wibako

mecalac czy koparko-ładowarka

Moderator: wujek616

mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 08 Wrz 2019 23:39

Witam jestem jak widać świerzak :oops: na forum , jak również w temacie tych maszyn co wymieniłem lub im podobnych , interesuje mnie opinia na temat co lepsze ? maszyna typu mecalac czy koparko ładowarka do prac przy budowie domu (w większości na własne potrzeby , rozrównanie terenu wykopanie pod fundamenty) wiem że to dwa różne sprzęty lecz zadania mają podobne . Może znajdzie się ktoś kto wyrazi chęć porównania dania jakiś konkretnych przykładów co lepsze .Planuje zakup którejś z maszyny do kwoty max 40tyś. , byłem przekonany nad koparko ładowarką lecz popatrzyłem pooglądałem i spodobała mi się ta mecalac , może są jakieś drastyczne różnice . Będę wdzięczny bardzo mocno za jakąkolwiek opinię odpowiedż . Proszę wybaczyć jak coś nie tak napisałem naprawdę świerzy w temacie . Zapewne jak już się na coś zdecydyję to będę prosił o pomoc was jako fachowców na co zwrócić uwagę przy kupnie którejś z maszyn. Dziękuję

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Reklama

simmet

mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Wrz 2019 00:21

Wynajmij operatora z maszyną taniej cię wyniesie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 09 Wrz 2019 09:30

Wiem że może to dziwnie zabrzmi ale ułomny nie jestem , chciałem się dowiedzieć tylko opinii Fachowców co jest lepsze , a kopania równania na działce mam dużo jak też pomoc dla szwagra , liczę się z tym że początki są trudne i jest takie przysłowie "kaczka się nie nauczy pływać dopóki w d.... wody nie nabierze" szaleć nie zamierzam a na wsi przydają się takie maszyny tylko co jest praktyczniejsze . U nas godzina pracy to 140zł a tych godzin się nazbiera , a popołudniami mam trochę czasu i mogę go wykorzystać , a po jakimś czasie pochwalić się jak zdołałem się nauczyć operowania

-- 09 Wrz 2019 08:30 --

Elektryka ,elektronika jest mi znana i w niektórych maszynach bez schematu się obchodzi , kwestia podstawy , z mechaniki też się ogarnia , wiem że czasem są problemy ale święci garnków nie lepią . Pozdrawiam

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Wrz 2019 12:24

W tym budżecie nie kupisz nic sensownego. Na pewno nie menela byli tu tacy co mieli problem za 100k znaleźć sensownego menela.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 09 Wrz 2019 18:58

Witam ,czyli coś takiego https://www.otomoto.pl/oferta/mecalac-1 ... CrakO.html? to zapewne złomek przy którym będzie trzeba siedzieć częściej niż w domu

-- 09 Wrz 2019 17:58 --

a tak pomijając koszty to , koparko ładowarka standardowa czy taki typ jak mecalac , wiem że pewnie zdania będą podzielone na ten temat

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Re: mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez dawidg2 » 09 Wrz 2019 19:53

Cx z 96 roku? Chyba nie. Ja na takim pracowałem ale był z 87 roku. Dobra maszyna, silnik deutz fajny oszczedny ale drogi w naprawie chociaz każdy silnik wyjdzie podobnie kosztowo.

Dobry do kopania, podać ciężkie palety juz gorzej, pchanie przednią łyżką też takie średnie było.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Wrz 2019 20:29

Deutz drogi w naprawie???? Chyba nie bardzo... Nie jest jakoś przesadnie drogi w naprawie. Nie mówię kupując części z najniższej półki...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez dawidg2 » 09 Wrz 2019 22:15

Miałem na myśli generalke silnika.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez radek84 » 09 Wrz 2019 22:16

Witam, ja mam 11 z 91r I na budowie świetnie sobie radzi,

radek84
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Gru 2015 09:51

Maszyna: Mecalac 11cx i

Firma: Verde


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Wrz 2019 22:35

No ja też..
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 10 Wrz 2019 09:22

Wiem że głupio to brzmi , ale na co zwracać uwagę "najbardziej" wiem że na wszystko trzeba lukać ale może jakieś newralgiczne punkty tego sprzętu , wiem że pytam o sporo rzeczy ale jak to każdy nie chciałbym się naciąć na naprawdę jakąś "padlinę" , może ktoś przerabiał już taki temat i zna sprzęt bardziej od podszewki , co trzeba sprawdzić (rozgrzać maszynę , sprawdzić jazdę , jak się obraca , jak silnik na powietrze :) to może ciśnienie oleju itp. ) może jakieś szczegóły jak się to powinno zachowywać przy sprawdzaniu naprawdę będę wdzięczny , może się jakoś odwdzięcze . dziękuję

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez dzierzan » 10 Wrz 2019 18:55

Przy takim budżecie zasada jest zawsze jedna: bierz to co jest w lepszym stanie, reszta nie ma znaczenia. "Najbardziej" zwracaj uwagę na to co jest najdroższe w naprawie: silnik, hydraulika. W tych rocznikach raczej nie ma skomplikowanej elektroniki żeby się nią przejmować.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 10 Wrz 2019 19:14

Ok, dzięki , czyli lepiej niemalowane nie glancowane , silnik ma cykać a hydraulika po rozgrzaniu ma pracować nic nie opadać ani nie szarpać , jazda po zaparciu się o coś ma kręcić kołami jak rozumiem aby siła była . Budżet nie za duży a raczej skromny ale to ma być sprzęt na własne potrzeby a troszkę ich jest , myślę że jak się naumiem to z 1/3 kosztów zostanie jak miałbym nająć , chyba że wyskoczy awaria , ale lubiłem się w piaskownicy koparkami bawić i nie łamałem :))) to teraz czas na większą :)))
Dziękuję za jakiekolwiek informacje .
A jeszcze pytanko bo dawidg2 napisał że podnieść coś ciężkiego gorzej , a poradzi sobie z paletą kostki ?

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Re: mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez dawidg2 » 10 Wrz 2019 21:44

Poradzi, na tym co robiłem to nie miał stabilizatorow wiec dalej podac coś było ciężko. z 15 lat temu to było czas leci.

Nie wiem jak w tym z linku ale w tym egzeplarzu co jeździłem to był skręt i wahanie tyłu na środku maszyny razem i tam mieliśmy luz i robiliśmy. Na ramieniu też był luz na sworzniach no ale wtedy to się tak dokładnie nie oglądało tylko można rzec brało na co było stać zresztą 1 maszyna w firmie to była tego typu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


mecalac czy koparko-ładowarka

Postprzez petero4 » 11 Wrz 2019 14:06

Dzięki dawiddg2[color=#000000][/color]zobaczę co znajdę jeszcze chwila jest w gorącej wodzie nie jestem kąpany , już się kilka razy sparzyłem tak więc bardziej wyczulony jestem , nic na siłę ,dziękuję i pozdrawiam

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej