wibako

TEREX 970 - koparko-ładowarka

TEREX 970 - koparko-ładowarka

Postprzez Motif » 28 Maj 2007 14:18

witam, czy moze ktoś z szanownych kolegów pracuje na takiej maszynie i moze podzielić się swoja opinia na temat tej maszyny?zamierzam taka maszyne kupic ale jakoś nie bardzo znam ta firmę-TEREX, sprawdzałem na necie i widze że ta firma jest znana na świecie-generalnie czekam na jakies opinie o tej maszynie i firmie TEREX oraz czy jest dostęp do części w Polsce , z góry dziękuje i pozdrawiam

Motif
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Mar 2007 19:15
  • Miejscowość: podkarpackie

Reklama

simmet

Postprzez rafik » 08 Cze 2007 18:39

z tego co pisza na necie terex to maszyna produkowana od dawna , ale nie przepraktykowana w naszym kraju , ogolnie tutaj kazdy bi sie nowosci , ale co zrobic lepiej kupic sprawdzona maszyne niz potem wloczyc sie z nia po serwisach :mrgreen:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez grzesieksokol » 29 Gru 2007 14:34

Witam
Ja polecałbym te maszyny sami posiadamy 3 koparko- ładowarki 1 fermec i 2 fermec/terex i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni a maszyny tej marki mamy już od 2001 roku i spisują się bradzo dobrze. w przyszłym roku planujemy kupić właśnie nową koparko- ładowarkę terex 970 na równych kołach :D
grzesieksokol

grzesieksokol
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Gru 2007 18:01
  • Miejscowość: Gdów

Postprzez michal-janek » 13 Lut 2009 12:14

grzesieksokol napisał(a):Witam
Ja polecałbym te maszyny sami posiadamy 3 koparko- ładowarki 1 fermec i 2 fermec/terex i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni a maszyny tej marki mamy już od 2001 roku i spisują się bradzo dobrze. w przyszłym roku planujemy kupić właśnie nową koparko- ładowarkę terex 970 na równych kołach :D


Witam Cię klego GRZESIEKSOKOL czy ty przypadkiem nie jestes handlowcem z TEREXa??? Czy mozna liczyc na Twoje obiektywne zdanie???? uwazaj bo trafisz na liste

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?p=2787 ... 51ae#27874

zobaczcie to !!!!!!!!!!!!!!

lub inaczej - reszta koparek, koparko ładowarek - dekonspiracja agentow .....

michal-janek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Sty 2009 12:06
  • Miejscowość: PL

Postprzez Rysio » 13 Lut 2009 15:27

Słyszałem, że to amerykańska firma. Co do jakości tych maszyn to nie mogę się wypowiedzieć, szkoda, że ma na łyżce jeden siłownik.

Rysio
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Lis 2008 11:59
  • Miejscowość: Legnickie

Postprzez grzesieksokol » 14 Lut 2009 15:40

Witam Cię kolego MICHAL- JANEK nie jestem żadnym handlowcem a dlaczego pytasz? a tak wogóle to co to za strona?
grzesieksokol

grzesieksokol
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Gru 2007 18:01
  • Miejscowość: Gdów

Postprzez michal-janek » 16 Lut 2009 15:35

grzesieksokol napisał(a):Witam Cię kolego MICHAL- JANEK nie jestem żadnym handlowcem a dlaczego pytasz? a tak wogóle to co to za strona?


ok spoko

michal-janek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Sty 2009 12:06
  • Miejscowość: PL

Postprzez mechanior » 18 Lut 2009 01:50

TEREX to marka Amerykańska, ostatnio mocno inwestująca w Europie, wchłonęła kilka firm między innymi PAINERa (dżwigi i żurawie) , FUCHSa (koparki a bardziej ładowarki czerpakowe) i jeszcze kilka innych (chyba Atlasa), koparko-ładowarka wyposażona jest w "nieśmiertelny" silnik Perkinsa, ostatnio na szkoleniu miałem okazję pogadać z chłopakami z serwisu TEREX , sprzęt jak każdy inny, TEREX specjalizuje się w wozidłach i ładowarach, jak im poszło z "gównopchajem" to się okaże, mam nadzieję że lepiej niż Volvo (też specjalizują sie w wozidłach i ładowarach), pewnie niebawem uderzę w serwis TEREXa, bo współpracuję z jednym z dealerów wtedy zobaczymy jak sie to naprawia a raczej jak sie psuje :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Doosan » 20 Lut 2009 20:39

Co do terexa - ceny mają niezłe...
Już kilka gasienic robi po polsce, ale z tego co słyszałem strasznie cienkie i liche ramie, i problem z łyżkami.
Ale to przy większych maszynkach, a co do koparko-ład: wyglądają całkiem fajnie, ciekawe jak z dostępem części, jak tam serwis i czy pasują jakieś zamiennimi....
A co do silnika - Perkins teraz jest praktycznie wszędzie..

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez mechanior » 21 Lut 2009 19:49

z tego co wiem z częściami nie ma problemu, serwis się rozbudowuje w oparciu o sieć firm trzecich z autoryzacją TEREXA, na południu ASBUD na pomorzu ATL itp. (Komatsu też tak zaczynało, a potem wygryźli wszystkich), co do zamienników wiadomo, mało popularna maszyna to podrób niewiele, co do cen części nie wiem, trza by popytać
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez operatorek » 21 Lut 2009 22:15

ASBUD???
Toż oni przedtem mieli doosany, a przedtem jeszcze coś innego...
Co chwile zmieniają markę?
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez mechanior » 22 Lut 2009 18:14

łapią się wszystkiego co przynosi kase, normalne... teraz mają BOBCATA jeszcze... wogóle to nazwę zmieniają na ASCO chyba (jak dobrze słyszałem)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez operatorek » 22 Lut 2009 18:52

bo ASBUD się źle ludziom kojarzy, to pewnie dlatego zmieniają.....
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez kapitan » 03 Cze 2009 09:35

Panowie, zanim coś napiszecie to upewnijcie się, że wiecie o czym mówicie. Terex nigdy nie specjalizował się w ładowarkach. Bardzo lubie jak ktoś wypowiada się na temat maszyn niewiele o nich wiedząc i nigdy na nich nie pracując, np. kolega mojego kolegi ma dziewczynę, której ojca brat pracował na TEREXie.
Panowie konkrety. Najpierw trzeba maszyne przetestować potem pisać. Jak jeden z kolegów napisał, Koparko ładowarki TEREX poprzednio były sprzedawane pod marką FERMEC, może warto zapytać kto ma FERMECA na równych kołach.
kapitan

kapitan
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 10:58
  • Miejscowość: Warszawa

Postprzez excavar » 06 Cze 2009 18:03

mechanior, źle słyszałeś ASBUD to ASBU ,a nie ASCO.
Co do TEREX-a to tak jak każda maszyna ma swoje plusy i munusy. Zrestą maszyna maszynie nie równa jedna bedzie bez awaryjna a druga awaryjna :)
Z częściami jest bardzo słabo na polskim rynku trzeba długo czekać.
Ale silnik to Perkins więc tu nie ma problemu.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez lucozi » 08 Cze 2009 12:25

ja widocznie też źle słyszałem, ale jeden z pracowniów ASBUDU sam na łamach tego forum potwierdził że ASCO to spółka z ASBUDU jak przypomne sobie gdize jest ten post dam link, zrestą wystarczy wejść na stronę ASBUDU sami o tym piszą oficjalnie

lucozi


Postprzez szczeniakox » 08 Cze 2009 13:18

Zgadza sie odnosnie firmy Asco - wiecej informacji mozecie przeczytac na stronie http://www.asco-eq.pl. lub na www.asbud.com.pl

Odnosnie firmy Terex i ich koparko - ladowarek to jest to na bazie Fermeca - jakis czas temu przejeli ta firme. Jezeli chodzi o sam koncern Terex to istnieje juz od 40 lat. Na swiecie ma dosyc wysoka pozycje ( wedlug amerykanskiego raportu zajmuje 3 miejsce pod wzgledem sprzedazy maszyn w ostatnich latach, zaraz po JCB i CAT ) .

W Polsce nowosc - jako firma Terex, bo Fermec jest u nas uzywany od dluzszego czasu. Tak jak koledzy napisali, wiele maszyn ma swoje plusy i minusy. Plus to napewno budowa i czesci zamienne - silnik Perkins, mosty i skrzynia cararo i hydraulika Bosch reksrot. Nasi klienci ktorzy kupili gownopchajke raczej sa zadowoleni. Moge jedynie pomoc wam merytorycznie odnosnie maszyny, nie bede zachwalal ze fruwa i kopie. Od tego sa operatorzy i firmy ktore kupil od nas sprzet. Jednak w duzej mierze zywotnosc i awaryjnosc maszyny zalezy od operatora - u nas raczej o sprzet sie nie dba i pracujac u kogos ma sie gleboko w czarnej jak to wyglada i jaki jest tego stan techniczny. Oczywiscie inna sprawa gdy ktos jest sam dla siebie szefem i firma....Reasumujac pod wzgledem technicznym, podzespolow to nie rozni od konkurencji z najwyzszej polki.

W tym momencie mamy wyprzedaz rocznik 2008 w bardzo atrakcyjnych cenach - zreszta informacje sa na naszej stronie.

szczeniakox
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Maj 2009 13:22
  • Miejscowość: Sosnowiec

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej