wibako

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 03 Paź 2021 00:04

Witam
Panowie mam JCB 3cx z 2015r. Maszyna jest na joystickach. Od jakiegoś czasu mam problem, mianowicie gdy przy joysticku przełączę przelacznik na przednią łyżkę sama się akceptuje i znika mi jazda(do przodu i do tylu) z kolei gdy przełączę na pracę tylnego ramienia również sam sie akceptuje i pojawią się jazda. Czasem samo się na chwilę naprawia. Słychać też wtedy szybkie cykanie przekazników. Pomoże ktoś? Od czego zacząć szukanie awarii. Dodam że przełącznik i przewody do fotela zostały już sprawdzone.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Reklama

simmet

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 03 Paź 2021 20:11

Masz zwarcie na przewodzie sygnałowym od guzika w yoisticu.

-- 03 Paź 2021 20:11 --

Masz zwarcie na przewodzie sygnałowym od guzika w yoisticu.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 04 Paź 2021 10:04

Witam. Dzięki za zainteresowanie, ale niestety to nie to. Wiązka od fotela aż do kokpitu została prześledzona a przełacznik został przy fotelu odpięty z wtyczki a i tak od razu po przełączeniu na pracę przedniego osprzętu jak i tylnego od razu akceptuje. Dodam jeszcze że przy przełączeniu na przedni osprzęt znika jazda maszyny. Tylko po przełączeniu na tył jest jazda w obu kierunkach.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 04 Paź 2021 13:40

Tym samym guzikiem co aktuwujesz dźwignię masz sprzęgło w maszynie. Zwarcie możesz mieć dalej jaki na. Wiązce fotela. Idź dalej w stronę przekaźników. Ewidentnie zachowuje się tak jak by guzik był non stop wciśnięty. Zobacz jeszcze diody na. Przewodach.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 04 Paź 2021 16:49

Wszystkie diody sprawdzone, przedzwoniona cala wiązka idąca do fotela i nic. Załamany jestem. Service dopiero za 2 tygodnie może. Jest jeszcze coś takiego jak aux controller i z tego co namacalem on też w jakimś stopniu odpowiada za sterowanie josticami. Wiesz może coś na ten temat? Dziwne jest też to że jak przełącznik przy fotelu jest na pracę przodu to nie działa jazda a jak dam na osprzęt koparkowy to jest normalnie jazda. Dramat.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 05 Paź 2021 13:37

Pisałem ci że jak masz fotel do przodu i aktuwujesz dźwignię to ten guzika działa jajko sprzęgło jazdy. Ewidentnie masz wciśnięty ciągle guzik. Zwarciem jakimś. AUX controller odpowiada za proporcjonalne działanie wysuwu i szczęki. Znajdź numer kabli od guzika i szukaj go przy przekaźnikach odetnij i sprawdź czy dalej się sama aktywuje. Pod deską z przodu masz przekaźnik od rozłączania jazdy tym guzikiem jak na jego sterowaniu będzie zwarcie to zasteruje ci dźwignię. Więc zwarcie możesz mieć w wielu miejscach

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 05 Paź 2021 20:06

Na przekazniku jazdy zwarcia nie ma. Ale na przekazniku do którego dochodzi przewód od fotela już tak. Po odpięciu wtyczek zasilających fotel dalej jest to zwarcie. Wygląda że zwarcie na kablach może być w tej grubej wiązce pod zegarami. Jest to możliwe?

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 05 Paź 2021 21:15

Szukaj tu pokrywa koło prawej nogi najpierw bo tam czasem się coś dzieje. Najłatwiej to odciąć sygnałowke przy wtyczce wiązki fotela i przy przekaźnikach i puścić bokiem nowy kabel.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 10 Paź 2021 12:17

Witam.
Nie znalazłem żadnego uszkodzenia przewodów. Ruszanie i zamienianie przekazników rozwiązało problem ( bynajmniej narazie) Zamówiłem nowe przekaźniki. Maszyna nagle działa normalnie i kręcenie fotelem, ruszanie wiązka nic nie zmienia. Maszyna działa. Tu też pytanie, czy przekaźniki mogą być przyczyną i czy możliwe że się wyeksploatowaly?

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez dawidg2 » 10 Paź 2021 19:31

tak.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 11 Paź 2021 14:02

borys_79 napisał(a):Witam.
Nie znalazłem żadnego uszkodzenia przewodów. Ruszanie i zamienianie przekazników rozwiązało problem ( bynajmniej narazie) Zamówiłem nowe przekaźniki. Maszyna nagle działa normalnie i kręcenie fotelem, ruszanie wiązka nic nie zmienia. Maszyna działa. Tu też pytanie, czy przekaźniki mogą być przyczyną i czy możliwe że się wyeksploatowaly?
jak sie skleił przekaźnik to tam mogło byc

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez borys_79 » 12 Paź 2021 17:26

Witam znowu.
Znikł problem z elektryką na joystickach a zrobił się nowy. Mianowicie przy rozłączonym napędzie na przód podczas hamowania na chwilkę załącza jazdę na przód i jest słyszalne mocne stuknięcie. Coś na sekundę aktywuje przedni napęd gdy wdepnę hamulec i w tym czasie błyska kontrolka hamulca i wykrzyknik z brzęczykiem. Myślę że to jest problem dalej w elektryce!!

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Problem z elektryką JCB 3cx 2015r

Postprzez Doktor jcb » 14 Paź 2021 05:38

Podczas hamowania załącza jazdę na przód żeby ci hamowały 4 koła a nie dwa dlatego napęd ci się też samoczynnie włączy jak zaciągniesz reczny. Ta kontrolka co się zaświeca jak naciśniesz hamulec pojawia się bo masz hamulce zasilane z układu hydraulicznego i po naciśnięciu ciśnienie spada poniżej 90 bar. Spada bo prawdopodobnie masz już słaby akumulator gazowy na zaworze hamulca.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej