wibako

Pecherze powietrza w oleju hydraulicznym BOBCAT

Moderator: mechanior

Pecherze powietrza w oleju hydraulicznym BOBCAT

Postprzez Aro-kop » 16 Lut 2010 01:33

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem.
Zakupiłem niedawno bobcata 453 i okazało się że pieni się olej hydrauliczny w układzie i nie mam pojęcia dlaczego. Może ktoś miał podobny problem? Czym Panowie może to być spowodowane.

Aro-kop
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Lut 2010 01:26
  • Miejscowość: Tarnów

Reklama

simmet

Postprzez Tomasz-51 » 16 Lut 2010 16:26

Witam nie wiem czy objawy były takie same jak u ciebie bo sprzęt był inny ale u mnie olej był tak spieniony że wywalał poza zbiornik bąble były jak małe balony. Długo szukałem problemu bo i olej wymieniałem na świeży, zawory regulacja i wymiana wycieki likwidowałem a mianowicie jakichś nieszczelności po stronie ssawnej przed pompą, a co się okazało była minimalnie niezauważalnie pęknięta pompa i zasysało lewe powietrze co było przyczyną mojego problemu wycieku z pompy nie było po wymianie pompy wszystko ok.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


.

Postprzez Aro-kop » 16 Lut 2010 17:50

Dokładnie to robi mi się piana z oleju hydraulicznego i jak jest otwarty wlew to też jak Tobie wylewa się przy większych obrotach silnika .Natomiast jeśli chodzi o pęcherzyki powietrza to są małe i przez to spienienie olej robi się jakby kremowy.
Mogą być tego jakieś inne powody?

Aro-kop
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Lut 2010 01:26
  • Miejscowość: Tarnów

Postprzez dawidg2 » 16 Lut 2010 20:47

Woda w oleju. We wózku widłowym też miałem taki problem i wina leżała w zapchanym filtrze na ssaniu pompy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Tomasz-51 » 16 Lut 2010 21:18

Może i filtr jest tego przyczyną woda w oleju-objawy są takie że olej jest biały i spieniony też może być, przyczyn może być kilka, a zobacz czy olej przykładowo po nocy odstał się i jest jak olej czy też biały można też odkręcić korek spustu oleju i zobaczyć czy pójdzie woda bo powinna po nocy opaść na dno zbiornika. Ja swój problem miałem w podnośniku koszowym na starze. Jeżeli olej się pieni i są bańki powietrza to raczej jest problem przed pompą albo i w niej bo może przepuszczać uszczelniacz na wałku pompy i tam sśie powietrze.Więcej pomysłów na razie nie mam :wink:

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Postprzez KomTechnik_pl » 17 Lut 2010 23:24

Zapchany filtr oleju hydraulicznego też powoduje takie pienienie się oleju, w niektórych przypadkach może wyrzucić olej korkiem wlewu jeśli jest odpowietrznik. Pieni się też, gdy pompa zasysa powietrze.

Awatar użytkownika
KomTechnik_pl
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Lut 2010 22:35
  • Miejscowość: KomTechnik.pl

Maszyna: KomTechnik


Re: Pecherze powietrza w oleju hydraulicznym BOBCAT

Postprzez wojtekteleskop » 20 Lut 2010 20:23

filtr oleju w zbiorniku(o ile jest w bobku,moze jest siatkowy na smoku),dolany niewłasciwy olej,filtr główny,o ile sie orietuje to sa 2 jak podniesiesz kabine,nieszczelnosc miedzy zbiornikiem a pompa,jak juz ktos wspomniał mozliwe mikropekniecie pompy to tyle co mi przychodzi do głowy

wojtekteleskop
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 29 Paź 2007 20:35
  • Miejscowość: kuj-pom

.

Postprzez Aro-kop » 21 Lut 2010 01:58

Co do oleju to spuściłem stary i zalałem od nowa cały system, chodź przyznam się że bez wymiany filtra ale dalej to samo się dzieje-pieni się olej jak silnik chodzi na większych obrnotach
Po spuszczeniu i odstaniu oleju nie ma w nim wody więc myślę w imię waszej rady ze trzeba zajrzeć do pompy i posprawdzać przewody.
W poniedziałek biorę się za rozkręcanie i zobaczę czy uda mi się z tym uporać

Aro-kop
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Lut 2010 01:26
  • Miejscowość: Tarnów

Re: .

Postprzez wojtekteleskop » 21 Lut 2010 12:29

zacznij od zbiornika i filtrow, pare lat temu to przerabialem w teleskopówce, niewiem jak w bobku ale w mojej niuni jak wlozylem reke do zbiornika na smoku byl filtr caly zasyfialy jakby wloski z filcu, wyczyszczony i wymieniony olej starczyl na 3 dni i to samo, po kolejnej wymianie i czyszczeniu mam spokój
Ostatnio edytowany przez wojtekteleskop, 10 Mar 2010 23:33, edytowano w sumie 1 raz

wojtekteleskop
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 29 Paź 2007 20:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Pecherze powietrza w oleju hydraulicznym BOBCAT

Postprzez bogus56 » 02 Mar 2017 18:46

Witam, mam podobny problem z pienieniem się oleju hydraulicznego. Jazda działa bezproblemowo, podnoszenie i opuszczanie działa wolno i na zimnym oleju słychać charakterystyczny dźwięk. Dzisiaj piana z oleju poszła odpowietrznikiem, chwile postał, spuściłem trochę oleju bo było sporo ponad normę, Mam mały wyciek z siłownika podnoszenia, ale to chyba nie jest przyczyną piany w oleju ?

bogus56
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 Mar 2017 18:15

Maszyna: Bobcat 453

Firma: Własna


Pecherze powietrza w oleju hydraulicznym BOBCAT

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Mar 2017 19:22

Nowy problem = nowy temat plus regulamin na początek. Musisz podać wszystkie dane maszyny. Model rok i NUMER SERYJNY.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej