wibako

Cat 428B czasami cięzko odpala

Moderator: mechanior

Postprzez odi21 » 08 Cze 2010 21:53

Witam.Moj problem polega na tym ze w Cat 428 B czasem ciezko jest zapalic. Sytuacja wyglada tak,ze rozrusznik kreci i nagle tak jakby cos go obciazalo i rozruch slabnie i nie zapali (dusi go) gdy podczas krecenia rozrusznikiem nacisne stope wysuwu tylnego ramienia zaczyna normalnie krecic i praktycznie zawsze wtedy zapali. Wrazenie mam takie jakby jakis zawor przy zgaszonym silniku nie odłaczał hydrauliki i rozrusznik musi krecic pod obciążeniem. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez odi21, 09 Cze 2010 11:33, edytowano w sumie 1 raz

odi21
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Maj 2010 22:41
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 08 Cze 2010 22:52

jeśli tak się dzieje to albo masz zablokowany/źle ustawiony pedał w pozycji działania, układ logiczny przesterowuje wtedy pompę do pracy w trakcie odpalania i obciążenie blokuje rozrusznik, możliwe też że uszkodzony jest TORQUE LIMITER, to taki mały zawór na korpusie pompy połączony z zaworem sterującym pompę FLOW & PRESSURE (dwururką na pokrywie pompy z przodu maszyny) metalowym cienkim przewodem, spróbuj wykonać zaślepkę tego przewodu z małej śrubki lub nita, po zablokowaniu przepływu odpal maszynę, jeśli nie będzie problemów to usterka tkwi w tym zaworze
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez arjanprojekt » 09 Cze 2010 20:14

Ja walczyłem z podobnym problemem chyba z miesiąc. I radzę jeszcze odkręcić zawór z lewej strony tylniego rozdzielacza. Następnie wsadzić tam małego palca (bo inne nie wchodzą) i sprawdzić czy na wys ok. 3cm na krawędzi nie wyrobił się mały próg (zadzior) oraz czy nie ma rys na samym tłoczku.
Usługi koparko-ładowarką Błonie, Brwinów, Milanówek, Leszno, Pruszków, Teresin, Grodzisk Maz. 607 64 32 11

arjanprojekt
Operator

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 21 Cze 2009 09:51
  • Miejscowość: Błonie k/Warszawy
  • Pochwały: 3

Maszyna: Caterpillar 428B, Zetor 25A

Firma: ARJAN PROJEKT


Postprzez odi21 » 11 Cze 2010 19:29

Witam.Panowie wczersniej chyba zle zdjagnozowalem problem. Mianowice sprawa wyglada tyak ze jak jest moj Cat 428 b zimny to zapala na dotyk.a jak jest rozgrzany to pol na pol.Kreci normalnie a nie chce zalapac.. tak jakby nie dostawal paliwa.. (musze dodac ze w ostatnim czasie zabraklo mi paliwa) moze pociaganal jakis syf z baku.. ale po tym bak czyscilem,filtr paliwa i odstojnik... co to moze byc,jak myslicie Panowie. I mam jeszcze jedno pytanie czy nie ma jakiegos 'speca' od tego sprzetu w okolicy krakowa. w sumie to jest Skalbmierz-60 km od krakowa,80km od kielc ok 100 od Sosnowca. ktory by podjechal i wszystko mi posprawdzal. bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam

odi21
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Maj 2010 22:41
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez mechanior » 12 Cze 2010 00:10

zdemontuj pompę wtryskową (poszukaj na forum, opisałem jak) i oddaj do regeneracji, przydało by się jeszcze wtryski skontrolować i ustawić na nominał, wtedy będzie chodzić jak zegarek... , jak nie masz fachowego dieslowca w okolicy to polecam się.... pompę wysyłasz do mnie spedycją albo przywozisz, diagnostyka z uszczelnieniem ok 250-300 reszta zależy od stopnia uwalenia
wiem kto ma pompę w używce ale do sprawdzenia i regulacji... niedaleko bo w okolicach Chrzanowa
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej