi od operatorów którzy pracują na innych maszynach i polecają

mnicg
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Sie 2019 11:13

Maszyna: brak

Firma: jest


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Jardin » 12 Sie 2019 19:41

Witajcie.
Planuję zakup nowej mini.
Moje typy:
- yanamr sv26
- cat 302.7
- takeuchi tb 225 i 228
- kubota kx27-4
- case cx26c

czy pracujecie na takich maszynach?

Sporo pisaliście o używanych i mniejszych do 2t.
Jeśli możecie proszę o opinie ew. tel do dealerów, wyceny od których macie swoje sprzęty.
czy jest dobry warsztat w okolicach piaseczna, góry kalwarii??? może z forum?

pozdrawiam

Jardin
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Sie 2019 18:56

Maszyna: planuję zakup

Firma: Jardin


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 13 Sie 2019 00:23

W Pomiechówku masz dealera Takeuchi firma Digim . Nr tel 502 081 011

Model TB225 na prawdę zasługuje na uwagę
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 14 Sie 2019 00:17

emem napisał(a):Model TB225 na prawdę zasługuje na uwagę


2,5t z rozsuwanym podwoziem? - już widzę te luzy na prowadnicach rozsuwanego podwozia po około 2000-2500h pracy, dobra koparka ma stałe szerokie podwozie np TB228
Ostatnio (w maju) miałem klienta właśnie z luzami na prowadnicach rozsuwanego podwozia, zadzwonił do ASO (firma X) i zalecili mu wymianę całego podwozia za kwotę 37000PLN netto :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Jardin » 14 Sie 2019 06:56

Dzięki za odp. ARCIO
wczoraj oglądałem cat 302.7 i wacker ez26 wyglądają identycznie :-) te same silniki..
Za kubotę kx27-4 powiedzieli tyle co za cat'a. Yanmar sv26 w bardzo podobnej cenie... case cx26c tańszy i volvo ecr25d.
Myślałem ze 140k wystarczy na nową mini w tej wadze :-/
Na serwis yanmara w warszawie (dojezdzający z łodzi) ludzie narzekają, wysokie ceny i ostatecznie sprzęty nie naprawione. Opinia na podstawie sv18.
Nie wiedziałem że będzie tak trudno coś wybrać...

Jardin
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Sie 2019 18:56

Maszyna: planuję zakup

Firma: Jardin


Kupno mini kopareczki

Postprzez Pitas » 14 Sie 2019 10:45

Witam. Może na kolejne pytanie uda się uzyskać jakąś podpowiedź :) Przeszukałem forum ale niestety wyszukiwarka nie podaje informacji na temat volvo ec27. Czy może ktoś użytkuje lub miał tę minikoparkę? znalazłem takie oferty i proszę o opinię: https://sprzedajemy.pl/promocja-cenowa- ... nr59520157 https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-ec2 ... BqYGs.html może ktoś coś na temat tych firm sprzedających jakieś za i przeciw. a może lepiej wziąć takeuchi tb228 niż którąś z tych volvo? https://www.otomoto.pl/oferta/takeuchi- ... C1Lf0.html

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 14 Sie 2019 12:00

Jardin napisał(a):wczoraj oglądałem cat 302.7 i wacker ez26 wyglądają identycznie

Dla mnie silnik w mini powinien być z tyłu jako naturalna przeciwwaga tym bardziej w maszynach z krótką dupką, a w w/w maszynach jest z boku - nie do końca mnie przekonuje to rozwiązanie.
Jardin napisał(a):Za kubotę kx27-4 powiedzieli tyle co za cat'a. Yanmar sv26 w bardzo podobnej cenie... case cx26c tańszy i volvo ecr25d.

Wyżej masz kolegę Emem, zadzwoń i zapytaj o ofertę na TB228 - najsolidniejsza konstrukcja z powyższych i największe możliwości, ale też jedna wada - długa dupka :)
W SV26 te sticki to żart, a ten krótki to w ogóle nie powinien zostać wyprodukowany, ubyła jedna rolka jezdna względem starszych modeli.
Jardin napisał(a):Na serwis yanmara w warszawie (dojezdzający z łodzi) ludzie narzekają, wysokie ceny i ostatecznie sprzęty nie naprawione.

Trzeba koniecznie naprawiać w ASO? - są też niezależne serwisy, a tak w ogóle co chcesz naprawiać w tych Yanmarach, mam kilka i wszystkie mają już ponad 4000h i poza wymianą kilku sworzni i tulejek są w oryginale, po prostu nic się z nimi nie dzieje.
Wymiana płynów, filtrów czy wymiana uszkodzonej gąsienicy to chyba nie problem.
Pitas napisał(a):Przeszukałem forum ale niestety wyszukiwarka nie podaje informacji na temat volvo ec27.

To też solidna konstrukcja, jeżeli chodzi o przerób to jest wydajniejsza od popularnej ECR25D, ale mimo wszystko TB228 lepsze.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Pitas » 14 Sie 2019 16:44

Dzięki kolego Arcio za odpowiedź.

Pitas
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2019 14:15

Maszyna: jeszcze brak

Firma: własna działalnośc


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 14 Sie 2019 23:44

Jeśli rozpatrujesz SV26 warto spojrzeć na VIO26-6, wg wielu użytkowników to pancernik w tej wadze maszyn...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Jardin » 15 Sie 2019 07:21

Dziękuję za info. Jutro planuję jechać do łodzi obejrzeć yanamary.
Zależy mi na rozsądnej cenie :-/
Jeśli macie możliwość oferty bardzo proszę.
Pozdrawiam

Jardin
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Sie 2019 18:56

Maszyna: planuję zakup

Firma: Jardin


Kupno mini kopareczki

Postprzez Inariusz » 15 Sie 2019 18:24

Szanowni Państwo

Zastanawiam się nad zakupem minikoparki do płytkich wykopów instalatorskich, korytowania oraz zasypywania ręcznie wykonanych wykopów, przenoszenia przedmiotów o wadze do 100-150 kg - generalnie do niewielkich obciążeń.
Z uwagi na rodzaj prowadzonej przeze mnie działalności koparka będzie pracowała tylko u mnie, częściowo zastępując i wspierając prace ręczne. Chciałbym, żeby też trochę powierciła.
Jednocześnie wyszło mi, że aby nie robić dodatkowych uprawnień koparka wraz z przyczepą nie mogą ważyć więcej niż 1590 kg.
W związku z faktem, iż nie miałem nigdy do czynienia z obsługą i serwisowaniem sprzętu budowlanego pomyślałem aby kupić koparkę nową, a niewielka ilość gotówki ogranicza wybór do chińczyka (w tej wersji niby z silnikiem Yanmara)

http://gunter.pl/koparki/model-1000kg/

Zwiększanie budżetu (przy powyższych założeniach łącznie z przyczepą wychodzi poniżej 50k brutto) z uwagi na niewielki udział koparki w realizowanych przeze mnie pracach nie ma sensu, gdyż inwestycja ta nigdy się nie zwróci.

Pytanie jest o sens takiego rozwiązania ? Może dać sobie spokój i tak jak do tej pory polegać na firmach zewnętrznych (przy czym tutaj z uwagi na charakter prac koparka pracuje po kilkadziesiąt minut kilka razy dziennie więc płacenie za całą dniówkę przynosi mi duże straty) ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Inariusz
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 17:59

Maszyna: brak

Firma: brak


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 15 Sie 2019 22:01

Inariusz napisał(a):W związku z faktem, iż nie miałem nigdy do czynienia z obsługą i serwisowaniem sprzętu budowlanego pomyślałem aby kupić koparkę nową, a niewielka ilość gotówki ogranicza wybór do chińczyka

Używana maszyna, ale znanego producenta będzie na 100% lepsza od tego wynalazku, widzę, że patrzysz po kategorii wagowej do 1T więc polecam używaną Kubotę U10-3 lub KX008-3.
Dlaczego akurat w/w modele???? - a to dlatego, że tylko ta Kubotka ma gładko pracujący silnik trzycylindrowy, u innych producentów w mikro są montowane dwucylindrowce o tragicznej kulturze pracy.
Do takiej koparki nie trzeba lawety, do mnie do remontu trafiło około 40 mikro i wszystkie przyjechały w dostawczaku (Sprinter, Ducato...)
jest tego odrobinę na zachodzie:
https://www.mobile.de/pl/maszyny-budlow ... 00,mld:u10

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Inariusz » 16 Sie 2019 23:18

Dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie nie trzeba lawety ale nie posiadam dostawczaka tylko L200 z hakiem. Laweta więc wyjdzie taniej niż kupno dodatkowego auta.
Fajne te niemieckie maszyny, lecz nie tylko przekraczają mój budżet (który dla wyjątkowego sprzętu jeszcze byłbym w stanie zwiększyć) ale kompletnie się na nich nie znam. Właściwie nawet nie muszę jechać do Niemiec bo oprócz uruchomienia i pokręcenia się w koło nie zauważę nawet podstawowych problemów. Mógłbym oczywiście kogoś wynająć i z nim pojechać, ale nie znam żadnej zaufanej osoby, której powierzyłbym taką znaczną ilość pieniędzy. Do tego najlepiej żeby ta osoba była z mojej okolicy i przeprowadzała jakieś podstawowe naprawy, co całkowicie czyni sprawę nierealną bądź ryzykownie drogą.

No nic to poczytam jeszcze forum i pomyślę.

Pozdrawiam serdecznie

Inariusz
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 17:59

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez flaber14 » 22 Wrz 2019 15:27

Witam

Jestem na etapie wyboru minikoparki, odstałem oferty z kilu firm, chciałbym uzyskać od Was jakieś informacje o modelach które mi zaproponowano. Nie szukam podania na tacy bież tą i tą ale jakieś Wasze ewentualne doświadczenia z maszynami które podam, czy też z serwisem od nich. Czy maszyny są wytrzymałe, tanie w naprawie, a może drogie. Czy są jakieś mankamenty jeśli chodzi o sterowność i takie tam pierdoły. Transport na lawecie, chciałbym podpiąć do wywrotki 3.5T, czy się uda zobaczymy ;)

Ogólnie poszukuję maszyny do standardowych prac ziemnych + wiertnica. Za wszelkie sugestie DZIĘKUJĘ :)

Oto typy maszyn:

VOLVO ECR25DFL LUB VOLVO EC27D

JCB8025 oraz JCB8026

KUBOTA KX027-4 LUB KX030-4 GL

Yanmar ViO26-6 lub ViO27-6 - niestety raczej ze względu na cenę odpada :(

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Kupno mini kopareczki

Postprzez wenanty » 23 Wrz 2019 14:27

Witam,
podpinam się pod temat. Również chcę kupić minikoparkę do wykorzystania przy budowie przyłączy instalacjach gazowych. Maszyna będzie nowa, zastanawiam się nad maszynami ok 2t tony, typu Bobcat e19, Takeuchi TB219, Yanmar SV18. Macie własne doświadczenie pracy na w/w maszynach? Czy poradzą sobie w kamienistym terenie? Czy lepiej większą maszyną ok 2,5t?

Dzięki

wenanty
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Wrz 2019 13:20

Maszyna: brak

Firma: brak


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 24 Wrz 2019 15:24

Witam,

w przypadku Takeuchi mogę coś podpowiedzieć więcej .
Zapraszam do kontaktu . Tel 502 686 400
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez Jardin » 24 Wrz 2019 18:54

Tb225 czy rozsuwane gąski w wadze prawie 2.5t nie będą awaryjne?
Mocno zastanawiam się nad takeuchi.
Jak z serwisem okolice piaseczna.
pozdrawiam

Jardin
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Sie 2019 18:56

Maszyna: planuję zakup

Firma: Jardin


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Premod » 01 Paź 2019 21:38

a jak sie ma sprawa z Kubotą U20-3?ktos z was na tym robi? jaki jest to sprzęt-warty uwagi czy lepiej celowac w te wyżej lub mniejsze?Biorę pod uwagę sprzęt bez rozsuwanego podwozia.

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej